Doğal el yapımı sabun alabileceğiniz butik markalar

Doğal el yapımı sabun alabileceğiniz butik markalar

Herkese merhaba! Bugün sizin için doğal el yapımı sabun alabileceğiniz butik markaları listelemek istedim. Daha önce benzer bir listeyi doğal kozmetik ürünler için yapmıştım. Daha yazının başından bu listeleri reklam amacı güderek yapmadığımı hatırlatmak isterim. Bütün amacım değişime nereden başlayacağını bilmeyen dostlarıma fikir verebilmek ve aldığım geri dönüşler sayesinde görüyorum ki bu listeler amacına ulaşıyor.

Yine her yazıya başlamadan önce yaptığımız gibi günlük hayatımızdaki endüstriyel sabunları neden doğal sabunlarla değiştirmemiz gerektiğinden de kısaca bahsedelim. Ne yazık ki sabunların içeriği bizim bilmediğimiz ve bilmediğimiz için de gönlümüzün katlandığı çeşitli zararlı kimyasallarla dolu. Bu kimyasallar günde en az 3-4 kez (hatta koronavirüs söz konusu olduğundan beri belki 10-15 kez) kullandığımız sabunlar ile vücudumuza giriyor. Dahası, lavabomuzdan akıp atık sulara karışan bu zararlı kimyasallar toprağa, denizlere hatta havaya karışarak buralardaki canlı yaşamını tehdit ediyor. Bu kimyasallar nelerdir diye ufak bir arama yaparsanız karşınıza onlarca bilmediğiniz isim çıkar ama en sık karşılaşılanları şu şekilde listeleyebiliriz: SLES, SLS, betain, sodyum alkan sülfat, formaldehit, parfüm, koko di etanolamin. İşte tüm bu zararlı bileşenleri hayatımızdan çıkararak hem kendimizi hem de doğayı korumak için endüstriyel sabunları doğal el yapımı sabunlarla değiştiriyoruz.

Ben mi değiştireceğim bu dünyayı diyenler için sıkılmadan şunu söylüyorum: Evet güzel kardeşim sen değiştireceksin! Ben değiştireceğim. Aşağıda ismini gördüğün üreticiler değiştirecek. Biz bir araya geldiğimizde milyonlarca insan olacağız ve hep birlikte dünyayı değiştireceğiz. O yüzden inanarak, davranışlarımızın sonuçlarını fark ederek ve bu sonuçların tüm sorumluluğunu alarak bu yolda yürümeye devam etmeliyiz. Şimdi devrimci ruhu iliklerimize kadar hissettiysek eğer doğal el yapımı sabun alabileceğiniz butik üreticileri tanımaya başlayabiliriz.

Doğal Sabun Yaban Yerel Üreticiler

Otama Kırkpınar

Ürünlerini Otama Kırkpınar markası çatısı altında üreten Merve, market zehirlilerini hayatımızdan çıkarmak için kişisel bakım ve temizlik formülasyonları hazırlayan bir üretici. Birbirinden güzel sabunları var ve her birini özenle, sevgiyle hazırlıyor. Merve’den daha önce doğal kozmetikler yazısında da bahsetmiştik. Sayfasında sabun da dahil olmak üzere deterjan, alkol bazlı dezenfektan gibi birçok temizlik ürününü bulabilirsiniz. Aynı zamanda vegan ürünleri de var. Merve aynı zamanda tüm ürünlerini atıksız hazırlamaya gayret ediyor ve kargolarını kargo poşetsiz gönderiyor! Tüm ürünleri görmek ve bilgi almak için https://instagram.com/otamakirkpinar adresinden Merve’ye ulaşabilirsiniz.


Atölye delice

Atölye Delice, zehirsiz tarım yöntemleriyle ürettikleri zeytinyağından soğuk pres yöntemi ile el yapımı sabunlar yapıyor. Hiçbir ürünlerinde hayvansal yağ yok fakat bazı sabunlarında bal gibi hayvansal içerikler bulunuyor. Bunlar dışındaki ürünleri ise vegan kullanım için uygun olan ürünler. https://instagram.com/atolye.delice adresinden Atölye Delice ile iletişime geçebilirsiniz.


Crepita Cream

Tüm ürünlerini vegan olarak hazırlayan Crepito Cream’in instagram sayfasında birçok doğal kozmetik ürüne ve doğal el yapımı sabunlara ulaşabilirsiniz. Kendileriyle iletişime geçmek için  https://instagram.com/crepitocream adresine gitmeniz yeterli.

Doğal el yapımı sabun

ATIKSIZ YAŞAM LİSTEMİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN.


Badecanlar

Badecanlar, kişisel bakım ve temizlik ürünlerinin zehirsiz ve vegan alternatiflerini üretiyorlar. Kullandıkları hammaddeler için yerel üreticileri tercih ediyor; ürün hazırlanmasına atıksız olmaya çalışıyor ve isteyenlere kargo poşetsiz gönderim yapıyorlar. Badecanlar’ın tüm ürünlerini incelemek ve merak ettiklerinizi sormak için https://instagram.com/badecanlar hesabından iletişime geçebilirsiniz.


Baboon Natural

2019 yılında doğal sabun üretimine başlayan Baboon Natural, özenle hazırladığı reçeteleriyle onlarca farklı çeşitte sabun üretiyor. Kendi kullanımınıza uygun olan sabunu seçmek ve tüm ürünlere göz atmak için https://instagram.com/baboonnatural adresinden instagram sayfasına ulaşabilirsiniz.

Doğal el yapımı sabun

Sifaorganics

Şifa Organics de el yapımı doğal kozmetik ürünler ve doğal sabunlar üreten butik bir üretici. Önceliği cilt yenilebilir ham maddelerle koruyucu ve katkı maddesiz ürünler üretmek. Şifa Organics’in sabunlarına ve diğer ürünlerine göz atmak ve bilgi almak isterseniz https://instagram.com/sifaorganics adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Doğal el yapımı sabun

Aynı Şifa

Hiçbir ürünlerinde sentetik maddeler kullanmayan Aynı Şİfa, dört kadının el emeğiyle kurulmuş bir marka. Yüz için bakım serumları, saç, vücut ve masaj yağları, oda ve vücut spreyleri, sabun gibi pek çok ürün üretiyorlar. İçinde balmumu olmayan tüm ürünleri vegan. Aynı Şifa’nın ürünlerine göz atmak için instagram sayfasına https://instagram.com/aynisifa adresinden ulaşabilirsiniz.

Doğal el yapımı sabun

Bu listeyi uzatmak mümkün, eminim doğal el yapımı sabun üreten daha birçok üretici vardır. Ama ben listede kendi bildiklerimi yazdım. Siz de kendi bildiğiniz doğal el yapımı sabun yapan üreticilerini veya kendiniz doğal sabun üretiyorsanız kendi sayfanızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


ATIKSIZ YAŞAM LİSTEMİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN.


Bu yazıdaki bazı linkler Hepsiburada işbirliği linkleridir. Bu linklerden alışveriş yapmak size ekstra bir külfet yüklemez. Zaten alacağınız bir ürünü bu linkten aldığınızda siteme de ufak bir katkınız olmuş olur. Şimdiden teşekkürler!

Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

1 Yorum

  • Türkan
    23 Ocak 2022, 20:41

    sitenizdeki paylaşımları sevdim. sıcak ve samimi. Özgür bir ruhla yeni yolculuğuma dair ipucunu yukarıya bıraktım.Umarım sitemi seversiniz…

    SEVGİLER…

    CEVAPLA

Yeni Yazılar