kano etkinliği

14 Temmuz 2018’de Durusu’da Nilüferler Arasında Kano Etkinliği 

Herkese selamlar! İlk etkinliğimle karşınızdayım! Kaz Dağları’ndaki kampın videosunu izleyenler kanoya binmeyi ne kadar çok sevdiğimi görmüşlerdir. İşte bu etkinlik de kanonun tadını bir kere alınca kendimi durduramayışımın öyküsü sayılabilir. Aslında bu tam olarak benim etkinliğim değil. Çok sevdiğim Gezentiler Doğa Sporları grubunun kurucusu sevgili Ercan abinin etkinlikleri arasında görüp çok beğendim. Biz de yapsak mı acaba derken Ercan abi etkinliğini bizimle paylaştı. Bu kano etkinliği ile hem tanışacağız, hem Durusu Park’ta kano kiralayarak nilüferler arasında harika bir kano sürüşü gerçekleştireceğiz hem de Terkos Gölü’nün koylarında yüzeceğiz!

Etkinlik Programı

Aracımız 14 Temmuz Cumartesi sabah saat 07:00’da Kartal köprüsü Edirne istikametinden kalkarak sırası ile;
07:10 da Maltepe E5 durağı Edirne istikametinden,
07:20 de Bostancı Köprüsü Edirne istikametinden,
07:25 te Kozyatağı Carrefour önünden,
07:35 de Göztepe E5 durağından,
07:40 da Kadıköy evlendirme dairesinden,
08:00 da Beşiktaş Sait Çiftçi durağından,
08:15 de Mecidiyeköy Teknosa karşısından,

08:30 da İncirli Ömür durağından katılımcı arkadaşlarımızı alarak Çatalca’ya varacak.

Burada yerel bakkal, manav ve fırınlardan kahvaltılıklarımızı alıp bir çay bahçesinde kahvaltımızı yapacağız.

Yaklaşık 1 saat kadar kahvaltı molası verdikten sonra tekrar araç ile yola koyulup Balaban Köyü’ne ulaşacağız. Burada kanoların sahibi Levent Bey bizi karşılayacak. Kısa bir çay ve kahve molası sonrası aracımız ile kanoların bulunduğu balıkçı koyuna geçeceğiz.

Levent Bey’in bilgilendirmeleri sonrasında dağıtılan can yeleklerimizi üzerimize takarak 3’erli guruplar halinde kanolarımıza binerek nilüfer çiçekleri arasında kürek çekmeye başlayacağız. (Kano grubu güvenlik botu ile her an takip edilecek.)

Kürek çekilecek mesafe gidiş 4 km dönüş 4 km şeklinde toplam 8 km’dir. Katılımcıların yorulması durumunda ekip güvenlik botu ile çekilebilir.

Kanolarımızla doğal kumsalı olan koya yanaşarak burada hem dinleneceğiz hem yanımızda getirdiğimiz yiyeceklerimizi çıkartarak öğlen atıştırması yapacağız ve sohbet edeceğiz. İsteyen arkadaşlarımız burada gölde yüzebilirler. Bir süre burada zaman geçirdikten ve enerjilerimizi depoladıktan sonra tekrar geri kürek çekerek kanolarımızı teslim aldığımız koya geri döneceğiz.

Can yeleklerimizi küreklerimizi ve kanolarımızı teslim ettikten sonra köyün biraz dışında kalan salaş bir bahçeli restoranda yemek yiyerek sohbet edeceğiz. (Restoran pahalı olmayan bir balık restoranıdır. Bu restoranda dileyenler alkollü içecek tüketebilirler.)

Yemek sonrası çok geç olmadan İstanbul’a geri döneceğiz.

Yanınızda Getirmeniz Gerekenler

 • Sırt Çantası
 • Yedek kıyafetler
 • Güneş gözlüğü
 • Güneş kremi
 • Şapka
 • Şort
 • Mayo
 • Havlu
 • Rüzgarlık mont
 • Varsa kullandığınız ilaçlar

Etkinlik Ücreti

Etkinlik ücreti 120 TL olup bu fiyatın içinde ulaşım, seyahat sigortası ve kano kirası dahildir. Yiyecek ve içecekler ücrete dahil değildir. Dileyenler yiyecek ve içeceklerini yanlarında getirebilir.

Ödeme

Etkinlik ücretini, etkinliğin sonunda toplanacaktır.

Etkinliğe Katılmak İçin Yapılması Gerekenler

 • Doğum tarihinizi, (gün, ay, yıl olarak)
 • TC kimlik numaranızı,
 • Biliyorsanız kan grubunuzu,
 • İletişim numaranızı,
 • Bineceğiniz durağı, melkeontheroad@gmail.com adresine mail atarak bildirmeniz gerekmektedir.

* Katılımınızı iptal etmek istiyorsanız lütfen en geç 11 Temmuz 2018 akşamına kadar bildiriniz.
* Yukarıda sayılmış olan bilgiler seyahat sağlık sigortası için gereklidir.
* Katılım 36 kişiyle sınırlıdır.
* Etkinliğe kendi aracınızla gelebilirsiniz.
* TÜM KATILIMCILARIN, ARAÇ KALKIŞ SAATLERİNDEN 5 DK ÖNCE BİNECEKLERİ DURAKTA HAZIR BULUNMALARI GEREKMEKEDİR.

kano etkinliği

Bazı Hatırlatmalar

(LÜTFEN OKUYUN)

Duyurusunu yaptığım, 1618 nolu yasa kapsamına giren faaliyetler TURSAB seyahat acentesi işletme belge sahibi Karrozzeria Turizm’in (Lisans No: 8998) faaliyetleri olup, kar amacı gütmeksizin paylaşım esaslı olarak etkinliği sosyal medyada ve blogumda paylaşıyorum. Buna göre, etkinlik ve duyurular kar amacı gütmeyerek, ticari amaçlı olmayıp, masraf paylaşımı ve gönüllülük esası ile yapılmaktadır. Aktivitelerde maliyetler katılımcılara eşit olarak paylaştırılarak katılım ücreti oluşturularak katılım ücreti yayınlanmaktadır.

Masraf paylaşım esasına göre yapılan bu aktivitede son anda yapılan iptaller nedeniyle araç seçimi konusunda yaşanan sıkıntıların yanı sıra yapılmış sigorta masraflarının cepten ödenmesi, diğer katılımcıların daha fazla pay ödemesi gibi durumlar ortaya çıkabiliyor. O nedenle son dakika iptalleri konusunda hassas davranmanızı rica ediyorum.

Sağlık durumu hakkında bilgilendirmeleri önceden koordinatöre bildirmek kişinin kendi menfaatinedir.

Etkinlikler doğa sporları aktiviteleri olduğu için yayınlanan zaman dilimini aşabilir ya da erken sona erebilir. Başlama ve bitiş saatleri etkinlik içindeki istenmeyen durumlar, hava ve yol koşullarına göre değişiklik gösterebilir.

Tüm katılımcıların doğaya çıkarak yaban hayatına misafir olduklarını, doğadaki risklerin gerçek hayatın bir parçası olduğunu kabul ederek faaliyetlere katılmaları ve bu riskleri kabul ederek etkinliklere katılım yaptıklarının farkında olmaları gerekmektedir.

Kötü hava koşulları, yaralanmalar, yangın, deprem, toprak kayması, yıldırım, fırtına, sel, yaban hayvanı, yön kaybı gibi durumlarda tek yetkili ve söz sahibi faaliyet lideridir.

Aktivitede araç haricinde (araç içinde zorunlu seyahat sigortası vardır.) şahsın ve varislerinin, şahsi ve hukuki temsilcilerinin başına gelebilecek herhangi bir sakatlık, kayıp veya hasar durumunda organizatörlerin, yöneticilerinin, etkinliklerde görevli kişilerin, sponsorların sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun katılımcılara ait olduğunu; doğa sporu etkinliklerine katılmak için tıbbi bakımdan hiçbir engelinin olmadığını, etkinlikler için fiziki olarak yeterli olduğunu, etkinlik boyunca doğa şartlarına uygun donanım ve kıyafet taşıyacağını, etkinlik rehberinin kurallarına uyacağını kabul ederek aktivitelere katılmış sayılacaklardır.

AKTİVİTELERE VE ETKİNLİKLERE KATILANLAR TÜM YUKARDA YAZILI AÇIKLAMALARI OKUYARAK KABUL ETMİŞ , ONA GÖRE ETKİNLİĞE KATILMIŞ SAYILACAKTIR.

4 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.