Online İngilizce Kursu Kapınıza Geldi!

Online İngilizce Kursu Kapınıza Geldi!

“Bir dil bir insan” sözünü duymayan yoktur sanırım. Dünyada birbirinden farklı yüzlerce kültür var. Bir kültürü, bir insanı tanımanın en kestirme yolu aslında o insanlarla iletişim kurabilmek. İletişim kurabilmek için de dil bilmek gerekiyor. Kendimizi yeni bir dünyaya ışınlamak için İngilizce öğrenmek günümüzün en değerli yatırımlardan biri o yüzden. Hatta bir insan tanımak ya da kültür öğrenmek gibi duygusal şeyleri bir kenara bırakırsak, terfi etmek, kendini geliştirmek, yurt dışı hayallerine bir adım daha yaklaşmak isteyenler için İngilizce öğrenmenin neredeyse farz olduğunu söyleyebiliriz.

2016 yılında tam zamanlı seyahat etmeye ilk başladığımda İngilizce biliyor olmam tüm bu seyahat planlarını yapabilmemi kolaylaştıran en önemli faktörlerden biriydi. Bu sayede yabancı gezginlerin bloglarını okudum, videolarını izledim, Couchsurfing ya da Airbnb gibi uygulamalara üye olup yabancıları evimde misafir ettim ve deneyimlerini dinledim. Seyahat planlarımı yaparken yabancı kaynaklardan faydalandım.

online ingilizce kursu

Yine gezerken de İngilizce bilmenin sayısız avantajından faydalanmaya devam ettim. En basitinden uçak bileti bakarken yabancı firmaların sitelerine abone olup indirim kovaladım, Couchsurfing kullanarak bedava konakladım, kolayca otostop çektim, gittiğim bölgede yaşayan insanlardan tavsiyeler aldım, yeni insanlarla tanıştım. Ve yine İngilizce bilmem sayesinde Hindistan’da bir hostelde iki ay boyunca konaklama ve yeme içme karşılığında gönüllü olarak çalıştım; Tayland’ta bir okulda İngilizce öğretmeni olarak işe girdim ve hatrı sayılır bir para kazandım. Yani kısacası İngilizce bilmek seyahatlerim sırasında bana maddi ve manevi birçok kapıyı araladı.

online ingilizce kursu

Önemli şeyler anlatacağım okumaya devam edin

Ben bu konuda şanslıydım. Okulda aldığım eğitime dil bilme isteğim ve merakım eklenince İngilizceyi zaman içinde kolayca öğrenebildim. Daha sonra seyahat ederek, araştırarak, okuyarak, yazarak, sohbet ederek, bir şeyler izleyerek kendimi geliştirdim. Siz bugüne kadar İngilizce öğrenmek istemiş ama bir türlü fırsat bulamamış ya da korkmuş olabilirsiniz. Kabiliyetsiz ya da beceriksiz değilsiniz; İngilizce öğrenmek gerçekten doğru kaynaklarla desteklendiğinde son derece kolay. Korkularınızı bir kenara bırakın ve oturduğunuz yerden kendinizi İngilizce öğrenmeye hazırlayın.

Şimdi size, İngilizce öğrenmek isteyenler için son derece verimli olacağını düşündüğüm bir kurstan bahsedeceğim. Senelerdir Çin’de yaşayan ve çeşitli kurumlarda her yaştan ve her seviyeden öğrenciye İngilizce eğitimler veren arkadaşım Evrim Kanbur (Bazılarınız onu instagramdan @whiletravelling olarak da tanıyor olabilirler) online bir İngilizce kursu hazırlıyor. Evrim’in İngilizce öğretmeni olmasının yanında en büyük avantajı, senelerdir yabancı bir ülkede yaşaması ve farklı seviyelerde insanlara İngilizce öğretiyor olması. Yani İngilizce uzun yıllardır onun günlük hayatının bir parçası.

İngilizceyle Dünyaya Açıl

Evrim’in İngilizce kursu 15 Aralık itibariyle başlıyor. Kurs dediğime bakmayın; tamamen online bir eğitimden bahsediyorum. Yani bu kursa evinizde oturup, çayınızı kahvenizi yanınıza alarak katılabilirsiniz. (Vaktim yok bahanesinin üstünü çiziyoruz böylece) Bu kursta her hafta 5 yeni konu işlenecek ve konular videolu anlatımlarla aktarılacak. Siz de dilediğiniz zaman girip sistemdeki videoları izleyebileceksiniz. (Ders kaçırma derdi de yok) Ayrıca her pazar günü Türkiye saatiyle 17:00’da gerçekleşecek canlı bağlantılarda seviyenizi ölçebileceğiniz ufak testler, yabancı hocalarla bağlantılar, sürpriz söyleşiler de yapılacak. (Haftalık eğlence de çıktı, hadi yine iyisiniz)

Toplamda 10 hafta sürecek bu kursun sonunda orta düzeyde İngilizce konuşabilecek kıvama geleceksiniz. Kursu ve size sunulan testleri %100 oranında tamamladığınızda ise e-mail yoluyla sertifikanız gönderilecek.

“Ben İngilizcenin i’sini bile bilmiyorum” diyorsanız üzülmeyin; bu kursun asıl amacı sizi İngilizceyle tanıştırmak zaten. “Benim derdimi anlatacak kadar İngilizcem var, kursa gerek yok” diyorsanız onu da demeyin; çünkü bunun bir yalan olduğunun hepimiz farkındayız. Eğer İngilizce bilmiyorsanız ya da çok az biliyorsanız kendinizi bir an önce İngilizce öğrenmeye adayın ve “Ben bu işi yapacağım” deyin. Demeniz gereken tek şey bu çünkü İngilizce öğrendiğinizde hayatınızda bambaşka bir pencere açılacak.

Hadi çocuğum konuş teyzelerle

online ingilizce kursu

Nedendir bilmem söz konusu yabancı dilde konuşmak olunca biz Türkler bir hayli çekiniyoruz. Küçükken annelerimiz babalarımız okulda İngilizce öğrendik diye bizi yabancıların önüne yem diye atıyordu, biz de her tanıştığımız yeni insana hello how are you today diyorduk. Belki o yüzden bu kadar utangacız, bilemiyorum. Ama bu kurs sayesinde dünyanın her yerinden İngilizce bilen insanla aksan derdine düşmeden konuşma şansınız olacak. Bu şansın ne kadar kıymetli bir şey olduğunu tarif etmem mümkün değil! Bu sayede bütün çekingenliğinizi kontrollü bir ortamda üzerinizden atabileceksiniz.

İngilizce bilmemek dünyanın sonu değil ama İngilizce bildiğinizde hayatınız gerçekten çok kolaylaşıyor. Seyahat etmek daha kolay hale geliyor, işe girmek kolaylaşıyor, insanlarla iletişim kurmak kolaylaşıyor, en basitinden bir konuyu araştırmak istediğinizde yabancı kaynakları da inceleme şansınız. O yüzden kendinize bu iyiliği mutlaka yapın.

İyi tamam anladık da ne kadar ödeyeceğiz onu söyle

Eveeeeet. Şimdi geldik en çokomelli kısma. Özellikle bugüne kadar İngilizce kurslarına bir servet harcayıp hala İngilizce konuşamayanlar pür dikkat okusun burayı. Bu online İngilizce kursu karşınıza çıkabilecek aynı özelliklere sahip diğer kurslardan çok daha uygun bir fiyat politikasına sahip çünkü Evrim, büyük emeklerle hazırladığı bu kursun herkes için ulaşılabilir olmasını istiyor.

15 Kasım tarihine kadar aşağıdaki indirim kodlarıyla kayıt yaptırırsanız, kursa %50 indirimle kaydolabilir ve ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz. (15 Kasımdan sonra da kursa kayıt olabilirsiniz ama %50 indirim sona ermiş olacak) Ödeme için iki seçenek bulunuyor; tek ödeme ya da iki taksitle ödeme.

Taksitle ödeme yaptığınızda 279 TL tutarında iki taksit ödüyorsunuz. Bu ödeme planı 300 TL değerinde 1 saat ücretsiz İngilizce danışmanlığı ve kursa 2 yıl giriş hakkını içeriyor. Taksitle ödeme yapmak isterseniz buraya tıklayarak MELKE-2TAKSIT koduyla kaydolabilirsiniz.

Ödemeyi tek seferde yaptığınızda 449 TL tutarında tek ödeme yapıyorsunuz. Bu ödeme planını seçerseniz 600 TL değerinde 2 saat ücretsiz İngilizce danışmanlığı ve kursa hayat boyu giriş hakkınız oluyor. Tek ödeme yapmak isterseniz buraya tıklayarak MELKE-TEK koduyla kaydolabilirsiniz.


Yani sonuç olarak bu kadar uygun bir bütçeye İngilizce hayatının içinde olan, üniversitede İngilizce eğitimler veren birinden hem oturduğunuz yerden video anlatımlı online ders alacak, her hafta canlı yayınlara katılacak, insanlarla sohbet edebilecek, hem de seneler boyu elinizin altında olabilecek bir ders almış olacaksınız. Evrim, Cambridge Üniversitesi’nden CELTA sertifikasına sahip ve Çin’in Şanghay şehrinde uluslararası bir okulun işletme bölüm başkanı olarak çalışıyor. Üniversitelerde farklı alanlarda dersler veriyor. Böyle bir online İngilizce kursu alma fırsatınız varken bunu değerlendirin ve dünyanıza farklı bir pencere açın derim. Umarım bu kurs ihtiyacı olan herkese ulaşır.

Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar