Vegan seyahatlerde ne yenir ?

Vegan seyahatlerde ne yenir ?

Seyahat etmek bazı durumlarda oldukça zor olabiliyor. Özellikle bazı temel ihtiyaçların karşılanması konusunda ihmaller yaşandığında bu zorluk daha da artıyor. Çoğu insan seyahat ederken damak tadına uygun yiyecekler bulamamaktan şikayetçi. Üstüne bir de vegan seyahat etmek söz konusu olunca haliyle bulunabilecek yiyeceklerin sayısında da hatrı sayılır bir azalma oluyor. Zaten dışarıda vegan yemekler yapan bir yer bulmak epey zor. Pizza, makarna bunlar bilindik ve kolay vegan yiyecekler. Ama genelde vegan yemek denildiğinde menüdeki fiyatlar gerçekten akıllara zarar sayıları bulabilir. Peki bunca şeye rağmen vegan seyahat mümkün mü? Evet! Her şeye rağmen seyahat ederken bulabileceğiniz onlarca vegan yiyecek var. Vegan seyahatlerde ne yenir ?

Seyahat Ederken Kolaylıkla Bulabileceğiniz 10 Vegan Ürün

 1. SEBZELERVegan seyahatlerde ne yenir

  Vegan seyahatlerde ne yenir sorusunun en kestirme cevabı kuşkusuz sebzeler. Dünyanın her yerinde her türlü sebzeyi etten daha uygun fiyata bulabilirsiniz. Daha önce hiç görmediğiniz çeşit çeşit sebzeyle neler yapabileceğiniz tamamen hayal gücünüze ve Google arama yapma becerinize kalmış.

 2. MEYVELERVegan seyahatlerde ne yenir

  Dünyanın bir ucundan öbür ucuna kadar nereye giderseniz gidin her yerde meyve bulabilirsiniz. Özellikle tropiklerde dünyanın en leziz meyvelerinin yetiştiğinden emin olabilirsiniz. Taze meyveleri saklamak ve taşımak bazen külfet olabilir. O zaman da kuru meyveler edinerek hem hacimden hem de ağırlıktan tasarruf edebilirsiniz. Böylece bozulma derdi de kalmaz.

 3. KURUYEMİŞvegan seyahat

  Kuruyemiş veganlar için oldukça önemli bir besin kaynağı. Günde farklı çeşit kuruyemişlerin her birinden üç dört tane yiyerek hem atıştırma ihtiyacınızı giderirsiniz hem de bol bol sağlıklı enerji alırsınız. Kuruyemişlerin bozulmaları kolay olmadığı için saklanmaları da oldukça kolaydır. Kuruyemişler içerdikleri vitamin, mineral ve protein nedeniyle vegan diyetlerde sıklıkla tercih edilen yiyeceklerdendir.

 4. BAKLAGİLLERvegan seyahat

  Baklagiller de vegan beslenme şeklini benimsemiş olanlar için oldukça önemli besin kaynaklarındandır. Özellikle kinoa, mercimek, fasülye, nohut gibi baklagiller mutlaka tüketilmesi gerekenler listesinde gösterilebilir.

 5. TAHILLARVegan seyahatlerde ne yenir

  Tahıllar da doğru bir vegan diyetin olamazsa olmazlarından sayılabilir. Özellikle pirinç yemekleriniz için yulaf ise kahvaltılarınız için kullanabileceğiniz ve dünyanın hemen her yerinde bulabileceğiniz tahıllardandır.

 6. SOYA KIYMASI

  Soya birçok ülkede GDO’lu olarak yetiştirildiği için çok da makul bir yiyecek sayılmayabiliyor. Ama yine de kolay bulunabiliyor olması ve ucuz olması en önemli tercih sebeplerinden. Üstelik son derecede kolay pişirilebiliyor.

 7. BİTKİSEL SÜTLERVegan seyahatlerde ne yenir

  Soya sütü birçok ülkede bulunan içeceklerden biri. Ancak aynı şekilde GDO nedeniyle tüketimi tercih edilmese de GDO’suz üretim yapan firmaların soya sütleri tercih edilebilir. Birçok ülkede son derece uygun fiyatlara bulunabilir. Badem, pirinç, hindistan cevizi gibi bitkilerin sütü soya sütüne nazaran pahalı olmalarına rağmen yine çoğu yerde kolayca bulunabilen sütlerdir. Ülkemizde 1 litresi 30 lirayı bulan fiyatlar sizi yanıltmasın. Asya ülkeleri başta olmak üzere çoğu ülkede oldukça uygun fiyatlı soya sütleri bulabilirsiniz.

 8. TOFU

  Toyu, soyadan elde edilen bir besindir. Genelde tadı olmadığı için tek başına kızartılarak veya farklı yiyeceklerle birleştirilerek tüketilir. Protein açısından son derece zengindir. Ülkemizde oldukça pahalı olan tofuyu birçok ülkede uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Vegan Seyahat İmkansız Değil!

Yani işin özü vegan seyahat mümkün!


Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

1 Yorum

 • Çağatay
  29 Ağustos 2021, 15:19

  Hem sağlıklı hem uygun fiyatli hem de her yerde bulunabilir bir karışım..
  Tahin, keçiboynuzu özü, keten ve chia tohumu.. Aşık olacaksınız..

  CEVAPLA

Yeni Yazılar