Yetişkinler için kamp oyunları fikirleri | 7 Eğlenceli Oyun

Yetişkinler için kamp oyunları fikirleri | 7 Eğlenceli Oyun

Kamp oyunları, özellikle kalabalık gruplar halinde yapılan kamplar daha eğlenceli kılan son derece keyifli aktivitelerdir. Ateşin etrafında şarkılarınız ya da diğer kamp etkinlikleri için fikirleriniz tükendiğinde, bu kamp oyunlarından bazılarıyla harika vakit geçirebilirsiniz. İşte ilginizi çekebilecek yetişkinler için kamp oyunları fikirleri!

Yetişkinler için en eğlenceli kamp oyunları

Ben kimim?

İsmi ‘Sıcak Koltuk’ olan bir oturma yeri belirlenir. Sıcak koltuktaki kişi önce ünlü bir kişiyi veya karakteri düşünür ve daha sonra herkes sırayla sadece evet veya hayır ile cevaplanabilecek sorular sorup kişinin kimi düşündüğünü bilmeye çalışır. Yanlış tahmin eden oyundan çıkar, ilk bilen kazanır.

Beni güldür

Yetişkinler için kamp oyunları arasında bol bol gülmenizi sağlayacak oyunlardan biri de ‘Beni Güldür’ oyunudur. İki takım olun ve her raunt için gülmemeye çalışacak bir takım üyesi belirleyin; diğer takımdan da seçilen biri onu güldürmek için elinden geleni yapacak. 

Ünlü insanlar

Kamp ateşi etrafında otururken yapabileceğiniz bir başka iyi etkinlik! Bir kişi oyuna ünlü bir kişinin ismini vererek başlar; solundaki kişi, söylenen ünlünün soyadının ilk harfi ile başlayan başka bir ünlü söyler (örneğin, Michael Jackson, Jeremy Paxman, Paula Abdul vb.). Söyleyemeyen, kaybeder ve oyundan çıkar.

Katil kim?

Kap ateşi etrafında bir başka grup oyunu da katil kim oyunudur. Oyunu yönetecek bir lider seçilir. Herkes daire şeklinde sıralanarak gözlerini kapatır. (Mümkünse bağlanabilir) Lider daire etrafında yürür ve bir kişinin omzuna dokunur. O kişi ‘katil’ olur. Herkesin gözlerini açması söylenir. Katil, kurbanlarını göz kırparak ‘öldürmeye’ devam eder. Ancak bunu diğer oyuncuların görmeyeceği şeklide yapması gerekmektedir. Katili size göz kırpmadan önce tespit ederek oyunu kazanabilirsiniz.

İki gerçek ve bir yalan

Bu, birbirini çok iyi tanımayan yeni tanışan bir grup insan için güzel bir oyundur ve genellikle kurumsal etkinliklerde bir buz kırıcı olarak kullanılır. Herkes kendisi ile ilgili ikisi gerçek birisi yalan olan üç şey söyler. Herkes sırayla üç gerçeğini söyler ve hangisinin doğru olduğunu tahmin edilir.

Hangisini tercih edersin?

İki varsayımsal seçimlerden birini seçin. Örneğin: “Hayatınızın geri kalanında çikolatadan vazgeçmeyi mi yoksa adınızı Adolf Hitler olarak mı değiştirmeyi tercih edersiniz?” Herkes bir soru hazırlar ve sıradakine sorusunu yöneltir. Bir süre sonra tartışmalar başlar ve işte oyun eğlenceye dönüşür!


Umarım yetişkinler için kamp oyunları fikirleri kamplarınızın keyifli geçmesine yardımcı olur. Şimdiden keyifli kamplar!

Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar