Assos Kamp Alanları │Assos Plus Kamp Alanı

Assos Kamp Alanları │Assos Plus Kamp Alanı

Assos ya da bilinen diğer adıyla Behramkale, özellikle denizi ve doğayla iç içe olması dolayısıyla tatilciler tarafından en çok tercih edilen bölgelerden biri olma özelliği taşıyor. Assos’ta otelde kalmak isteyenler için çok sayıda butik otel olduğu gibi Assos kamp alanları açısından da son derece zengin bir yer.

Assos Kamp Alanları

Behramkale’ye varana kadar deniz kenarında yol boyunca çok fazla kamp alanı var. Bu kamp alanlarının hepsini arama motorlarına assos kamp alanları yazdığınızda harita üzerinde sıralı bir şekilde görebilirsiniz. Daha önceki Assos ziyaretlerimde bu kamp alanlarının birkaçında kalma fırsatım olmuştu. Birçoğu duşu, tuvaleti, buzdolabı, elektriği, kiralık çadırı olan denize sıfır kamp alanları. Yine bir çoğunun fiyatları makul sayılabilir. Fiyatlarının uygun olması ve ulaşımın kolay olması dolayısıyla sadece hafta sonları ve özel günlerde değil; bu günler haricinde de çok kalabalık olabiliyorlar. Kamp yerlerini belki sadece sezonun henüz tam olarak başlamadığı ya da bittiği zamanlarda sakin bulabilirsiniz.

Buradaki kamp alanlarını geçtikten sonra Behramkale’den inip limanın oraya geldiğinizde de çok fazla kamp alanı ve butik otel olduğunu göreceksiniz. Buradaki kamp alanlarının iyi tarafı fiyatları yol boyunca gördüğünüz kamp alanlarına nazaran biraz daha pahalı olsa da ulaşımları ayak üstü olmadığı için özel günler ve hafta sonları dışında sakin oluyor olmaları. Ben de yol üzerindeki kamp alanları yerine liman bölgesinde yer alan Assos Plus Kamp Alanı’nda konakladım.

 Assos Plus Kamp Alanı Hakkında

assos kamp alanlrı assos plus

Hemen itiraf edeyim bu kamp alanına özellikle araştırarak gitmedim. Hatta o gün Assos’ta kalmayı bile planlamamıştım. Behramkale’yi geçtikten sonra arabayla girdiğimiz o daracık yollarda geri geri gitmekle uğraşmak istemeyeceğimiz bir mesafeye kadar ilerlediğimizi fark ettiğimizde, ileride dönecek bir yer vardır umuduyla ilerlerken önümüze çıktı Assos Plus Kamp alanı. Alanda manevra yaparak dönecek yer bulmanın sevincini yaşarken iskelelerdeki şezlongların boş olduğunu fark ettik. Kamp alanında o kadar az insan vardı ve ortam o kadar güzeldi ki hazır gelmişken kalmaya karar verdik.

Yaz kış açık olan kamp alanında Temmuz ayında yaptığımız konaklamadan biz çok memnun kaldık. Hem her açıdan son derece temiz bir kamp alanıydı hem de çalışanlar oldukça güler yüzlü insanlardı. Burada kalmak istememizin en büyük sebeplerinden biri de denizinin çok güzel olmasıydı. Hemen şunu da ekleyeyim, biz hafta içi geldiğimiz için neredeyse bizden başka kimse yoktu. O yüzden çok keyifli vakit geçirdik. Kalabalık olduğunda bu keyif ne oranda etkilenirdi bilemiyorum.

Assos Plus Kamp Alanına Ulaşım

Behramkale’den o dik yokuşu inip limana girdikten sonra zorunlu istikametten ilerleyerek ulaşıyorsunuz. 200 metre kadar sonra zaten kamp alanının tabelaları önünüze çıkıyor. Araçla kolaylıkla ulaşılabilen bir yer olduğu gibi limandan da yürüyerek rahatlıkla ulaşılabilir. Kamp alanı Behramkale’den de 2 kilometre uzaklıkta.

Assos Kamp Alanı Tesis İmkanları

Karavan kamping: Assos’un yolları çok dar olduğu için büyük karavanların ve çekme karavanların buralara girmesi neredeyse imksansız. O nedenle kamp alanında karavan kamping konusunda bir hizmet verilmiyor. Ama bizim karavanımız gibi (yani karavan olacak aracımız gibi) transporter tarzı camper araçlar biraz meşakkatli olsa da kamp alanına kadar ulaşabiliyor. Dilerseniz camper aracınızla konaklayabilirsiniz.

Çadır kamp: Kamp alanında kendi çadırınızla konaklayabilirsiniz. Ancak kişisel çadır için çok geniş bir alan yok. En fazla 6-7 tane 2 kişilik çadır kurulabilecek kadar alan var. Kişisel çadırla yapılacak kamplar için rezervasyon almıyorlarmış. O yüzden buraya gelmeden önce arayıp en azından müsaitlik durumu konusunda teyit alabilirseniz iyi olur. Tabii rezervasyon almadıkları için siz gidene kadar ne olur bilemiyorum. Ama özel günler ve tatil günleri dışında oldukça sakin olduğu için kesinlikle denemeye değer.

Çadır kiralama: Eğer çadırınız yoksa kamp alanında kiralayabileceğiniz çadırlar mevcut. Bu çadırların içinde nevresimleri serilmiş iki kişilik yataklar var. Yaklaşık 12 tane kiralık çadır bulunuyor.

Oda kiralama: Kamp yapmak istemiyorsanız alanda kiralık odalar da var. Bu odalar bungalov tarzı odalar değil. Gayet temiz, içinde 3 yatağı, özel tuvaleti ve banyosu olan normal bildiğimiz betonarme odalar. Bu şekilde toplam 9 oda var.

Günübirlik giriş: Eğer konaklamak istemiyorsanız günübirlik gelerek iskeleden de faydalanabilirsiniz.

Restoran: Var.

Elektirik: Kamp alanında elektrik var. Ancak camper araçlara elektrik verilmediği gibi alandan kiralanacak çadırlarda ve kişisel çadırlarda da elektrik bulunmuyor. Elektrik ihtiyacınızı ortak alanlarda karşılayabilirsiniz. Bunun için restoran kısmında neredeyse her masanın yanında prizler var. Eğer çok fazla elektronik cihazınız varsa yanınızda ufak bir üçlü çoğaltıcı getirmeyi düşünebilirsiniz.

Wifi: Kamp alanında sorunsuz çalışan internet var.

Telefon: Hat çekiyor.

Tuvalet & Duş: Kamp alanının tuvalet ve duşları gerçekten çok başarılı. Hem kadınlar hem erkekler tuvaletinde 3’er adet tuvalet ve duş bulunuyor.

Soyunma kabinleri: Üstünüzü değiştirebileceğiniz soyunma odaları var.

Sahil & İskele: Kamp alanında kum sahil bulunmuyor. Zaten bu bölgedeki kamp alanlarının hiç birinde kum sahil yok. Alanda denize girebileceğiniz iki adet iskele bulunuyor. Bu iskelelerden birinde şemsiye ve şezlonglar var diğerinde de localar var. Eğer tesiste konaklıyorsanız iskeleden ve şezlonglardan faydalanmak için ekstra bir ücret ödemenize gerek yok.

Assos Plus Kamp Alanı Ücretleri

Öncelikle kamp alanındaki tüm ücretleri detaylı olarak bilmediğimi hemen belirteyim. Buraya gelmeyi düşünenlere fikir verebilmesi için sadece konaklama ücretleri hakkında bilgi aldım. Diğer ücretleri kamp alanına ulaşarak doğrudan sorabilirsiniz. Burada yazdığım ücretler 2019 Temmuz itibariyle aldığım, özel günler haricindeki günler için geçerli olan ücretler.

Çadır kamp ücreti: 2 kişilik çadırlar için çadır başı gecelik 100 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Burada yalnızca konaklama için ücret ödüyorsunuz ve tesisten ücretsiz olarak faydalanıyorsunuz. Bu konaklama ücretine kahvaltı, akşam yemeği dahil değil.

Çadır kiralama ücreti: Tesisten kiralanacak çadırların ücreti gecelik kişi başı 150 TL. Bu ücrete sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil. Aynı zamanda yine tabii ki tesisten ücretsiz olarak faydalanıyorsunuz.

Not: Biz buradan çadır kiralamadık. Kendi çadırımızda kaldık. Ve sabah kahvaltısıyla akşam yemeğimizi burada yedik. Kendi çadırımızda kalıp burada yemek yediğimizde ödediğimiz ücret buradan çadır kiralamış olsaydık ödeyeceğimiz ücretle hemen hemen aynı. Yani aslında çadırda kalmakla çadır kiralamak arasında bütçesel açıdan pek bir fark yok. Bu detayı küçük hesaplar yapmayı sevenler için özellikle vermek istedim.

Oda kiralama: Oda ücretleri gecelik kişi başı 250 TL. (Odalarda 1 adet 2 kişilik ve 1 adet tek kişilik yatak ve özel duş, tuvalet mevcut.) Bu ücrete sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil. Aynı zamanda yine tesisten ücretsiz olarak faydalanıyorsunuz.

Günübirlik giriş: Tesise günübirlik girişler kişi başı 20 TL.

Dikkat edilecekler

Telefon hattı ile ilgili dikkat edilecekler

Kamp alanında telefon çekiyor. Ama bu bölgelerde operatörler bazen Yunan adalarından hat alabiliyor. Tatil sonrası faturanıza yansıyan anormal ücretlerle karşılaşmak istemiyorsanız dikkat etmenizde fayda var. Şayet böyle bir durumla karşılaşırsanız da operatörünüzü arayarak durumu izah edip ücretlendirmenin iptalini/iadesini talep edebilirsiniz.

Denize girerken dikkat edilecekler

Kamp alanının denizi gerçekten çok güzel. Ama bu bölgede denizde çok fazla deniz kestanesi oluyor. Benim gibi kısa boyluysanız denize iskeleden girdiğiniz sürece yere basamayacağınız için çok fazla endişe etmenize gerek yok. Ama uzun boyluysanız ya da yine benim gibi her şeyden tedirgin olma potansiyeline sahipseniz ve kafanız rahat etsin istiyorsanız deniz ayakkabısı edinmekte fayda var.

Ateş yakmak

Kamp alanında ateş yakılması ne yazık ki mümkün değil. Burada konaklayacağınız süre boyunca kamp ocaklarınızı kullanabilirsiniz. Yemeklerini kendisi hazırlamak isteyenler hızlı ve kolay yemekler için pratik kamp yemekleri yazısına göz atmadan geçmesinler.


Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar