Agora Tatil Durağı Kamp Alanı| Çadır & Karavan |Çanakkalede sakin bir deniz kampı

Agora Tatil Durağı Kamp Alanı| Çadır & Karavan |Çanakkalede sakin bir deniz kampı

Sakin bir kamp alanında ağaçların gölgesinde huzurla kamp yapmak, sıcaktan bunaldığınızda kendinizi serin sulara bırakmak, akşam yemeğinizi güneşin batışını izlerken yemek herhalde her kampçının en büyük hayallerinden biridir. Bugüne kadar bu üçünü bir arada bulabildiğiniz sakin bir kamp alanına rastladınız mı bilmiyorum ama ben çoğu zaman o kadar şanslı değildim. Fakat bu yazıyı okuduğunuz için siz çok şanslısınız. Çünkü tüm bunları bir arada yapabileceğiniz, hayallerinizi süsleyen kamp alanı Çanakkale’de olabilir. Agora Tatil Durağı kamp alanı hakkında bilgi vereceğim size bugün, hayalinizdeki kamp alanı olup olmadığına siz karar verin.

Agora Tatil Durağı Kamp Alanı

Agora Tatil Durağı kamp alanı ‘nda karavanla Bodrum’dan başladığımız ve Ege sahil şeridini gezerek Marmara’ya doğru ilerlediğimiz yolculuğumuz sırasında iki gece konakladık. Aslında Selçuk buraya iki hafta önce bir arkadaşıyla gelmişti ve o zamandan beri beni de getirmek için sabırsızlanıyordu. Hatta kamp alanına varıncaya kadar büyük bir heyecanla “Buraya bayılacaksın” diye tekrarladı durdu. Geldiğimizdeyse neden bunca zamandır buradan bu kadar şevkle bahsettiğini çok iyi anladım.

Agora Tatil Durağı, hem bungalovda konaklama seçeneği olan hem de ağaçların arasında kamp yapma imkanı sunan denize sıfır butik bir kamp alanı. Öyle çok kocaman bir alana sahip değil ama mevcut alan çok iyi kullanıldığı için tüm tesis dolu olsa bile insan hiç kalabalıktaymış gibi hissetmiyor. Biz geldiğimizde hafta sonuydu ve buna rağmen burası kalabalık oldu demedik. Zaten pandemi koşullarında epey titiz davrandıkları için alanda yerleşime de dikkat ediyorlar.

Agora Tatil Durağı Kamp Alanı

Çadır ve Karavan Kamping

Agora Tatil Durağı kamp alanı içinde çadır ve karavan için ayrılmış yerler var ama normal kamp alanlarında olduğu gibi kocaman alanlar beklemeyin. (Bunu geldiğinizde hayal kırıklığına uğramayın diye özellikle belirtiyorum.) Küçük bir alan olması aslında iyi bir şey. Bu sayede burası insanlarla dolup taşmıyor. Bir de işletmeciler sahip oldukları küçük alanı ağzına kadar doldurmaya çalışmıyorlar. Her karavanın ve çadırın önünde kendi özel alanı olmasına dikkat ediyorlar.

Alanın küçük olmasının tek dezavantajı buraya gelip yer bulamadan dönme ihtimalinizin yüksek olması. O yüzden gelmeden önce arayıp müsaitlik durumunu sormanız oldukça önemli.

Agora Tatil Durağı Kamp Alanı

Agora Tatil Durağı Kamp Alanı Tesis İmkanları

Alanda son derece temiz tuvalet ve duşlar mevcut. Tesiste yer alan restoran günlük yiyecek ve içecek ihtiyacınızı görmeniz için fazlasıyla yeterli. Çok fazla seçenek olmasa da mevcut seçenekler son derece lezzetli. Eğer talep ederseniz vegan ve vejetaryen yiyecekler hazırlayabiliyor olmaları ise her şeyden daha güzel. Yemeklerinizi restoranın hemen önünde ağaçların altında yer alan banklarda, deniz manzarasını izleyerek yiyebiliyorsunuz.

Aynı zamanda kendi yiyeceklerinizi hazırlayabileceğiniz, pişirebileceğiniz, bulaşıklarınızı yıkayabileceğiniz bir mutfak da var. Kamp alanında iki farklı yerde çeşme bulunuyor. Bu da su ihtiyacınızı gidermeniz için büyük kolaylık sağlıyor. Her defasında tuvalete ya da mutfağa gitmek zorunda kalmıyorsunuz.

Tesisin bir diğer imkanı ise her yerde elma ağaçlarının olması. Mesela yemeğinizi yediniz, canınız meyve çekti, hop elma ağacından bir elma alıp yiyebiliyorsunuz. Bence bu oldukça güzel bir tesis imkanı.

Ha bu arada, otoparkları olduğunu da unutmadan söyleyeyim.

Agora Tatil Durağı Kamp Alanı

Deniz Kenarında Keyifli Bir Tatil

Bu kamp alanını diğer kamp alanlarından ayıran en önemli ayrıntı denize sıfır (ve buna rağmen hala sakin) olması. Plajda tesise ait şemsiye ve şezlonglar da bulunuyor. Ayrıca eğer kendinize yeterince arkadaş bulabilirseniz plaj voleybolu da oynayabilirsiniz -ki benim favorimdir. (Yeterince insan bulup oynayamadığım için çok üzgünüm, siz oynarsanız benim yerime de oynayın.)

Agora Tatil Durağı Kamp Alanı

Çocuklar İçin Uygun Mu?

Agora Tatil Durağı kamp alanı hayatımda gördüğüm çocuklar için en uygun kamp alanlarından biri diyebilirim. Bir kamp alanını çocuklar için uygun yapan tam olarak nedir bilmiyorum ama etrafta çocukların özgürce hareket edebildiğini görmek bana bunu düşündürdü. Kamp alanında bulunan küçük çim alanlarda çocuklar çok keyifli vakit geçiriyor ve gün içinde çocukların kaynaşmasını ve eğlenmesini sağlamak için atölyeler de düzenleniyor. O açıdan buraya çocuklarınızla rahatlıkla gelebilirsiniz diye düşünüyorum.

Kamp Alanında Yapılan Atölye ve Etkinlikler

Çocuklar için yapılan atölyelerin yanı sıra yetişkinlere yönelik atölye ve çalışmalar da yapılıyor. Mesela biz buradayken bir sabah mindfullness çalışması yapıldı. Konaklamamız sırasında başka bir atölyeye denk gelmediğimiz için bu bölümü kısa kesmek durumundayım ama biraz daha uzun kalsaydık farklı çalışmalara da denk gelirdik.

Agora Tatil Durağı Kamp Alanı

Bunları Yapmadan Dönmeyin!

Şimdi buradan yapmadan dönmemeniz gereken iki şeyi söyleyeceğim, hazır olun, kağıt kalemlerinizi hazırlayın ve not edin. Bu iki şey gerçekten hayat kalitenizi dipten alıp göklere çıkaracak kadar büyük bir etkiye sahip. Birincisi sahilde tercihe göre bir bira ya da soda içerek gün batımını izlemek; diğeriyse gece 10’dan sonra şezlonglarda uzanıp yıldızları izlemek. Bu ikisini yapmazsanız hayatınızda bedava yapabileceğiniz keyifli şeylerden iki tanesini kaçırmış olursunuz, benden söylemesi. (Gerçi kimse kimseye bedava soda ve bira vermediği için o kısım çok bedava sayılmaz ama bir şeyler içmek zorunda değilsiniz neticede. Onu işte kendinize göre ayarlayıverin.)

Agora Tatil Durağı Kamp Alanı

Agora Tatil Durağı Kamp Alanı Konumu ve Ulaşım

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde Tavaklı İskelesi mevkinde yer alan Agora Tatil Durağı kamp alanı tam olarak aşağıdaki haritada görebileceğiniz konumda yer alıyor. Çanakkale’den 1 saat 4 dakikada; İstanbul’dan ise yaklaşık 5 buçuk saat uzaklıkta yer alan kamp alanına ulaşım son derece kolay.

Eğer uzun bir tatil planlayabiliyorsanız buradan sonra veya önce Bozcaada’yı planınıza eklemeyi düşünebilirsiniz çünkü aralarında sadece 1 saat var ve Bozcaada harika bir yer. Orayı da görmeye karar verirseniz Bozcaada’da kamp yapılacak yerler için buraya tıklayarak “Bozcaada Kamp Alanları” yazısına ışınlanabilirsiniz.

Agora Tatil Durağı Kamp Alanı Fiyatları

Gelelim şimdi herkesin heyecanla beklediği yere. Tesiste konaklamak için birden fazla seçeneğiniz mevcut. Çadırda ya da bungalovlarda konaklayabilir, motokaravan veya çekme karavanda kalabilirsiniz. Herbirinin ücretlendirmesi birbirinden farklı.

Bungalov fiyatları sezona göre değişken olduğu için onlarla ilgili bilgi vermeyeceğim. Zaten google üzerinden bungalov rezervasyonu yapmak istediğinizde farklı sitelerden fiyatlara ulaşabiliyorsunuz. Ya da hangi sezonda gelecekseniz tesisi arayarak doğrudan bilgi alabilirsiniz.

Karavanlar için ücretlendirmeler şu şekilde; motokaravan ile konaklayacaksanız gecelik 160 TL, çekme karavan ile konaklayacaksanız da gecelik 130 TL ödemeniz gerekiyor.

Tek kişi çadır konaklaması 85 TL, iki kişi çadır konaklaması ise 100 TL. Çadırda kalacak ekstra misafirler için 12 yaşından büyük her çocuk 20 TL; her yetişkin ise 25 TL ek ücrete tabii.

Agora Tatil Durağı İletişim Bilgileri

Butik bir işletme olduğundan gitmeden önce arayıp müsaitlik ile ilgili bilgi almanızı özellikle tavsiye ediyorum. İletişim numarası 0530 139 17 00

Agora Tatil Durağı Kamp Alanı Videosu

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar