Arpenaz Fresh & Black Çadır incelemesi

Arpenaz Fresh & Black Çadır incelemesi

Bu yazıda sizlerle özellikle kamp yapmaya yeni başlayanların sıklıkla tercih ettiği Arpenaz Fresh & Black çadır incelemesi notlarımı paylaşacağım. Bu çadır özellikle kolay kurulması, fiyat performans ürünü olması ve kolay ulaşılabilir olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen bir çadır. Eğer siz de bu çadırdan almayı düşünüyorsanız aşağıdaki notlara göz atabilirsiniz.

Arpenaz Fresh & Black Teknik Özellikleri

  • Ağırlık: 3,5 kg
  • Kapasite: 3 kişi
  • İç alan: 190 × 200 cm
  • Sezon: 4 mevsim
  • Kılıf boyutu: 57 X 16 X 16 cm / 14,6 L
  • Dış malzeme: 2000 mm kalınlığında PU kaplama polyester dış tente.
  • Direkler 95.00% Cam – Elyaf, 05.00% Alüminyum.
  • Oda 45.00% Polyester, 55.00% Polietilen.

3,5 kilo ağırlık diğer markaların muadil ürünlerinden bir miktar fazla olsa da eğer araçla seyahat ediyorsanız çok da önemli sayılmaz. Ama sırt çantalı seyahatlerde ya da bisiklet seyahatlerinde daha hafif bir ürün tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

Su Geçirmezliği İyi Mi?

Ürünün çift tente olması hem terleme hem de yağış durumları için son derece ideal. 2000 mm kalınlığında dizayn edilen dış tente sayesinde ürün su geçirmiyor. Bu noktada marka 2 yıl su geçirmezlik garantisi veriyor. Genel olarak bakıldığında 1500 mm değer olağan yağmurlarda çadırın su geçirmezliği için yeterli olarak kabul edilirken sağanak yağmurlar için en az 3000 mm değere sahip çadırların tercih edilmesi önerilir. Bu durumda bu çadırın uzun süren sağanak bir yağmurda performansı da tartışmaya açıktır. Bu konu hakkında daha ayrıntılı bilgiye “Çadır Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler” yazımdan ulaşabilirsiniz.

Arpenaz Fresh & Black çadır incelemesi

Özel Renk Tasarımı

İç kısmı siyah olarak dizayn edilen ürünün dış kısmında beyaz renk kullanılmış. Söz konusu bu konseptle daha serin ve mümkün olduğunca karanlık bir ortam yaratmak istenmiş. Ancak her ne kadar bu bir noktaya kadar işe yarıyor olsa da özellikle yazın güneş tepedeyken herhangi bir çadırın içinde durmak neredeyse imkansız. Yine de bu tasarım bir yere kadar işe yarıyor.

Kullanım Kolaylığı

Ürün üç kişilik olarak geçmesine rağmen çok geniş bir iç alana sahip değil. Özellikle eşyaların depolanabileceği bir dış bagaj olmadığı için üç kişinin eşyalarıyla birlikte kalması durumunda çok konforlu olmayabilir. Öte yandan çift kapılı tasarımı sayesinde giriş çıkışlarda son derece rahat hareket edebilirsiniz.

Çadırın Donanımı

Kenar kısımlarında yer alan cepleri kişisel eşyalarınızı koymak için kullanabilirsiniz. Ayrıca tavan kısmında ortamı aydınlatmak için lamba takmak için aparat mevcut.


Eğer Arpenaz Fresh & Black çadır incelemesi neticesinde yazın ve bahar aylarında kamp yapacaksanız bence bu çadırı güvenle kullanabilirsiniz. Ama her ne kadar dört mevsim dense de hava sıcaklığının çok düştüğü kış ayları ve yoğun yağış alan havalar için bu çadır çok da uygun olmayabilir.

Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar