Çavuşağzı Plajı Kamp Alanı | Zonguldak Kamp Yerleri

Çavuşağzı Plajı Kamp Alanı | Zonguldak Kamp Yerleri

Karavanla Batı Karadeniz turumuzun ilk duraklarından biri olan Çavuşağzı Plajı kamp alanı hakkında bilgi vermek istiyorum size bugün. Hem karavan hem de çadır kampı için son derece uygun olan bu sakin koy, bugüne kadar Karadeniz’de gördüğüm en keyifli kamp alanlarından biriydi. Hem denize girme imkanının olması hem de ücretsiz bir kamp alanı olması burayı cazip yapan bir diğer şey.

Çavuşağzı Plajı Kamp Alanı Nerede?

Çavuşağzı Plajı kamp alanı Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki Ballıca Mahallesi’nde yer alıyor. Ereğli-Zonguldak güzergahında ilerlerken yolun sol tarafında yer alan Zonguldak Şehitler Ormanı’nın yanından girdiğinizde asfalt yolu takip ederek koya rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Aşağıdaki konumdan koyun tam olarak nerede olduğunu görebilirsiniz.

(Artık ben İstanbul’dan şu kadar saat, Ankara’dan bu kadar kilometre diye ayrı ayrı yazmıyorum zaten konuma baktığınızda bulunduğunuz yerden ne kadar uzaklıkta olduğunu hesaplayabilirsiniz.)

Çavuşağzı Plajı Kamp Alanında Neler Var?

Koyda bir kamp işletmesi olmasa da tuvalet ve duş imkanı bulunuyor. Sadece yaz aylarında açık olan bir çay bahçesi ve küçük bir balık restoranı var. Eğer burada kamp yapmak istiyorsanız yiyecek içecek alışverişinizi köydeki marketten ya da şehir merkezinden yapmanız gerek. Koyda telefon çekiyor.

Çavuşağzı Plajı Kamp Alanı

Bunlara dikkat!

Çavuşağzı Plajının zemini taşlı bir yapıya sahip. O yüzden çadırda kalacaksanız iyi bir matınız olduğundan emin olun. Hatta çadırınızın zemininin zarar görmemesi için yanınızda çadırın altına serebileceğiniz bir branda bulundurmayı düşünebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer şey de koydan denize dökülen çayın yağmurlu havalarda oluşturabileceği olumsuz koşullar. Bu çay yağmur yağdığında yükselebilir; dahası denizi bulanık bir hale getirebilir. O yüzden Çavuşağzı Plajı kamp alanı yağmurlu havalarda kamp yapmak için çok da iyi bir alternatif olmayabilir.

Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar