Eğriova Göleti Kamp Alanı | Karabük Kamp Yerleri

Eğriova Göleti Kamp Alanı | Karabük Kamp Yerleri

Yaklaşık 15 gün süren karavanla Batı Karadeniz rotasının en sevdiğim yerlerinden biri de Eğriova Göleti’ydi. Karabük’te Yenice Ormanlarının içinde, doğanın kalbinde kamp yapmak isterseniz Eğriova Göleti’nde ücretsiz bir şekilde konaklayabilirsiniz. Eğriova Göleti kamp alanı hem çadır kampları hem de karavan kampları için oldukça uygun. Göleti ve çevresini görmek isterseniz aşağıdaki videoyu mutlaka izleyin.

Eğriova Göleti Kamp Alanı Videosu

Bu videoda aynı zamanda Göktepe Yaylası, Alan Yaylası, Sorgun Yaylası ve Keltepe’yi de görebilirsiniz.

Eğriova Göleti Kamp Alanı Nerede?

Eğriova Göleti, Karabük merkezden yaklaşık 24 km uzaklıkta yer alan ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan yapay bir gölet. Aynı zamanda 1999 metre yüksekliğiyle Batı Karadeniz’in en yüksek tepesi olan Keltepe’ye sadece birkaç kilometre uzaklıkta yer alıyor. Ayrıca Sorgun Yaylası ve Belen Yaylası gibi yaylalara da oldukça yakın. Keltepe’ye 1 km kala sağdan toprak bir yola girerek Eğriova Göleti’ne 5-10 dakikada ulaşabiliyorsunuz.

Biz gittiğimizde Keltepe’ye kayak merkezi yeni yapılıyordu. Kayak merkezi sayesinde gölete giden yolun çok büyük bir kısmı asfalt yol yapılmıştı. Sadece yoldan sapılarak girilen toprak yol yani son 5 kilometre yağışlı havalarda binek araçlar için zorlayıcı olabilir ama onun dışında ulaşım oldukça rahat.

Eğriova Göleti’nde Neler Var?

Eğriova Göleti çok sessiz ve sakin bir yer ve kafa dinlemek için çok elverişli. Fakat burada herhangi bir tesis bulunmuyor ve telefon çekmiyor. Kamp yapmak için geldiğinizde tüm ihtiyaçlarınızı önceden temin etmeniz gerek ve birkaç gün akıllı telefonunuza veda etmeyi göze almalısınız.

Kampın yanı sıra Eğriova Göleti’nde farklı aktiviteler de yapabilirsiniz. Gölet Keltepe’ye, Sorgun Yaylası’na ve Belen Yaylası’na çok yakın bir konumda bulunuyor ve bu yaylalara yürüyüş rotaları var. Yani bölge yürüyüş yapmaktan keyif alanlar için de oldukça uygun.

eğriova göleti kamp alanı

Eğriova Göleti kamp alanı hem çadır kampları için hem de karavan kampları için son derece uygun bir yer. Bölgede yürüyüş rotaları da olduğu için günübirlik yürüyüşler yapılarak etraf keşfedilebilir. Eğer yolunuz Karabük’e düşerse Yenice Ormanlarının kalbinde yer alan bu güzel gölete uğramanızı tavsiye ederim.

Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar