Hikayesi Olan İkinci El Eşyalar: Kadıköy Antika Pazarı

Hikayesi Olan İkinci El Eşyalar: Kadıköy Antika Pazarı

Eşsiz ve ilginç bir alışveriş deneyimi arıyorsanız, Kadıköy Antika Pazarı kesinlikle görülmeye değer. İstanbul‘un Kadıköy ilçesinde Hasanpaşa’da yer alan bu açık hava pazarı her türlü ilginç hazineyle dolu. Vintage kıyafetlerden antika mobilyalara kadar, bu pazarda herkes için bir şeyler var.

Kadıköy Antika Pazarının en güzel yanlarından biri sürekli değişiyor olması. Ziyaret ettiğinizde ne bulacağınızı asla bilemezsiniz, bu da onu daha da heyecan verici kılar. İster deneyimli bir antika alışverişçisi olun, ister sadece eğlenmek için göz atın, bu pazarda sizin için bir şeyler olduğundan emin olabilirsiniz. İstanbul’a yolunuz düşerse mutlaka Kadıköy’e uğrayın ve bu muhteşem antika pazarına göz atın!

Pazarda Neler Var?

Kadıköy Antika Pazarı

Kadıköy Antika Pazarında mobilyadan mücevhere; oyuncaktan kıyafete; enstrümandan koleksiyon ürünlerine; plaktan kameralara kadar her şeyi bulabileceğiniz düzinelerce tezgah var. Pazarda ayrıca sokak yiyecekleri de bulabilirsiniz.

Bu arada, pazar yalnızca pazar günleri kuruluyor. Yani eğer burayı gezmek istiyorsanız bir tatil gününüzü şimdiden ayırmalısınız.

Kadıköy Antika Pazarına Nasıl Gidilir?

Kadıköy Antika Pazarı

Kadıköy Antika Pazarı, antikayla ve koleksiyonla ilgilenenler için İstanbul’un en ünlü ve tanınmış pazarlarından biri sayılabilir. Pazara toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşılabilir. İşte Kadıköy Antika Pazarına nasıl gideceğinize dair bazı ipuçları:

1. Eğer Avrupa yakasından geliyorsanız Kadıköy’e giden vapura binin. Yolculuk yaklaşık 30 dakika sürer ve gün boyunca düzenli vapur seferleri var.

2. Kadıköy’e vardığınızda, haritaya “Tarihi Salı Pazarı” yazın. Pazar burada kuruluyor.

3. Konuma birçok yerden yürüyerek ulaşabilirsiniz. Ya da otobüsle veya dolmuşla pazara yakın bir yere gelebilirsiniz.

4. Kadıköy Antika Pazarına metrobüsle ulaşmak da çok kolay. Söğütlüçeşme’de inerek pazara yürüyebilirsiniz.

5. Eğer metroyla gelmek isterseniz Acıbadem metro durağı pazara sadece 10 dakika uzaklıkta.

6. Kadıköy Antika Pazarına Marmarayla ulaşmak için Söğütlüçeşme istasyonunda inip yürüyebilirsiniz.

7. Alışverişiniz bittiğinde dilerseniz Müze Gazhanede vakit geçirebilirsiniz. Eğer açık havada olmak istiyorsanız Moda sahiline yürüyebilir ya da rıhtımdan vapurla Eminönü’ne, Karaköy’e gidip İstanbul’daki gününüzün geri kalanının tadını çıkarabilirsiniz!

Eğer geçmişi olan eski eşyaları seviyorsanız, koleksiyon yapmaktan keyif alıyorsanız Kadıköy Antika Pazarı sizin için harika bir yer!

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar