Karavan İçin Portatif Duş Tavsiyesi

Karavan İçin Portatif Duş Tavsiyesi

Karavan hayatının en karmaşık problemlerinden biri, duş problemi olabilir. Karavanda özel bir banyo alanı yaratmak için oturma alanından ya da yatak alanından fedakarlık etmek de banyo ya da tuvalet alanı oluşturmayıp yollar boyunca umumi duş ve tuvalet alanları araştırmak da bu sorunun bir parçasıdır. İşte tam da bu noktada, biraz olsun sizi bu problemden uzaklaştırabilecek, karavan için portatif duş tavsiye listesi oluşturarak imdadınıza yetişmek istedim. Farklı özelliklerde ve fiyatlarda dört ilgi çekici portatif duş ürününü sizin için inceledim. Eğer şimdilik karavanınızda sabit bir duş alanı oluşturmak istemiyorsanız, portatif duş ekipmanları ile yolunuza devam edebilirsiniz. Hepsinin artıları ve eksileri olsa da aralarından birinin işinize yarayabileceğine inanıyorum. Hazırsanız, işte huzurlarınızda karavan için portatif duş tavsiye listem.

Karavan için portatif duş ürünlerini buradan inceleyebilirsiniz.

Şarjlı duş pompası ve duş başlığı

Karavan İçin Portatif Duş

Listeye nispeten pahalı bir ürünle başlayarak biraz gözünüzü korkutmuş olabilirim. Ancak bu portatif duş sistemi hem uzun ömürlü oluşu hem de pratik kullanımı ile karavan hayatınızın en büyük konforlarından biri olabilir. Basit bir duş başlığı ve oldukça güçlü bir pompa sisteminden oluşan bu portatif duş, şarj edilebilme özelliğiyle son derece doğa dostu ve kullanışlı. Yapmanız gereken tek şey pompa kısmını temiz su doldurduğunuz bir kovanın içerisine bırakmak. Suyun sıcaklığını doğru olarak ayarladığınızdan eminseniz basitçe düğmeye dokunun ve duşun keyfini çıkarın. Bu portatif şarjlı duş başlığını karavan banyo alanında kullanabileceğiniz gibi, açık alanlarda da kolaylıkla kullanabilirsiniz. 5 Voltluk USB bağlantısı ile aracınızdan ayrılmadan kolaylıkla şarj etmeniz de mümkün. 


Solar kamp duşu

Karavan İçin Portatif Duş

Şimdi de sizleri, karavan duş çözümleri içerisinde belki de en uygun alternatif olan bir portatif ürünle tanıştırmak istiyorum. Güneşin sıcaklığıyla suyunuzu kolaylıkla ısıtıp keyifle duş alabileceğiniz bu basit sistem, 20 litrelik hacmi ile keyifle ve kesintisiz duş imkanı sunuyor. İster karavan duşu olarak isterseniz sahilde ya da piknikte kullanabileceğiniz ürünün fiyatı da son derece uygun. Karavan için portatif duş arıyorsanız ilk etapta bu ekonomik yöntemi deneyebilirsiniz. Bu ürünü ben de kullanıyorum ve ürünle ilgili tek çekincem, 20 litrelik ağırlığı, askı kısmının uzun bir süre taşıyamayabilecek oluşu ki kullanımda bu durumla ilgili şikayetler olduğunu da gördüm. Ancak ben henüz bu konuda bir sorun yaşamadım. Elbette bu soruna basit bir pazar filesi ile çözüm bulabilirsiniz.

Bu portatif karavan duşu ile ilgili bir diğer sorun da asacak yeterli yükseklikte bir yer bulmanın bazen zor olabilmesi. Çevrenizde ağaç dalları veya yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi uzun demirler bulabiliyorsanız bir sorun yok. Ama örneğin bu demir 1,65 boyunda biri için idealken 1,96 olan Selçuk için hiç de kullanışlı olmadı. O duşunu eğilerek almak zorunda kaldı 🙂 Ama yine de diğer alternatiflere göre çok daha ucuz olduğu için denemeye değer bir ürün.


Su hazneli duş ünitesi

12 litre hacmi ve 16 saate kadar suyu sıcak tutan özen haznesi ile karavan portatif duş çözümlerinin belki de en kompakt sistemi diyebilirim. Duş başlığında yer alan tetik mekanizmasıyla suyu istediğiniz kadar kullanabilir ve keyifle duş alabilirsiniz. Ayrıca içerisinde yer alan suyun derecesini özel bir alanda görebiliyor olmanız da büyük kolaylık. Askıları sayesinde kolayca taşınması ve boş haliyle katlanıp küçük bir alan kaplaması da karavan hayatında son derece işinizi kolaylaştırabilir.


Duş Çadırı & Tuvalet Çadırı

Karavan için portatif duş sistemleri arasından birine karar verdiniz ancak karavan iç alanında bir banyonuz yoksa, bu pratik çözümle kendinize doğada küçük bir alan yaratabilirsiniz. 190 santimlik yüksekliği ve 120 santimlik eni ile rahatça duşunuzu alabileceğiniz bu duş çadırını, kıyafet değiştirmek için ya da tuvalet alanı olarak da kullanmanız mümkün. Otomatik olarak açılan ve birkaç hareketle kolayca katlanan çadır, karavan içerisinde az yer kaplayacak olması bakımından da oldukça pratik bir çözüm. Portatif duş çadırı, hafif ve su geçirmez yapısıyla hemen her mevsim işinizi görebilecek olsa da kış yolculuklarınızda havanın soğukluğu sizi bir miktar zorlayabilir. Bu ürünü doğada kullanacaklara küçük bir uyarı, şampuan ve duş jellerinizi bitkisel ürünlerden seçerek doğayı korumayı da unutmayın.


Eğer bu yazıda anlattığım ürünleri incelemek ve güncel fiyatlarını görmek isterseniz karavan için portatif duş ürünleri listesini buradan inceleyebilirsiniz.

Bu yazıdaki bazı linkler Hepsiburada işbirliği linklidir. Bu linklerden alışveriş yapmak size ekstra bir külfet yüklemez. Zaten alacağınız bir şeyi benim linklerimden aldığınızda siteme de ufak bir katkınız olmuş olur. Şimdiden teşekkür ederim!

Bu yazıdaki ürün görselleri ürünlerin kendi sayfalarından alınmıştır; görseller bana ait değildir.

Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar