Kızılkum Plajı Kamp Alanları | Bartın Kamp Yerleri

Kızılkum Plajı Kamp Alanları | Bartın Kamp Yerleri

Bartın turumuza başladığımızda Mugada Plajı’ndan sonra soluğu üç kilometre uzunluğuyla bölgenin en uzun plajı olma özelliğini taşıyan Kızılkum’da aldık. Kızılkum Plajı gerçekten göz alabildiğine uzanan sahiliyle ve bakirliğiyle bizi kendine hayran bıraktı. Bunda etkili olan en önemli şey büyük ihtimalle kasım ayında gitmiş olmamızdı zira yazın gitsek en azından bakirliğine hayran kalamazdık sanırım.

Kızılkum Plajı’nı anlatmaya başlamadan önce plajı görmek isterseniz aşağıdaki videoda beşinci dakikadan onuncu dakikaya kadar Kızılkum Plajı’nı izleyebilirsiniz.

Kızılkum Plajı Videosu

Videodaki diğer plajların nereler olduğunu merak ederseniz de Mugada Plajı ve Güzelcehisar Plajı yazılarını okuyabilirsiniz.

Kızılkum Plajı Nerede?

Amasra’dan 55 km 42 dk; Bartın’dan 24 km 36 dk uzaklıkta yer alan Kızılkum Plajı’na ulaşmak yapılan yol çalışması nedeniyle biraz zahmetli olsa da Hatipler Köyü’ne kadar asfalt yoldan kolaylıkla ulaşılabiliyor. Hatipler köyünden sonra da yol bozuk değil ama dolanmak gerektiği için biraz kafa karıştırıcı.

Burada bölgedeki sahilleri birbirine bağlamak için yol çalışması yapılıyormuş. Yol çalışması bittiğinde büyük ihtimalle ulaşım çok daha pratik hale gelecektir. Hatta belki de siz bu yazıyı okuduğunuz sırada yol çalışması çoktan bitmiştir. Kim bilir?

Kızılkum Plajı’nda Neler Var?

Son derece büyük olan Kızılkum Plajı’nda çok fazla tesis olduğu söylenemez. Bir iki tane çay bahçesi ve çok da iyi durumda olmayan seyyar tuvalet, duş ve soyunma kabinlerinden başka pek bir şey yok.

Biz kasım ayında gittiğimiz için çay bahçeleri kapalıydı ve tuvaletler de savaş yerine dönmüştü. Yalnız üzerlerinde ücretli oldukları yazdığı için yazın burada genel bir temizlik yapıldığını tahmin ediyorum. Yoksa bu tuvaletlere değil para ödemek üstüne para verseler girilmez.

kızılkum plajı kamp

Zaten bu plajın yazın epey kalabalık olduğunu duyduk. Yani büyük ihtimalle ilkbahar ve yaz sezonunda burası oldukça hareketli oluyor. Ama siz isterseniz sonbaharda da gelebilirsiniz. Sahil boşken çok huzurlu görünüyor. Hatta ben buraya yakın otursam her hafta 5 kişi daha bulup voleybol kampı yapmaya gelirim. Böylece hem kamp yaparım hem de voleybol oynarım. Harika bir fikir bence, yöre halkı değerlendirsin.

kızılkum plajı kamp

Çünkü sahil voleybol gibi takım oyunları için de son derece uygun. Hatta hali hazırda kurulmuş voleybol direkleri ve fileleri var. Sahilin büyük olmasının en büyük avantajı da bu gibi sporları yapmayı mümkün kılması. İsterseniz sahilin bir yanında futbol; diğer yanında voleybol bir başka tarafında da tenis turnuvası düzenleyebilirsiniz. (Yani pratikte sahilde tenis turnuvası düzenleyemezsiniz de, büyüklüğünü anlatmak için öyle söyledim sjdnka.)

kızılkum plajı kamp

Sahilde ne yazık ki elektrik imkanı yok. Aynı şekilde sonbaharda sezon kapandığı için yiyecek içecek temin edilebilecek bir işletme de bulunmuyor. Yani buraya geliyorsanız temel ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmeniz son derece önemli.

Kızılkum Plajı Çevresinde Görülecek Başka Nereler Var?

kızılkum plajı kamp

Kızılkum Plajı’nın çevresinde Hatipler Plajı, Mugada Plajı ve Güzelcehisar Plajı bulunuyor. Bu ilk başta bahsettiğim yol çalışması da burayla diğer sahilleri bağlamak için yapılıyormuş zaten. Diğer plajlar da gerçekten çok güzel. Bu civara geldiğinizde tüm plajları gezdiğiniz ufak bir tur yapabilirsiniz.

kızılkum plajı kamp

Bir de sahilde 250 küsür yaşında bir çınar ağacı var. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz ağaç değil ama, yanlış olmasın. Bu fotoğraftaki ağacın tam karşısında duruyor aşırı yaşlı çınar ağacı. Nedense onun fotoğrafını çekmemişim ama kendisini videoda görebilirsiniz.


Evet, son olarak, Bartın’da deniz kenarında ücretsiz kamp alanı arıyorsanız bence Kızılkum Plajı’na ve Mugada Plajı’na mutlaka gitmelisiniz. Her ikisi de hem denizleri hem de doğaları açısından epey ilgi çekici görünüyorlar. Eğer Kızılkum Plajı hakkında eklemek istediğiniz bir şey varsa yorum bırakmayı unutmayın!

Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar