Uzun Vadede Size Para Kazandıracak Stanley Ürünleri

Uzun Vadede Size Para Kazandıracak Stanley Ürünleri

Hayatınıza tek bir ürün ekleyerek yılda 10 bin liraya kadar tasarruf etmek ister miydiniz? Nasıl bir ürün uzun vadede para kazanmanızı sağlayabilir hiç düşündünüz mü? Her gün farkında olmadan yaptığınız bir harcamayı önleyen bir ürün tabii ki! Bu yazıda size uzun vadede para kazandıracak Stanley ürünleri hakkında bilgi vereceğim.

Eğer her gün dışarıdan çay, kahve alan ya da dışarıda yemek yiyen biriyseniz bu yazıyı mutlaka okuyun. Çünkü bu ürünleri alarak yılda 10 bin liraya kadar tasarruf yapabilirsiniz ve tasarruf ettiğiniz bu bütçeyi başka bir alanda değerlendirebilirsiniz.

Bu ürünler sayesinde hiç farkında olmadan yaptığınız harcamaları artık yapmayacaksınız ve uzun vadede tasarruf edeceksiniz. Aldığınız ürünler kendi paralarını çıkaracaklar ve size de para kazandırmış olacaklar. Nasıl olacağını merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Ayrıca yazının sonunda Stanley ürünlerini indirimli alabileceğiniz bir kod da sizi bekliyor! [Hala aktif]

Görseldeki ürün: Stanley IceFlow Flip Straw Pipetli Termos

Tasarruf Ettirerek Size Para Kazandıracak Stanley Ürünleri

1.Stanley Su Termosu

İlk ürünümüz Stanley su termosu. Özellikle sıcak yaz günlerinde, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu su miktarı daha da artar. Uzmanlar, günde yaklaşık 2 litre su içmenin sağlığımız için önemli olduğunu belirtiyor. Eğer günümüzün büyük bir kısmını dışarıda geçiriyorsak bu miktarın belki daha fazlasına ihtiyacımız olacak.

Peki, marketten şişe su almak yerine neden Stanley su termosu kullanmayı tercih etmeliyiz?

Her şeyden önce Stanley su termosu, su içmenin sağlıklı bir yoludur. Stanley termoslar, piyasadaki en kaliteli 18/8 çelikten üretilirler ve doğal olarak plastik içermezler. Plastik şişelerden su içmenin sağlığa olumsuz etkilerini düşünecek olursak suyumuzu çelik bir termosla taşımanın bir hayli sağlık avantajı olduğunu söyleyebiliriz.

Aynı zamanda Stanley termoslar suyunuzu saatler boyu ısısını koruyarak tutabilir. Bu da sıcak günlerde soğuk suya, soğuk günlerde de sıcak suya ulaşmanızı sağlar.

Ama bunların ötesinde Stanley su termosu kullanmanın bir de maddi faydası var ve biz burada asıl ondan bahsedeceğiz. Bir adet Stanley su termosu alarak uzun vadede nasıl para kazanabilirsiniz? Hemen anlatıyorum.

Stanley su termosu alarak nasıl tasarruf ederiz?

Öncelikle Stanley su termosu modellerine ve fiyatlarına hızlıca bir bakalım ve ardından hesaplamamızı yapalım. Ben bu hesaplamayı, çok kulanışlı bulduğum 0,70 litre hacme sahip Stanley The Quick Flip paslanmaz çelik termos üzerinden yapacağım. Bu termos içecekleri 8 saat sıcak, 12 saat soğuk ve 40 saat buzlu tutabiliyor. Ömür boyu garantiye sahip.

stanley ürünleri- stanley su termosu
Görseldeki ürün: Stanley The Quick Flip Paslanmaz Çelik Termos

Günlük su ihtiyacımızın 2 litre olduğunu daha önce söylemiştik. Bakkallarda alabileceğiniz yarım litre suların fiyatı genelde 2 civarında. Günlük ihtiyacımız olan iki litre su için günde 8 harcamamız gerekiyor. Bu da ayda 240 yapar. (Bazı günler daha fazla suya ihtiyaç duyabileceğiniz ihtimalini göz ardı ediyorum.)

Görseldeki Stanley termosun fiyatı 800 civarında. Tek seferde 700 ml suyu soğuk olarak taşımanızı sağlıyor. Suyunuz bittikçe su sebillerinden veya içme suyu çeşmelerinden doldurarak sıfır maliyetle suyunuzu yenileyebilirsiniz.

Aldığınız su termosu maliyetini 3,5 ay gibi kısa bir sürede çıkarır. 3,5 aydan sonra kalan 8,5 ayda tam ₺2,040 kar etmiş olursunuz. Bundan sonra yapacağınız su harcamaları da kelimenin tam manasıyla ömrünüzün sonuna kadar cebinizde kalır. Çünkü Stanley su termosu ömür boyu ısı ve yalıtım garantilidir. (Yarım litre su almak yerine damacana su aldığınızda da termosunuzun parasını 5 ayda çıkarıyorsunuz.)

Bir yılda, bu basit değişiklikle ne kadar tasarruf edebilirsiniz? Ayda ₺240 bir yılda ₺2,880 ve on yılda ₺28,800 yapar! (Üstelik 10 yılda dışarıdan alacağınız suların maliyet artışını eklemedim bile.) Düşününce oldukça etkileyici bir rakam ortaya çıkıyor öyle değil mi? Ama daha bitmedi!

stanley ürünleri- stanley su termosu
Daha büyük litrelik termoslarla içeceklerinizi daha uzun süre muhafaza edebilir ve daha fazla kar edebilirsiniz.

Stanley su termosu özellikle seyahat ederken çok işinize yarayacak. Bazı ülkelerde şişe su oldukça pahalı olabilir. Avrupa gibi yerlerde termosunuzu çeşmelerden doldurabilir veya otel odalarına daha büyük su şişeleri alıp koyarak her gün suyunuzu yanınıza alabilirsiniz. Böylece bir haftalık bir seyahatte dahi tasarruf etmeye devam edebilirsiniz.

Sudan bu kadar kar etmek hoşunuza gittiyse kahveden ne kadar kar edeceğinizi görmeyi bekleyin. Bence gözlerinize inanamayacaksınız.


Bu kategori de ilginizi çekebilir: Düşük Bütçeli Seyahat


2.Stanley Kahve Termosu

Uzun vadede kar etmenizi sağlayan ikinci ürünümüzse Stanley kahve termosu. Stanley kahve termosuyla, su termosunun neredeyse beş kat daha fazla kar ederek bütçenizi nasıl koruyabileceğinizi hemen inceleyelim. Özellikle her gün kahve içen biriyseniz bu hesaplamayı dikkatle okuyun.

Amacımız dışarıdan aldığımız kahve sayısını düşürüp kendi hazırladığımız kahveyi tüketerek kar etmek. Kahve temel bir ihtiyaç olmadığı için haftanın her günü değil sadece beş günü dışarıdan kahve aldığınızı düşünelim. Biraz da insaflı davranalım dışarıdan alacağınız küçük boy filtre kahvenin fiyatını ₺40 üzerinden hesaplayalım. Günde bir kahveden beş günde ₺200; bir ayda ₺1,000 yapar. Bu kahveyi dışarıdan aldığımızda aylık harcamamız.

stanley ürünleri- stanley kahve termosu

Stanley kahve termosu alarak nasıl tasarruf ederiz?

Şimdi evde kahve demleme masraflarını çıkaralım. Evde kahve demlemek için başlangıçta bazı malzemelere yatırım yapmanız gerekecek. Bunlar kahve, kahve öğütücü, kahve filtresi, demleme seti gibi malzemeler. Aldığınız kahveye göre fiyatlar değişebilir, kahveyi öğütülmüş alırsanız öğütücü kullanmanıza gerek kalmaz, filtreyi kumaş alırsanız bir daha tek kullanımlık filtre almanıza gerek kalmaz ve masrafınız azalır gibi bazı ayrıntılar da var ama onlardan çok etkilenmeden ortalama fiyatlar çıkaracağım.

Yukarıdaki malzemeler için tek seferlik 619 harcama yapmanız gerekiyor. 1 kg kahveden yaklaşık 100 bardak kahve çıkıyor. Haftada beş gün kahve içen ayda 20 bardak içer diyerek hesabımızı yapıyoruz. Eğer kahveyi evde yaparsak bir ayda kahveye yaklaşık ₺150-₺200 harcamış oluyoruz. Kahveyi dışarıdan aldığımız hesapla arasında 800 fark var.

Bu arada kahve yapmak için ihtiyacınız olabilecek malzemeler için bir liste oluşturdum. Bu listeyi buradan inceleyebilirsiniz: Kahve Yapmak için Gerekli Malzemeler (Bu link Hepsiburada işbirliği linkidir. Zaten alacağınız bir şeyi bu linkten satın alırsanız bloguma da ufak bir katkınız olur. Şimdiden teşekkürler!)

Şimdi gelelim Stanley kahve termosu fiyatına. Ben bu hesap için 0,47 litre Stanley Trigger Action termos bardağı seçtim. İçecekleri 7 saat sıcak 10 saat soğuk 30 saat de buzlu tutabiliyor. Bu ürün de ömür boyu sızdırmazlık ve yalıtım garantili.

Görseldeki ürün: Stanley Trigger Action Termos Bardak


Hesaplamamızı kabaca yapalım. Stanley kahve termosumuzun fiyatı yaklaşık 990. Tek seferlik yapacağımız malzeme masrafı da ₺619. En başta ₺1,609 sermaye koyuyoruz. Bu sayede ayda ₺1,000 yerine ₺150 TL harcayarak ₺850 kar etmiş oluyoruz. Bu karla birlikte aldığımız ürünlerin bütçesini iki ayda çıkarıyoruz. Ettiğimiz kar yılda ₺10,200 ediyor!

Kısacası bir Stanley kahve termosuna ₺990 verip kahvenizi evde yapmaya başladığınızda yılda ₺10,200 kar etmeye başlıyorsunuz. Eğer siz de benim gibi her gün kahve içiyorsanız dikkate alınmaya değer bir fark.


3. Stanley Yemek Termosu

Aldığımızda bize uzun vadede kazandıracak son ürünümüz de Stanley yemek termosu. Merak etmeyin, Stanley yemek termosu için yapacağımız hesaplama diğerlerinden daha kısa sürecek.

Eğer her gün ofise ya da okula giden veya herhangi bir şekilde en azından bir öğününü dışarıda yemek zorunda kalan biriyseniz Stanley yemek termosu edinerek hatrı sayılır bir kar elde edebilirsiniz. Burada haftanın beş günü bir öğününüzü dışarıda yediğinizi varsayıyoruz. Tek bir öğün ve yemek olarak da kuru fasülye üzerinden bir hesaplama yapacağım.

Bugün dışarıda bir yere gittiğinizde bir porsiyon kuru fasülyeyi ₺35-₺40’ye alabiliyorsunuz. (Şehirden şehire farklılık gösterebilir.) Bu yemeği evde hazırladığınızda bir porsiyon kuru fasülye yaklaşık ₺15 oluyormuş. (Bunu Google’a sordum, kendim hesaplamadım.) Arada ₺20 liralık bir fark var. Beş günde ₺100; ayda da ₺400 eder.

stanley ürünleri- stanley yemek termosu
Görseldeki ürün: Stanley Yemek Termosları

Görseldeki Stanley yemek termosunun fiyatı ₺1,300. Bu termosu aldığınızda fiyatını üç ayda çıkarırsınız ve hayatınızın kalanında da her gün bir öğününüzü evde hazırlayarak ay neredeyse ₺400 kar edebilirsiniz. Bu da yılda

Bu arada bu ürün 0.94 lt iç hacme sahip yani neredeyse bir litrelik yemek alabiliyor. Yiyeceklerinizi 20 saat sıcak; 24 saat soğuk tutabiliyor. Diğer Stanley ürünleri gibi bu ürün de paslanmaz çelik ve ömür boyu garantili.

Gördüğünüz gibi Stanley ürünleri ile uzun vadede kar edebilmek mümkün. Üstelik yiyeyecek ve içeceklerinizi sağlıklı bir şekilde yanınızda taşıyabiliyor olmak da cabası.


Hem Tasarruf Et Hem Çevreyi Koru

Stanley ürünleri kullanarak tasarruf ederken aynı zamanda çevreyi de koruyabileceğinizi unutmayın. Yukarıda saydığım bu Stanley ürünleri kullandığınız tek kullanımlık ürünlerin sayısını azaltarak çevreye katkı sunmanızı da sağlıyor.

Ortalama bir insan yılda kaç pet şişe atık oluşturuyor biliyor musunuz? ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, ortalama bir Amerikalı yılda yaklaşık 167 pet şişe tüketiyor. Bir su termosu kullanarak bu atıkları önleyebilir ve doğayı koruyabilirsiniz. Aynı şekilde, uluslararası araştırma kuruluşlarına göre, dünya genelinde bir yetişkinin yılda yaklaşık 200-300 kahve bardağı kullandığı tahmin ediliyor. Bir kahve termosu kullanarak bu bardak atıklarının oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Stanley su termosu ve kahve termosu almak gibi basit ama etkili değişiklikler yaparak, hem tasarruf edebilir hem de çevreyi koruyabilirsiniz. Uzun vadede para kazanmanın yanı sıra daha sürdürülebilir bir yaşam tarzı benimseyerek gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakabilirsiniz.


Stanley ürünleri almak için alışverişinizi MELKE25 koduyla kutupayisi.com sitesinden yaparak daha fazla tasarruf edin! Tüm Stanley ürünlerini görmek için: Stanley Termoslar


Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda fikrinizi paylaşmayı unutmayın!


İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar