Airbnb’de daha fazla kazanç elde etmek için ipuçları

Airbnb’de daha fazla kazanç elde etmek için ipuçları

Airbnb ile evinizi veya evinizin bir bölümünü kiralamaya başladıktan sonra iyi bir gelir elde edebilmek için birkaç ayarlamaya ihtiyacınız var. (Henüz Airbnb’ye kayıt olmadıysanız önce bu yazıyı okuyarak başlayabilirsiniz.) Airbnb’de daha fazla kazanç elde etmek için verilen bazı ipuçları olacak. Ama büyük ihtimalle sizinle aynı şehirde, hatta aynı çevrede evini kiralayan onlarca farklı insan da olacak. Evinizi bu evlerden ayıran bazı özellikler sayesinde Airbnb’de daha fazla kazanç elde etmek son derece kolay.

Airbnb’de daha fazla kazanç elde edebilirsiniz

Evinizi diğer evlerden daha tercih edilebilir yapmak tamamen sizin elinizde. Bunun için Airbnb’nin verdiği tüyolardan biraz daha fazlasına ihtiyaç var. Çok basit farklılıklar yaparak evinizi daha tercih edilebilir bir hale getirebilirsiniz.

Özel kullanım alanları

Sadece misafirler için oluşturulmuş özel kullanım alanına sahip olan evler diğerlerinden daha fazla tercih ediliyor. Misafirleriniz için ayrılmış özel bir oda kiralıyorsanız müşterek bir odanın kiralandığı başka bir kayıttan daha avantajlısınız demektir. Özel odanın yanında bir de özel banyo ve özel wc önemli bir tercih edilme kriteridir.

Farklı alanları ön plana çıkarmak

Airbnb'de daha fazla kazanç

Bahçe, balkonun, teras, havuz gibi yerinizi diğer evlerden ayıran etkenler varsa bunları belirtmeyi ve aynı zamanda fotoğraflarda da ön plana çıkarmayı ihmal etmeyin.

Konfor ve rahatlık

Misafirlerinizin evlerinde gibi rahat hissedebilmeleri için bazı olanaklar sağlamak sizi tercih sırasında yükseltecektir. Örneğin misafirlere ayrılmış özel alanlarda yatak, komidin gibi temel şeylerin dışında eğer yeriniz varsa odaya bir adet koltuk, masa, sandalye, çöp kutusu, ayna, askılık gibi şeyleri eklemek konfor alanını artıracaktır.

Kayıt başlığı

Yalnızca 50 karaktere izin verilen başlık yerinizle ilgili yapılan aramalarda görünen ilk şey olacak. O nedenle bu başlığı yerinizin tercih edilmesi için en önemli olan şeyi seçerek yazmanızda fayda var. Örneğin eviniz havaalanına yakınsa “Havaalanına 5 dk uzaklıkta özel oda” veya turistler için seçimi etkileyecek bir etken olarak merkezi yerlere yakın bir yerdeyse “Taksime 2 dk mesafede özel oda” şeklinde bir başlık yazabilirsiniz. Aynı zamanda evinizde, gelecek misafirlerin ilgisini çekeceğini düşündüğünüz bir şey varsa başlıkta ona da yer verebilirsiniz. Örneğin “Taksime 2 dk uzaklıkta özel oda+wifi+kahvaltı” ya da “Boğaz manzaralı özel oda” şeklinde bir başlık oluşturabilirsiniz. Bu sayede daha fazla tercih edilirsiniz.

Açıklamalar ve netlik

Açıklamalarınızın evinizi mümkün olduğunca iyi anlatması ve doğru olması çok önemli. Okunduğunda anlaşılır olan; misafirlerinizin evinizi ve çevrenizi kafalarında kolaylıkla canlandırabilecekleri açıklamalar yazmaya özen gösterin.

Airbnb için iyi fotoğraflar çekmek

Airbnb'de daha fazla kazanç

Airbnb’de daha fazla kazanç elde etmek için fotoğrafların yerinizi doğru şekilde yansıtması oldukça önemlidir.

Fotoğraf ne kadar önemli olabilir diyorsanız bu işin çok büyük bir kısmını oluşturduğunu söylemeliyim. Fotoğraflarınız net ve aydınlık olursa daha sıcak bir hissiyat verecektir. O nedenle gündüz saatlerinde, iyi ışıkta, kameranızın ayarlarını doğru yaparak fotoğraf çekmeye özen gösterin. Fotoğraflarda yalnızca konaklanacak oda ve tuvalet/banyoya yer vermek yerine evin tamamına yer vermeyi tercih edin. Böylece gelecek olan kişiler evi gözlerinin önünde canlandırabilirler. Bu sayede yerinizin daha kolay tercih edilmesini sağlamış olursunuz.

Aynı yerin fotoğrafını birkaç farklı açıdan çekmeyi unutmayın. Evinizde süs bitkileri, veya güzel dekorlar varsa fotoğraflarınızda bunların göründüğünden emin olun.

Olumlu referanslar

Aldığınız olumlu referanslar tercih edilme ihtimalinizi oldukça artırmaktadır. O nedenle olumlu referans almak için çalışın. Yerinizi devamlı temiz tutun, gelen misafirlerin ihtiyaçlarını karşıladığınızdan emin olun, misafirlerinizle iletişim kurun, saygılı davranın, gülümseyin ve yardımcı olun.

Evinizden ayrılan misafirlere zamanında referans yazın. Bu sayede onlar da zamanında geri referans yazacaktır. Referans yazmayanlar olursa uygun bir dille referans yazmalarını hatırlatmaktan çekinmeyin.

Anında rezervasyon

Anında rezervasyon seçeceğini açmak daha fazla rezervasyon almanıza yardımcı olacaktır. Ancak bu aynı şekilde çok sayıda son dakika rezervasyonu alabileceğiniz anlamına da gelmektedir. O nedenle anında rezervasyonu açarken bunu da göz önünde bulundurun. Bir diğer şey de siz aksini beirtmedikçe anında rezervasyonda Airbnb standart gereklilikleri uygulanır. Yani e-posta, telefon numarası ve ödeme yöntemi belirlenmiş kullanıcılar anında rezervasyon yapabilir. Bu da hesabını yeni açmış, profil fotoğrafı ve açıklaması dahi olmayan insanların evinizde kalmak için rezervasyon yapabileceği anlamına gelir. Airbnb bu gerekliliklere ek gereklilikler eklemenize izin vermektedir. Anında rezervasyon yaptıracak kişilerin pasaport bilgilerini doğrulamış olmalarını ve daha önce misafir oldukları ev sahiplerinden olumlu değerlendirme almış olmalarını şart koşabilirsiniz. Ki ben ekstra gereklilik eklemenizi tavsiye ederim.

Doğru fiyat seçimi

Fiyat seçimini doğru yapmak yerinizin daha fazla tercih edilmesi için en büyük etkenlerden biridir. Değerinden daha ucuz olan kayıtlar da çok yüksek olan kayıtlar da size hiçbir şey kazandırmaz. O nedenle kaydınızın fiyatını sunduğunuz imkanlara ve çevrenizdeki benzer kayıtların fiyatlarına göre belirleyin. Akıllı fiyatlandırmayı açarak sistemin bunu sizin yerinize otomatik olarak yapmasını sağlayabilirsiniz.

Aylık ve haftalık indirimler yerinizin daha çok tercih edilmesini sağlayabilir. Özellikle bir ayın her gününü doldurmanızın mümkün olmadığı zamanlarda aylık ve haftalık indirimler sayesinde daha fazla tercih edilmeyi garantileyebilirsiniz.

Daha az red

Çok fazla rezervasyon talebini reddetmek sizi sıralamada gerilere düşürür. O nedenle reddettiğiniz taleplerin sayısını azaltmanız gerekir. O nedenle açıklamalarınızda çok net olduğunuzda emin olun. Bu sayede sadece gerekliliklerinizi karşılayan kullanıcılar rezervasyon talebi gönderir. Geri kalanlar için uğraşmanıza gerek kalmaz. Takviminizi daima güncel tutun ve müsait olmadığınız zamanları önceden engelleyin ki gelen rezervasyon taleplerini reddetmek zorunda kalmayın.

Airbnb’ye kaydolun ve kazanç elde etmeye hemen başlayın!


Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar