Alan Yaylası Kamp Alanı Kabaarmut Köyü | Karabük Kamp Yerleri

Alan Yaylası Kamp Alanı Kabaarmut Köyü | Karabük Kamp Yerleri

Karavanla Batı Karadeniz turumuzun son duraklarından biri olan Alan Yaylası, özellikle giderken çok zorlandığımız yaylaları düşününce kolay ulaşımı ile kalplerimize taht kurdu diyebilirim. Hem ağaçların arasında, hem açık arazide kamp yapma imkanını bir arada barındıran Alan Yaylası kamp alanı, Karabük’te karavan kampları ve çadır kampları için oldukça uygun yerlerden biri. (Eğer merak ediyorsanız Alan Yaylası videosunu buradan izleyebilirsiniz.)

Alan Yaylası Kamp Alanı Nerede?

Google’a Alan Yaylası yazdığınızda harita sizi Hatay’a götürüyor. Ama başlıktan da açıkça anlaşılacağı üzere benim bahsettiğim Alan Yaylası kamp alanı Karabük’te. Karabük’ten yaklaşık 55 kilometre uzaklıkta bulunan yayla, Eskipazar ilçesine bağlı Kabaarmut Köyü ile Adiller Köyü arasında yer alıyor. Köylere ulaştıktan sonra yaklaşık 10 dakika içinde toprak bir yoldan yaylaya kolayca ulaşabiliyorsunuz. Köyden Alan yaylasına giden yolu bulmak biraz zor olabilir ama kime sorsanız yaylayı size gösterir.

Alan Yaylası Kamp Alanında Neler Var?

Alan Yaylası her ne kadar yerleşim yerlerine yakın bir yayla da olsa, burada bir tesis yok. Sadece yaylada düzenlenen şenlikler nedeniyle halkın kullanması amacıyla tuvaletler yapılmış. Sayıca fazla sayıdaki tuvaletler biz gittiğimizde neredeyse kullanılmayacak durumdaydı fakat şenlikler yapılacağı zaman bu tuvaletler büyük ihtimalle temizleniyordur diye düşünüyorum.

alan yaylası kamp alanı

Aşağıdaki fotoğrafta da rahatlıkla görebileceğiniz üzere yaylanın bir yanı ağaçlık arazi, diğer yanı yayla evlerinin de olduğu açık bir çayır alanı. Burada yayla evleri ve tuvaletler dışında bir tesis yok. Şayet Alan yaylası kamp alanına gelmek ve burada birkaç gün geçirmek istiyorsanız yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirmeniz gerekiyor.

Alan Yaylası kamp alanı, hem ulaşım kolaylığıyla hem de doğasının güzelliğiyle Karabük’te karavan kampı ve çadır kampı yapabileceğiniz harika yerlerden biri. Eğer yolunuz bu bölgeye düşerse Alan yaylasını görmenizi tavsiye ederim.

Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar