Ayıgibigez Kutupayısı Rüya Takımı Kampı Zonguldak Tas Gölü

Ayıgibigez Kutupayısı Rüya Takımı Kampı Zonguldak Tas Gölü

Kutupayısı sponsorluğunda ayıgibigez sloganıyla düzenlediğimiz Kutupayısı Rüya Takımı  #ayıgibigez kampının ilki 2017 Ekim ayında Zonguldak’ta Tas Gölü Doğal Yaşam ve Kamp Alanı‘nda gerçekleşti. Ayıgibigez kampı boyunca hepimiz ayı gibi eğlendik!

Kutupayısı Rüya Takımı üyelerinin takipçileri arasından çekiliş ile seçilen arkadaşlarımız kamp boyunca bize eşlik etti. Kampın ulaşım, kamp yeri, yiyecek de dahil olmak üzere tüm masrafları ve ekipman ihtiyacı Kutupayısı tarafından karşılandı. Ekipman eksiği olan takipçi arkadaşlarımızın çadır, uyku tulumu, mat gibi ekipmanları Kutupayısı tarafından temin edildi.

ayıgibigez

Kampımızın bir diğer destekçisi de Ford Türkiye’ydi. Ford Türkiye, kamp boyunca kullanmamız için iki adet Ford Ranger araç tahsis etti. Bu araçlar sayesinde pek çok zorlu yolu deneyimleme şansı yakaladık.

ayıgibigez kampı

Ford Türkiye’nin kampımız için temin ettiği Rangerlar.

Kamp Boyunca Düzenlenen Workshoplar

ayigibigez

Kutupayısı’nın takipçilerine hediye ettiği buffların kullanımı hakkındaki atölyemiz.

Kamp boyunca Kutupayısı Rüya Takımı ekibindeki arkadaşlarımız birbirinden eğlenceli, aynı zamanda eğitici ve öğretici atölyeler düzenlediler. Kuksa yapımından gece fotoğrafçılığına, kampçılıktan kuş gözlemciliğine kadar değişik ve ilgi çekici atölyeler gerçekleştirildi.

ayıgibigez

Kampçılık atölyesi

Bunun yanında slackline, voleybol, trekking ve kuş gözlemi gibi aktiviteler de yapıldı.

Doğaya Saygılı Kamp Anlayışı

Kutupayısı Rüya Takımı ve takipçi arkadaşlarımızdan oluşan yaklaşık 60 kişilik bir grup olarak düzenlediğimiz kamp boyunca doğaya ve çevreye son derece saygılı bir tutum sergilendi. Her akşam ve sabah yapılan mıntıka temizlikleriyle tamamını çöp konteynırlarında biriktirilen çöpler işletme sahipleri tarafından çöp toplama verilmek üzere ayrıldı.

Zemindeki bitki örtüsüne zarar vermemek için kamp boyunca yakılan ateşlerin tamamı zeminden yüksekte varillerin içinde yakıldı. Ateş yakımı için kullanılan odunlar işletme tarafından temin edildi ve ateş yakmak üzere hiçbir yaş ağaca zarar verilmedi.

Kısacası nasıl bulduysak öyle bıraktık.

Ayıgibigez Kampı Videosu

(Dileyenler için videoda Türkçe altyazı bulunmaktadır. Videoyu altyazı ile izlemek için ayarlar kısmından altyazıları açabilirsiniz.)

Zonguldak Tas Gölü Doğal Yaşam Ve Kamp Alanı Kısa Videosu

(Dileyenler için videoda Türkçe altyazı bulunmaktadır. Videoyu altyazı ile izlemek için ayarlar kısmından altyazıları açabilirsiniz.)


Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar