Bilecik Belediyesi’nden Hoşgeldin Sürprizi

Bilecik Belediyesi’nden Hoşgeldin Sürprizi
Turumuzun ilk iki haftasında İstanbul’dan yola çıkıp bizi epey yoran yolların ardından turumuzun beşinci gününde Bilecik’e vardık. Bilecik’e gelmeden önce Warmshowers’tan Hakan ile iletişime geçmiştik. Hakan da sağ olsun bizi misafir etmeyi kabul etmişti. Şehre girdiğimizde Hakan’ın haberdar ettiği bisiklet dostu Bilecik Belediyesi bizi hoş bir sürprizle karşıladı. Bize ufak hediyeler verdiler ve kısa bir röportaj yaptılar. Hatta belediye olarak tüm ihtiyaçlarımızı karşıladılar. İlgi ve alakaları beş günlük yorgunluğu unutturmaya yetti.

Bisiklet dostu bilecik belediyesi

Tabii belediyenin bu destekleyici altyapıya sahip olmasında Hakan’ın da payı büyük. Hakan, Bilecik Bisiklet Topluluğu kurucusu ve Bisikletliler Derneği Bilecik İl Temsilcisi. Onun sayesinde ve belediyenin katkılarıyla Bilecik’te bisikletliler ve gezginler aktif bir şekilde destekleniyor. İl dışından gelen sporcuların desteklenmesi dışında Hakan’ın geliştirdiği onlarca proje var. Bisikleti sevdirmeyi ve insanları sağlıklı, aktif bireyler haline gelmeleri için desteklemeyi amaç edinen bu projelere binlerce kişi katılıyor. Her yıl Nisan ayı sonunda düzenlenen ve onlarca sporcunun katılımıyla gerçekleşen Ayva Çiçeği Bisiklet Festivali, haftasonları bisiklet tutkunlarıyla birlikte düzenlenen ufak turlar, spor ve kültürü harmanlayarak il dışından gelen turist kafilelerine sunulan bisiklet turu hizmetleri bunlardan yalnızca birkaçı.

Hakan aynı zamanda hayvanlarla ilgili birbirinden güzel projelere de imza atıyor. Belli günlerde Bilecik’teki her yaş grubundan bisiklet severlerle birlikte hayvan barınağını ziyaret edip mama dağıtıyorlar. Bu projeler sayesinde genç nesiller sağlıklı yaşamın önemini anlarken aynı zamanda ülkemizin güzelliklerini bir de bisikletle görme fırsatı buluyor ve tüm canlıların yaşam hakkına saygı göstermeyi öğreniyorlar.

Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz?

Bisikletliler Derneği Bilecik İl Temsilciliği’nin Facebook sayfasına buradan ulaşabilir, projelerini takip edebilir ve bu sayede birbirinden güzel organizasyonlara katılabilir, birbirinden güzel insanlarla tanışabilir ve ülkemizin görülmemiş güzellikteki yerlerini bisikletle yapacağınız turlarla gezebilirsiniz. Ayrıca eğer bisikletli yaşamı desteklemekle ilgili bir fikriniz, projeniz varsa hiç çekinmeden konuyla ilgili Hakan’la iletişime geçebilirsiniz.
Bilecik Belediye’sine hoş karşılamaları ve göstermiş oldukları misafirperverlik için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar