Çamlık Kamp Ayvalık │Ayvalık kamp alanları

Çamlık Kamp Ayvalık │Ayvalık kamp alanları

Ayvalık’ta bulunan kamp alanlarını gezmek bana doğa kampı ve tatil kampı arasındaki uçurum farkı anlamamda oldukça yardımcı oldu diyebilirim. Hatta ilk şoku Cunda’daki en iyi kamp alanı olarak bilinen Ada Campig‘de yaşamıştım. Çadırların neredeyse birbirinin dibine girdiği, sesin eksik olmadığı, devamlı bir koşuşturmaya ev sahipliği yapan, daha önce hiç görmediğim ve bundan sonra hiçbir zaman tercih etmeyeceğim çok fazla kamp alanı gördüm. O nedenle Ayvalık’ta gördüğüm bu kamp alanları arasından bana en sıcak gelen kamp alanlarını paylaşıyorum. O kamp alanlarından biri de Çamlık Kamp Ayvalık

Çamlık Kamp Ayvalık

Bu kamp alanı Ayvalık’ta gördüğüm diğer kamp alanlarının içinde çadırları en az iç içe olan kamp alanıydı. Yan yana olması açısından çadırlar yine birbirine yakın sayılsa da en azından önlerinde özel alan oluşturmaya yetecek genişlikte bir alan vardı. Basamak basamak dizayn edilmiş kamp alanı sayesinde çadırlar denize bakacak şekilde kurulduğundan izole omasa bile dingin hissettiriyor. Belki de kamp alanının tek dezavantajı hemen yanından geçen yol. Şayet o yoldan gelen araba sesleri olmasaydı cennet gibi bir yer olabilirmiş.

İşletmenin sahibi Cumhur bey çok arkadaş canlısı ve muhabbet etmeye bayılan biri. Eğer sizden hoşlanırsa daha ilk oturuşta size Almanya’daki hippilik dönemlerinden başlayıp hayatını anlatmaya başlayabilir. Yani buraya tek başınıza giderseniz canım sıkılır diye endişe etmeyin.

Alanda kendi çadırınızla kamp yapabileceğiniz gibi tesisten çadır kiralayabiliyorsunuz. Tesisten kiralanan çadırların içinde iki kişilik yataklar var ve nevresim takımları tesis tarafından veriliyor. Eğer çadırda kalmak istemiyorsanız bungalovlarda da konaklayabilirsiniz. Ancak tesiste karavan konaklamaları için özel bir alan bulunmuyor.

Tesiste devamlı çalışan bir restoran yok. Ama resepsiyondan 7/24 çay ve sıcak su temin edilebiliyor. Kamp alanının aşağısındaki restoranda yalnızca büyük kamp organizasyonlarında yemek servisi yapıyorlarmış.

Kamp alanının hemen önündeki sahil aslında işletmeye ait. Ama su sığ olduğu için kıyıdan girilmiyormuş. Ben gidip görüştüğümde bu dönem oraya bir iskele yapacaklarını söylediler. Eğer iskele olursa tadından yenmez bence.

Çamlık Kamp fiyatları

Temmuz 2019 itibariyle kişisel çadırla kişi başı gecelik konaklama ücreti 40 TL idi. Yani aslında genel olarak tesis imkanlarına bakıldığında bu ücret fena sayılmaz.

Çamlık Kamp imkanları

 • Çadır kamp: Var
 • Bungalov: Var
 • Karavan kampı: Yok
 • Buzdolabı: Ortak kullanım
 • Restoran: Yok
 • Wc & Duş: Var
 • Elektrik: Var
 • Telefon: Çekiyor
 • Özel sahil: Yapılacak
 • Denize 50 mt
 • Otopark var

Diğer Ayvalık Kamp Alanları

Ayvalıkaki seyahatimde ziyaret ettiğim bir diğer kamp alanı ile ilgili ayrıntılı bilgiye Saklı Cennet Kamp Alanı yazısından ulaşabilirsiniz. Cunda Adası kamp alanları hakkında bilgi almak isterseniz Cunda Ada Kamping yazısına göz atabilirsiniz.


Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar