Cunda Adası Kamp Alanları │Ada Camping

Cunda Adası Kamp Alanları │Ada Camping

Ayvalık, Cunda Adası özellikle yaz aylarında Türkiye’nin en çok dikkat çeken yerlerinin başında geliyor. Denizi ve görmekten asla sıkılmayacağınız tabiatı ile ilk sıralarda olduğu su götürmez bir gerçek. Hal böyle olunca bu yaz ben de yolumu bir şekilde Cunda’ya düşürdüm. Cunda Adası’na daha önce her gittiğimde ya vaktim olmamıştı ya da çıkan bir son dakika aksiliği yüzünden bir türlü kamp yapamamıştım. O yüzden bu gidişimde olabildiğince kamp yapmaya odaklandım ve hedefe hiç olmadığım kadar kitlendim. Ama kara talihim kör bahtım nasıl olduysa peşimi bırakmadı. Kamp yapacağım diye gittiğim Cunda’da kendimi arabada uyurken buldum. (Yalan olmasın, uyandığım en güzel manzaralara uyandım, orası ayrı.) Ama sonuç olarak ben yine kamp yapamadım. Zaten Cunda Adası kamp alanları arasında en iyisi olarak geçen Ada Camping’den bile hoşlanmadıysam bir daha da yapamam herhalde. Size biraz Ada Camping’den bahsedeyim, bakalım siz de bana hak verecek misiniz yoksa koşarak gidecek misiniz?

Cunda Adası Kamp Alanları

Ada Camping Kamp Alanı

Buranın ismini belki daha önce duymuşsunuzdur. Çünkü Cunda’daki en ünlü kamp alanı Ada Camping. Hem kamp, hem karavan kampı hem de bungalov konaklaması için elverişli bir yer. Ormanların arasından yaklaşık 10 dakikalık bir yolun sonunda varılıyor buraya. O yüzdendir ki Türkiye’nin en güzel kamp alanına gidiyormuş hissi veriyor ilk başta. En azından bana vermişti. Ama yanılmışım.

Alana vardığımızda aracımızı otoparkında bırakıp etrafa göz atmak için indik. Sağ tarafta açık bir restoran alanı ve hemen yanındaki şezlongların dizili olduğu özel sahil dikkatimi çekti. Buranın sahili gerçekten çok güzel. Eğer tatiliniz için “güzel bir sahili ve denizi olan” bir yer arayışınız varsa ve gerisi önemli değilse burayı değerlendirebilirsiniz.

Ada Camping çadır kampı

Kamp alanına girdiğimdeyse çok şaşırdığımı söylemeliyim. Kamp alanı dendiğinde sizin aklınıza ne geliyor bilmiyorum ama ben geniş bir yeşil alan hayal ediyorum. Geniş alanda, aralarında kişisel alan yaratmaya yetecek kadar aralıklarla kurulmuş çadırlar düşünüyorum. Fakat burada çok da büyük olmayan toprak zeminli bir alanda yan yana dizilmiş çadırlar vardı. Çadırların üzeri eski araba garajları gibi sacla kapalıydı. Yani ben bu kamp alanına baktığımda kendimi açık garajda hissettim. Açıkçası ilk defa böyle bir kamp alanıyla karşılaştığım için bu durum bana ilginç geldi. Çünkü o çadırların dip dibe oluşuna aldırmadan çadırını kurmuş mangalını yakmaya hazırlanan onlarca insan vardı.

Ada Camping karavan kampı

Karavan kamp kısmı için de çadır kampından farklı bir şey söyleyemeyeceğim. Çadırların bittiği yerde karavan kampı başlıyor. Burası da göze oldukça düzensiz geliyordu. Kendi içlerinde bir düzenleri varsa onu bilemem.

Ada Camping bungalov konaklaması

Ada Kamping’in bence en nizami görünen kısmı bungalovlarıydı. Dışarıdan bakıldığında gayet güzel göründükleri gibi içleri de oldukça temizdi. Kendi içinde tuvaleti duşu bulunan bungalovlar, yukarıda anlattığım kalabalıktan sıyrılmak için en iyi seçenek gibi görünüyor.

Anlayacağınız üzere ben kişisel olarak kamp alanından hoşlanmadım. İnsanlarla bu kadar dip dibe çadır kurma fikri, ağlayan ve koşturan çocuklar, alanın küçüklüğü sebebiyle yakılan mangalların dumanına maruz kalma ihtimalim beni pek cezbetmedi. Ama yukarıda da belirttiğim gibi bu tamamen benim kamp anlayışımdan kaynaklanıyor. Burası biraz tatilci ya da piknikçi kampı diye nitelendirebileceğimiz bir kamp alanı düzenine sahipti. Bu arada benim beğenmediğim yer bir ara en iyi karavan kamping alanı ünvanını almış. Nasıl aldı bilmiyorum ama demek ki beğenenleri de var.

Ada Camping fiyatları

Ada Camping’in Cunda Adası kamp alanları arasında en ünlüsü olmasının etkisi fiyatlara da yansımış desem abartmış olmam herhalde. Aşağıdaki tabloda giriş ve konaklama ücretlerini görebilirsiniz. Bu fiyatlar özel günler ve bayram günlerinde geçerli değil tabii ki. Ancak yine de denize sıfır, birçok imkanı olan bir yerde tatilinizi yapmış olacağınızı hesaba kattığınızda o kadar da pahalı sayılmaz.

ada camping Cunda adası

Ada Camping İmkanları

  • Çadır kamp: Var
  • Bungalov: Var
  • Karavan kampı: Var
  • Restoran: Var
  • Wc & Duş: Var
  • Elektrik: Var
  • Telefon: Çekiyor
  • Özel sahil: Var
  • Şezlong&Şemsiye: Var

Ayvalık’taki diğer kamp alanlarını incelemek isterseniz Çamlık Kamp Alanı ve Saklı Cennet Kamp Alanı yazılarına göz atabilirsiniz.


Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar