Kısa Süreli Seyahatler İçin En İyi Hindistan Rotaları

Kısa Süreli Seyahatler İçin En İyi Hindistan Rotaları

Hindistan yüz ölçümü açısından oldukça büyük bir ülke. Birbirinden güzel ve farklı şehirleri bu gerçeğe eklenince doğal olarak Hindistan’a yapılacak kısa süreli seyahatler için seçim yapmak da zorlaşıyor. Eğer Hindistan’a kısa süreliğine seyahat edecekseniz  mümkün olduğunca ilginizi en çok çekeceğini düşündüğünüz şehirleri ziyaret ederek zamanınızı iyi değerlendirebilirsiniz. Kısa süreli seyahatler için en iyi Hindistan rotaları yazısını işte tam olarak bunun için hazırladım. Buradaki rotalar dışında kendiniz de Hindistan’da ilginizi çeken şehirleri belirledikten sonra yüzlerce rota kombinasyonu hazırlayabilirsiniz. Bu rotaları oluştururken gideceğiniz şehirler arasında direkt tren ulaşımının olduğu yerleri seçmeniz zaman anlamında minimum endişe duymanız açısından faydalı olacaktır.

En İyi Hindistan Rotaları

Delhi-Jaipur-Agra: Altın Üçgen

En iyi Hindistan Rotaları

Delhi, Jaipur ve Agra’yı kapsayan ve “Altın Üçgen” olarak adlandırılan Hindistan rotası genelde en çok tercih edilen rotaların başında geliyor. Altın Üçgen, hem bu üç şehrin birbirine yakın olması dolayısıyla hem de aralarında kolaylıkla trenle seyahat edilebileceğinden Hindistan’ın en ünlü yapılarını görmek ve Hindistan ruhunu tatmak isteyenler için yapılabilecek en kolay rotalardan biri. Genelde Yeni Delhi’den başlayan ve sırasıyla Jaipur ile Agra’ya uğrayarak tekrar Delhi’de son bulan altın üçgen turları bir hafta olarak kurgulanıyor ve gidiş ve dönüş uçuşları Yeni Delhi’den olacak şekilde planlanıyor.

Mumbai-Goa-Kerala: Sahil Turu

en iyi hindistan rotaları

En iyi Hindistan rotaları arasında değerlendirdiğim en güzel rotalardan biri de sahil turu olarak adlandırdığım Mumbai, Goa ve Kerala turu. Özellikle Hindistan’ın genel yapısını daha önce görüp, bu defa farklı bir deneyim yaşamak isteyenler sahil turu rotasını takip ederek çok farklı bir Hindistan deneyimi yaşayabilirler. Bu rotada şehirler arasındaki mesafe fazla olduğundan gidiş ve dönüş biletlerini Mumbai ve Kerala bölgesinden alarak seyehat etmek daha mantıklı olacaktır.

Delhi- Agra- Varanasi

en iyi hindistan rotaları

Hindistan’ın en popüler rotası altın üçgen rotası olsa da bence en görülmeye değer yerlerinden biri de Varanasi. Varanasi’nin dahil olduğu rotalar Hindistan’ın yüz ölçümü nedeniyle ne yazık ki aynı yere geri dönme imkanı sağlamadığı için gidiş ve geliş biletlerinin farklı yerlerden alınması gerekiyor.

Delhi-Jaipur-Agra-Varanasi

en iyi hindistan rotaları

Bir önceki rotada Jaipur terste kaldığı için rotadan çıkarmıştım ama sonradan içim el vermedi. Birkaç gün fazla zamanı olanlar için bu rota pek tabii bu şekilde de yapılabilir. Arada Jaipur’a uğramak o kadar da vakit kaybettirmiyor. Üstelik bu şehirlerin tamamına trenle kolaylıkla ulaşılabildiği için seyahat etmek de son derece kolay. Yalnız yine gidiş ve dönüş biletlerini farklı yerlerden almak yerinde olacaktır.

Delhi-Rishikesh-Amritsar

En iyi hindistan rotaları

Hindistan’ın en kalabalık şehirlerinden biri olan Delhi’den sonra dünyanın yoga merkezi olarak bilinen sakin bir yere gitmek isterseniz Rishikesh sizi kuzeyde bekliyor olacak. Hem yoga deneyimi yaşamak için hem de Ganj nehrinin doğduğu yerlere yakın olmak için Rishikesh son derece iyi bir destinasyon. Amritsar’da ise Sikhler hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir, farklı bir Hindistan deneyimleyebilirsiniz.

Diğer Hindistan Rotaları

Ben burada sadece Hindistan’ın en popüler bölgelerinin yer aldığı, kısa seyahatler için uygun olabilecek bazı rotalar vermek istedim. Bunlar dışında görmek istediğiniz şehirlere göre oluşturabileceğiniz yüzlerce rota kombinasyonu var. Hangi şehirleri ziyaret etmek istediğinize karar vermekte zorlanıyorsanız Hindistan’da görülmesi gereken şehirler yazısına ve Hindistan’da görülmeye değer yapılar yazısına göz atabilirsiniz. Hazırladığınız rotaları bizimle de paylaşmayı unutmayın.


Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar