Ferrino Swift 60 Şişme Mat İncelemesi

Ferrino Swift 60 Şişme Mat İncelemesi

Kamp yaparak doğayı doyasıya hissetmek istiyorum ama yerde yatıp sırtımı da acıtmak istemiyorum diyenlerdenseniz, kamp aktivitelerinde şişme mat sizin en yakın dostunuzdur. Bu yazıda size son zamanlarda kullanma fırsatı bulduğum son derece rahat bir şişme mattan bahsedeceğim. Ferrino Swift 60 şişme mat inceleme yazısını özellikle sırtını sevenler ve rahatına düşkün olanlar için hazırladım. Eğer bu grupta yer alıyorsanız okumaya devam edin. Yok eğer ben sırtımı o kadar da önemsemiyorum, saatlerce 140 kilo yük taşısam bana bir şey olmaz derseniz orası başka.

Ferrino Swift 60 şişme mat tontiş görününümüyle olduğu kadar konforlu kullanımı sayesinde de tercih edebileceğiniz bir ürün. Zaten mümkünse bir şişme matı tontiş olduğu için tercih etmeyin. Ben onu sadece çok hoşuma giden boğumlu yapısını övmek istediğim için söyledim. Yoksa bu mat tercihinizi etkileyecek bir faktör kesinlikle değil. Neyse, eğer ortalama bütçelerde kaliteli bir şişme mat almak istiyor ama hangi matı satın alacağınıza karar veremiyorsanız bu inceleme yazısı kafanızdaki soru işaretlerini gidermeye yardımcı olabilir.

Ferrino Swift 60 Şişme Mat

Şişme mat satın almak istediğinizde beklentilerinizi iyi belirlemeli ve bu yönde bir tercih yaparak kararınızı vermelisiniz. Şişme mat satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli üç detay matı hangi mevsimde kullanacağınız, matın şişme şekli ve ağırlığıdır. Ferrino’nun bu modelinin bu anlamda oldukça başarılı bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Mat kapalı şekilde 12×35 cm boyutlarında oldukça küçük bir taşıma kabına sığabiliyor. Matın öne çıkan en önemli özelliklerinden bir tanesi de kendinden pompalı olması. Matı açıp ayak veya el yardımı ile birkaç dakika içinde kolayca şişirebiliyorsunuz.

Ürünün diğer özelliklerine baktığımızda 150D Polyester kumaştan üretilmesi matın konfor değerlerini yükseltirken 23 adet yatay hava tüpünün olması muadillerine göre daha kaliteli seçenekler sunduğunu da kanıtlıyor.

Ferrino Swift 60 Şişme Mat

Ferrino Swift 60 Şişme Mat Kışın Kullanılabilir Mi?

Matın R değerine baktığımızda bu değerin 2.5 olduğunu görüyoruz. Bu da aslında ürünün yalıtım konusunda bir nebze eksik olduğunu gösteriyor. Fakat hayal kırıklığına uğramaya gerek yok. Her ne kadar kışın kullanılan matlarda en azından 3-4 R değeri öneriliyor olsa da bu matı kış kamplarınızda altında sünger bir mat ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Zaten aşırı soğuk olmadığı sürece bu mat tek başına da işinizi görecektir.

Ferrino Swift 60 Şişme Mat Boyutları

Toplam ağırlığı 780 gram olan Ferrino Swift 60 şişme mat şiştiğinde 200×60 cm boyutlarında kullanılabiliyor. Boyu 1,95’in üzerinde olan biri de bu matı kolayca kullanabilir. Katlandığında ise 12×35 cm boyutlarındaki çantasına girebiliyor.

Bir Şişme Mattan Çok Daha Fazlası

Değil tabii ki. Neden bir şişme mattan çok daha fazlası olsun? Bir şişme mattan bekleyebileceğiniz her şey zaten bu matta var. Kolay taşınabiliyor, ağır değil, kolay şişirilebiliyor ve hızlıca söndürülebiliyor, son derece rahat, soğuk havalarda kullanmaya elverişli. Üstelik fiyatı da tüm bu özelliklerine bakıldığında oldukça uygun. Daha ne olsun? Ha bir de tontiş.

Ferrino Swift 60 Mat Teknik Özellikler

  • Kumaş: 150D polyester kumaş
  • 23 adet yatay hava tüpü
  • Paket kılıf ve tamir kiti ile birlikte satılıyor
  • Ağırlık: 780 gr
  • Açık boyutları: 200 x 60 cm
  • Kapalı boyutları: 12 x 35 cm
  • Şiştikten sonraki kalınlığı: 9 cm

Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar

Kategoriler