Her Bütçeye Uygun Kamp Sandalyeleri Karşılaştırması

Her Bütçeye Uygun Kamp Sandalyeleri Karşılaştırması

Kampa gittiğinizde eğer piknik alanlarını ya da kendi sandalye ve masaları olan kamp alanlarını tercih etmiyorsanız konforlu bir kamp için uygun bir kamp sandalyesine ihtiyaç duyacağınıza emin olabilirsiniz. Yerde oturmak güzeldir ama eğer bir kamp sandalyesi edinirseniz toplu kamp aktivitelerinde ateş başında ya da arkadaşlarınızın çadırlarının çevresinde rahatça vakit geçirebilirsiniz. Kamp sandalyesi seçimi yaparken işinizi kolaylaştırmak için her bütçeye uygun kamp sandalyeleri yazısını hazırladım ve bu ürünlerin tamamını bir arada bulabileceğiniz listeler oluşturdum. Bu yazıda birçok kamp sandalyesi tipini inceleyebilir ve kamp sandalyeleri arasındaki farkları daha net görebilirsiniz. Aynı zamanda oluşturduğum listelerde kamp sandalyesi fiyatlarını da inceleyebilir; kendinize en uygun kamp sandalyesini kolayca bulabilirsiniz. Hazırsanız uygun kamp sandalyeleri hangileriymiş hep birlikte inceleyelim.

Uygun Kamp Sandalyeleri

Kamp sandalyesi alırken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şeylerden biri kamp sandalyesini ne amaçla ve ne kadar süreyle kullanacağınız olmalıdır. Örneğin eğer kendi masaları ve sandalyeleri olan bir kamp alanına gidiyorsanız ve toplu alanlarda vakit geçirmeyi seviyorsanız bir kamp sandalyesine o kadar da ihtiyacınız olmayabilir. Ama eğer kendi çadırınızın veya karavanınızın önünde sakince vakit geçirmek sizin için önemliyse, toplu etkinliklerde ateş başı sohbetlerine katılacaksanız bir kamp sandalyesi almak sandığınızdan daha önemlidir. Peki hangi kamp sandalyesi daha iyidir? Farklı kamp sandalyelerinin karşılaştırıldığı yazımı okuyarak hangisini alacağınıza karar verebilirsiniz.

Katlanır Kamp Taburesi

Katlanır kamp tabureleri uzun kullanımlar için rahat olmasalar da az yer kaplamaları ve hafif olmaları nedeniyle sanıldığından daha fazla tercih ediliyor. Taşıması kolay ve küçük olan portatif kamp tabureleri sırtını yaslama konusunda katı olmayan kişiler tarafından tercih edilebilir. Az yer kaplamasıyla avantajlı olan bu ürün uzun süre oturmanızın gerekebileceği kamplar için çok da iyi bir seçim sayılmaz. Çok az yer kaplayan ve hafif olan bu kamp taburelerinin en kullanışlı olduğu zamanlar uzun doğa yürüyüşleridir. Hafif olan tabureyi çantanızın kenarında rahatça taşıyabilir; dinlenmek istediğinizde hemen çıkarıp oturabilirsiniz.

Kolsuz Kamp Sandalyesi 

Kolsuz sandalyeler genelde bütçe olarak daha uygun oldukları ve geniş oturulabilecek alan sağladıkları için tercih edilen kamp sandalyelerindendir. Eğer sınırlı bütçeniz varsa ya da kol koyma alanı sizin için o kadar da önemli değilse bu kamp sandalyelerinden alabilirsiniz. Bu sandalyeler katlandıklarında ince uzun bir forma girerek omzunuzda rahatlıkla taşıyabileceğiniz bir hacim kazanır. Ama oturduğunuz zaman kolunuzu ya da içeceklerinizi koyabileceğiniz bir bölümleri bulunmadığı için çok da konforlu sayılmazlar. (İçlerinde yayılabileceğiniz şekilde dizayn edilmiş olanlar diğerlerine göre çok daha rahattır.)

Klasik Katlanabilen Kamp Sandalyesi 

Klasik katlanabilir kamp sandalyesi kamplar için en çok tercih edilen uygun fiyatlı kamp sandalyeleri olarak göze çarpar. Nispeten ortalama bütçelere bulunabilmeleri, kol ve içecek koymak için alana sahip olmaları ve omuz askısıyla taşınabilmeleri nedeniyle kamp alanlarında en sık gördüğümüz kamp sandalyeleridir. Modeline göre bel desteğine sahip ya da bel kısmı açık olarak bulunabilir. Klasik katalanabilir kamp sandalyesinin fiyatı malzeme kalitesine göre değişiklik gösterir. Sizinle paylaştığım kamp sandalyesi listesinde farklı bütçelerdeki uygun kamp sandalyelerini bulabilirsiniz: Kamp Sandalyesi Listesi

Arkalıklı Tabure Sandalye

Hem küçük hem de olabildiğince rahat bir sandalye arıyorsanız bu arkalıklı tabureler işinizi görebilir. Tabure kadar yer kaplayan ve sırt yaslamanın da mümkün olduğu bu sandalyeler, çok konforlu sayılmasa da özellikle küçük saklama alanı olanlar için tercih edilebilir.

Uygun Kamp Sandalyeleri

Küçülebilen Katlanabilir Kamp Sandalyesi

Diğer sandalye çeşitlerine göre daha kullanışlı olan bu sandalyenin özellikle küçük bir çantanın içine girebilmesi sayesinde en kolay taşınabilen model olduğu söylenebilir. Bu sandalye aynı zamanda oturma kolaylığı ve rahat oturma açısından da tercih ediliyor. Tek dezavantaj her seferinde kurmak ve kullanım sonrasında sökme gerekliliği. Katlanabilen ve küçülebilen portatif kamp sandalyelerinin bazılarının kenarında çep bölgesi de bulunuyor. Farklı renk seçenekleri ile karşımıza çıkan bu sandalyenin konfor puanı da oldukça yüksek.

Ben bu sandalyeleri “kesin rahatsızdır” diye düşünerek senelerce kullanmayı reddetmiştim. Birkaç kez arkadaşlarımın sandalyelerini kullanınca ne kadar rahat olduklarını gördüm. Daha sonra Onoff Moto’nun hediyesiyle hayatıma dahil etmiş oldum. Şu an sadece bu sandalyeleri kullanıyorum ve çok memnunum. Ve gerçekten çok az yer kapladıkları için karavanın depolama bölümünde de baya yer tasarrufu sağladılar. Görseldeki sandalyeleri incelemek isterseniz buraya göz atabilirsiniz: Onoff Moto Kamp Sandalyesi

Lüks Kamp Sandalyesi 

Kamp yaparken konforundan ödün vermek isteyemenler için de sayısız lüks kamp sandalyesi seçeneği bulunuyor. Bu sandalyeler kesinlikle uygun fiyatlı kamp sandalyeleri arasında değiller ama fiyat performans olarak kıyaslandığında keyfine düşkün ve geniş bagajlı araba sahipleri için çok ideal oldukları söylenebilir. Eğer bütçeniz genişse bu sandalyelerin özellikle uzun konaklamalı kampların yıldızı olduğunu söyleyebiliriz.

Çocuklar İçin Kamp Sandalyeleri

Çocuklu ailelerin yanlarına alabileceği sevimli çocuk kamp aandalyelerini de unutmamak lazım. Çocukların boyuna ve ağırlığına göre tasarlanmış ve hayvan figürleriyle süslenmiş olan bu sandalyeler çocuklarınıza doğanın içinde keyifle vakit geçirmesini sağlayacak. 

Piyasada farklı fiyatlarda ve özelliklerde sayısız kamp sandalyesi bulunuyor. Kendi deneyimlerimi ve araştırmalarımı bir araya getirerek kamp sandalyesi seçimi yapmanızı kolaylaştırmak adına böyle bir yazı hazırladım. Umarım faydası olur.

Sizin için en uygun kamp sandalyelerini listedim. Listeden bütçenize uygun kamp sandalyelerini seçebilirsiniz.

Bu yazıda verilen bazı linkler Hepsiburada işbirliği linkidir. Linkler yeni sekmede açılır ve mobil uygulamada çalışır. Eğer alacağınız ürünleri bu linklerden alırsanız web siteme de ufak bir katkınız olmuş olur. Şimdiden katkınız için teşekkür ederim. Lütfen sadece ihtiyacınız olan ürünleri aldığınızdan emin olun.

Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar

Kategoriler