Karavan tavan sepeti ve merdiven

Karavan tavan sepeti ve merdiven

Biri bana tavan sepetimiz ve merdivenimiz hakkında yazı yazacağımı söylese ona çok gülerdim. Çünkü bunlar bana her zaman çok basit eklentiler gibi gelmişti. Ama işte buradayım, karavan tavan sepeti ile ilgili bir yazı yazıyorum. Dahası bu konuda aşağıda görebileceğiniz bir video da çektim. Bu içerikleri özellikle hazırladım çünkü bu konuda hem tahmin edebileceğinizden daha fazla soru geliyor ve her seferinde aynı şeyleri yazmak zor oluyor, hem de çok azar işitiyorum. Evet doğru duydunuz, YouTube’da karavan yapımı videolarımızı izleyen insanların bazılarından tavan sepetinden bahsetmediğim için resmen azar işitiyorum ahsadga. O yüzden bu yazıda ve aşağıdaki videoda karavan tavan sepeti ve merdiveni nerede ne kadara yaptırdığımız, neden yaptırdığımız, kullanışlı olup olmadığı gibi bazı konularda bilgiler bulabilirsiniz.

Neden karavan tavan sepeti yaptırmak istedik?

Arabayı karavana dönüştürdükten sonra arabanın iç hacmi küçüldüğünden kullanışlı bir eşya taşıma alanı yaratmak istedik. Gerektiğinde buraya bir şeyler koyabiliyoruz. Şimdiye kadar bisiklet, ev eşyası gibi şeyleri burada taşıdık. Bununla birlikte güneş panelini doğrudan arabaya monte etmek yerine buraya monte etmek istedik. Onun için de hiçbir yeri delmeden, kesmeden, epey yaratıcı bir yöntem bulduk. Merak edenler buradan “Güneş paneli montajı” yazısına ışınlanabilir.

Tavan sepetinden memnun muyuz?

Pratikte tavan sepetimizden çok memnunuz. Epey işimizi görüyor. Fakat ilk başta normalde paslanmaz olarak atılan boyaların yer yer paslanma yaptığını gördük. İlk yaptırdıktan birkaç gün sonra böyle bir sorun oldu, yaptırdığımız yeri aradık, aracı götürdük hemen düzelttiler. Şu anda bununla ilgili bir sıkıntımız yok.

Tavan sepetiyle ilgili karşılaşabileceğiniz tek bir olumsuzluk olabilir. Bu aslında son derece tahmin edilebilir bir şey ama insan bazen basit şeyleri unutabiliyor. Tavan sepetini yaptırdıktan sonra aracınız yükseleceği için bazı otoparklara giremeyeceğinizi göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Tavan sepetini nerede ne kadara yaptırdık?

Tavan sepetini ve merdiveni İstanbul Zeytinburnu’ndaki Özcan Auto ‘da yaptırdık. 2019 yılında bu işlem için yaptığımız toplam ödeme 2,500 TL idi. Şu anda güncel fiyatlarla ilgili bir bilgim yok. Kendilerine ozcanautoofficial instagram hesaplarından ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Tüm paylaşımlardan anında haberdar olmak için beni instagramda takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar