Ticket To The Moon hamak incelemesi

Ticket To The Moon hamak incelemesi

Bir hamak aşığı olarak elimden geldiğince karşıma çıkan tüm hamakları denemeye ve kişisel kullanımıma en uygun hamağı bulmaya çalışıyorum. Hamak bir zevk işi o nedenle çok düşük bütçelerden başlayıp oldukça yüksek bütçelere çıkabilen hamaklar arasından neye göre tercih yapacağınız tamamen size kalmış. Bu yazıda uzun zamandır hayallerimi süsleyen, hamak dendi mi ilk akla gelen dünyaca ünlü markalardan Ticket To The Moon hamak markası hakkında yorumlarımı ileteceğim.

Ticket to the moon markasının hikayesi

Bir hamağın uzun zamandır hayallerimi süslemesi size saçma geldiyse lütfen Ticket To The Moon markasının arkasındaki hikayeyi duyana kadar bekleyin. Aslında markanın kurucusu Charly’nin hamak sevgisi çocukluk yıllarına dayanıyor ama markayı bu günlere getiren hikaye 90’lı yılllarda Hindistan‘da başlıyor. Charly Hindistan’a yaptığı bir seyahatte bir miktar polyester kumaş bulup kendine hamak yapıyor ve hamakta uyumaya başlıyor. Bir süre burada hippi bir yaşam sürüyor. Bali’deyken paraşüt kumaşını keşfediyor ve hamak konusunu bir üst kademeye taşıyarak daha kullanışlı hamaklar yapabileceğini anlıyor. İşte böylece kolay kurulabilen, hafif, kaliteli ve dayanıklı hamaklar üreten Ticket To The Moon markası doğuyor. Charly ürettiği hamakları ilk başta Avrupa’da müzik festivallerinde, fuarlarda satmaya başlıyor. Aslında bu noktaya kadar hamak üretimini ve satışını seyahat masraflarını çıkarmak için yaparken işi büyütebileceğini fark ediyor ve 1998 yılında Ticket To The Moon tescilli bir marka kurup Bali’de ilk dükkanını açıyor.

Yani kısaca, Ticket To The Moon basit bir hamaktan daha fazlası… Bir adamın kendine hamaklar yapmasıyla başlayan macera, seyahat masraflarını çıkarmak için kurduğu hamak işine evrilmiş ve büyüyerek bu günlere gelmiş. Bu hamakların en büyük özelliği de hamakları ve seyahat etmeyi seven işinin ehli birinin elinden çıkmış olmaları.

Markanın sloganı ise şöyle: “We are manufacturers of feel-good products for dreamers worldwide!” Yani diyor ki: “Biz, dünyanın her yerindeki hayalperest insanların kendilerini iyi hissetmeleri için ürünler üreten üreticileriz.”

Ticket To The Moon hamak özellikleri

Ticket To The Moon hamaklarının en önemli özellikleri hafif, kolay paketlenebilen ve kolay kurulan, uzun ömürlü, kaliteli ürünler olmaları. Bu özelliklerinin yanında aynı zamanda seyahat etmek için de son derece uygunlar.

ticket to the moon hamak

Hamak Ölçüleri

Ticket To The Moon hamakları için tam altı farklı ölçü seçimi yapmanız mümkün. Ölçüler küçükten büyüğe küçük, tek kişilik, çift kişilik, king boy, perfect boy veya ekstra büyük boy olarak ayrılıyor. Kısacası her türlü boy ve genişlikte hamak seçeceği mevcut. Benim hamağım ise single hammock olarak geçen model.

Single Ticket To The Moon Hamak

Aşağıda single olarak geçen tek kişilik modelin bilgilerini göreceksiniz. Hamağın ismi single yani tek kişilik olarak geçmesine rağmen ölçüleri ve maksimum yük kapasitesi iki kişinin kullanımı için de son derece uygun.

Ağırlık: 500 gr (Moonstrap denilen perlonlarla birlikte paket ağırlığı 600 gr)

Ölçüler: 320 x 155 cm

Maksimum yük: 200 kg

Kumaş özellikleri

Hamağın kumaşı nefes alabilir, elastik, yakmaz, kaliteli bir paraşüt kumaşı. Oeko-tex 100 standartlarına uygun cilt dostu bir kumaş ve dokusu da son derece güzel. Üç kat dikişli olduğu için de oldukça dayanıklı. Hamak kumaşının en önemli tarafı bir seyahat hamağı olarak dizayn edildiği için hava koşullarından etkilenmiyor olması. Yani yağmurda kalması herhangi bir soruna yok açmadığı gibi kolayca da kurur. Hamağın 30 derecede yıkanabiliyor olması da her koşulda kullanmanızı ve temizliği dert etmemenizi sağlıyor.

Kişiye özel seçenekler

Ticket To The Moon, hamak seçerken hamakları isteğinize göre dizayn etmenize izin veriyor. Siteye girdiğinizde almak istediğiniz hamakla ilgili belli ayrıntılara siz karar verebiliyorsunuz. Ölçü ve renk tercihinin yanı sıra bağlantı noktalarını, kılıf tercihinizi ve bağlantı iplerini de seçebiliyorsunuz. Bu seçimlerden bazıları hamak ücretinin yanında ekstra ücretlendiriliyor. Aynı şekilde hamak siparişinizi verirken dilediğiniz aksesuarları da siparişinize ekleyebilirsiniz.

Bağlantı Noktaları

ticket to the moon hamak

S Kanca ve karabinalar

Hamak seçerken bağlantı noktaları paslanmaz çelik s kancalar veya yüksek kalite karabinalar olarak iki şekilde seçilebiliyor. Hamak, bağlantı noktalarında hazır takılı olarak karabina veya kanca ile geliyor. Kancalar karabinaya göre daha hafif ve daha küçükler. Karabinalar da kancalara göre daha pratik ve daha güvenilirler. Daha güvenilirler derken kancalar da son derece güvenilir ama karabinalar alüminyum ve 2 tona kadar yük taşıyabiliyorlar. Hem kancalar hem de karabinalar oldukça iyi ve başarılı. Ben tercihimi kancalardan yana kullandım.

Moonrope ve Moonstrap

Hamak seçimi yaparken seçebildiğiniz bir diğer şey de bağlantı ipleri. Bağlantı ipleri için Moonrope ve moonstrap olarak iki seçenek sunuluyor. Moonrope ismi verilen ipler üzerinde belli noktalarda düğümler olan ipler. Bu düğümler oldukça kolay bir kurulum sağlıyor. Fakat günümüzde bu tarz iplerin ağaçlara zarar vermeleri nedeniyle kullanılmaması tavsiye edilmiyor. O nedenle iplerin hamağı ağaç dışında bir yerlere kurarken kullanılması daha mantıklı. Eğer ip bağlantılarınız varsa da hamağınızı ağaca kurarken kullanmak üzere bir ağaç koruyucu edinebilirsiniz.

Moonstrap ise kendi üzerinde halkalar olan son derecede kaliteli, ipten daha kalın ene sahip bir perlon. Moonstrapler iz bırakmama (Leave No Trace) mantığıyla üretildikleri için ağaçlara neredeyse hiç zarar vermiyorlar. Perlonu ağaca sardıktan sonra yapmanız gereken tek şey hamağın bağlantı noktasını perlon üzerindeki dokuz halkadan uygun olanına geçirmek. Bu perlonlar yaklaşık 200 kilo statik yük taşıyabiliyor. Bu şu demek; siz, partneriniz ve köpeğiniz yere düşme endişesi yaşamadan rahatça hamağınızda yatabilirsiniz.

Ben bağlantı iplerinde tercihimi hem ağaçlara zarar vermediği için hem de oldukça kolay bir kurulum sağladığı için moonstraplardan yana kullandım. Siz de hamağınızı sıklıkla ağaçlara kuracaksanız ip yerine moonstrap seçmeniz güzelim ağaçların korunabilmesi için daha yerinde olur.

Aksesuarlar

Hamağınızla birlikte kullanmak üzere moonstrap adındaki perlonlardan, yağmurdan veya hamağın üzerine düşebilecek dal, yaprak gibi cisimlerden korunmak için üst tente ve böceklerden korunmak için cibinlik, strapları ve ipleri bağlamak için ağaç koruyucuları da edinebilirsiniz. Bunların her biri Ticket To The Moon’un web sitesinde mevcut.

Taşıma

ticket to the moon hamak

Hamak, “Express setting bag” adı verilen yarım ay görünümünde çok tatlı bir çantanın içinde geliyor. Bu çanta aynı zamanda hamağın hızlıca kurulmasını da sağlıyor. Adı da zaten buradan geliyor. Bu çantanın bir diğer fonksiyonu hamaktan ayrılarak yastık olarak da kullanılabiliyor olması. Hamağı bu çantada taşıyabileceğiniz gibi kurduktan sonra hemen hamağın yan tarafında bulunan kendi cebine katlayarak da taşıyabilirsiniz. Bu cep de büzgülü bir çantaya dönüşüyor.

Garanti

Tüm Ticket To The Moon markası ürünleri işçilik ve malzeme dayanıklılığı açısından 10 yıl boyunca garantili. Kullancı hatası nedeniyle oluşan zararlar ve kullanım nedeniyle oluşan yıpranmalar dışında işçilik ve malzeme kaynaklı sorunlarda ürün geri gönderiliyor. Yapılan incelemenin sonunda ya tamir ediliyor ya da yenisiyle değiştiriliyor.

Ticket To The Moon hamak kurulumu

Ticket To The Moon hamak bugüne kadar kullandığım hamaklar arasında en hızlı, en kolay ve en sağlam kuruluma sahip olan hamak diyebilirim. Moonstraplar ve kanca veya karabinadan oluşan bağlantı noktaları sayesinde çok kısa sürede kafada hiçbir olumsuz soru işareti bırakmadan kurulabiliyor.

Yarım ay şeklindeki taşıma çantası sayesinde hamağın kurulumu pakedinden çıkarma aşamasından itibaren 1 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilebiliyor. Nasıl olduğunu merak ediyorsanız videoyu izleyin!

(Videoda Türkçe altyazı mevcut.)


Avantajları

 • Kolay ve hızlı kurulum
 • Düşme tedirginliği yok
 • Uzun mesafelere kurulabilme
 • Kolay taşınma
 • Genişlik ve uzunluk
 • 200 kg yük kapasitesi
 • Ağaca zarar vermeyen perlonları
 • Rahatlık
 • Sudan ve havadan etkilenmeme
 • Hızlı kuruma
 • 10 yıl garanti
 • Makinede yıkanabilir

Dezavantajları

Açıkçası bu hamağın kullanımına ve kalitesine ilişkin hiçbir dezavantajı yok. Yalnızca Türkiye’de olmayışı ve yurtdışından alınması güncel döviz kurları ve yurtdışından alınan ürünlerde uygulanan lüzumsuz vergiler, kaldırılan vergi muafiyetleri düşünüldüğünde bir dezavantaj olarak değerlendirilebilir belki ama bunun da ürünle bir ilgisi yok.

Sonuç: Ödenen parayı fazlasıyla hak eden bir ürün.

Nasıl satın alabilirim?

Ticket To The Moon markasının Türkiye’de sınırlı sayıda ürünü var. Yani normalde kendi sitesinden alırsanız hamağınızı kendiniz seçebiliyorsunuz ama burada öyle bir durum yok.

Ticket To The Moon hamağınızı kendiniz dizayn etmek isterseniz Ticket To The Moon’un sitesinden bu linke tıklayarak hamak seçim sayfasına ulaşabilirsiniz. Hamağınızı seçtikten sonra yönlendirilen sayfadan ödeme yönteminizi seçerek adres bilgilerinizi girebilirsiniz. Dünyanın her yerine kargo gönderiliyor. Tüm Ticket To The Moon ürünlerinde geçerli indirim için MELKE kodunu girmeyi unutmayın.


Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

4 Yorum

 • Fatih Selçuk
  24 Ağustos 2019, 15:17

  Merhaba. Tüm hamak inceleme videolarını izledim, tercihim kesinlikle Ticket to the Moon olacak. Bilgiler için teşekkür ederim. 🙂

  CEVAPLA
  • Melke@Fatih Selçuk
   24 Ağustos 2019, 17:27

   Faydalı olmasına sevindim. Güzel günlerde kullanın. 🙂

   CEVAPLA
   • Cemre şen@Melke
    1 Eylül 2019, 01:53

    Gerçekten çok güzel bir hamak. Türkiyede de birçok yerde satılıyor. Sanırım indirim koduyla kendi sitelerinden alınca da hemen hemen aynı fiyata denk geliyor. Mutlaka alacağım. Teşekkürler.

    CEVAPLA
    • Melke@Cemre şen
     1 Eylül 2019, 02:24

     Önceden kurları kontrol etmekte fayda var 🙂 Şimdiden güzel günlerde kullanın.

     CEVAPLA

Yeni Yazılar