En Ucuz Kamp Malzemeleri Nasıl Bulunur?

En Ucuz Kamp Malzemeleri Nasıl Bulunur?

Doğada vakit geçirmeyi, seyahat etmeyi sevenler için outdoor ekipmanlar son derece önemli. Kaliteli outdoor ekipmanların fiyatları ise hem devamlı değişen kurlar hem de malzeme hammaddelerindeki fiyat artışı nedeniyle ne yazık ki epey pahalı olabiliyor. Peki profesyonel outdoor ekipmanları uygun fiyata bulmak hiç mi mümkün değil? Bu yazıda çok ucuz kamp malzemeleri ve outdoor ekipmanları bulacağınızın garantisini veremiyor olsam da, bu yazıda anlattığım etkenlere dikkat ederek en azından piyasa fiyatlarından daha ucuz ekipmanlar edinebileceğinizi söyleyebilirim.

Ucuz Kamp Malzemeleri Nasıl Bulunur?

Burada ucuz kamp malzemeleri bulmak için anlatacağım şeylerin hiçbiri sır değil, zaten bilinen şeyler. Ama bazı fırsatlara yeteri kadar dikkat etmeyebiliyoruz. Eğer bu anlattıklarımı dikkatli bir şekilde yaparsanız ve takip ederseniz gerçekten çok uygun fiyatlara outdoor ekipmanlar edinebilirsiniz.

Kampçılığa yeni başlıyorsanız 2 mevsim kullanabileceğiniz tüm fiyat performans ürünlerini sizin için listeledim. Uygun bütçeli kamp malzemelerini görmek için buraya tıklayın.

Markaların sitelerindeki bültenlere abone olmak

Markalar tüm indirimlerini ve fırsatlarını mail listelerinde bulunan müşteriler ile indirim başladığı anda paylaşır. O yüzden eğer ucuz kamp malzemeleri bulmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey outdoor ürünler ve kamp malzemeleri satan tüm firmaların mail bültenlerine üye olmak olsun. Bu sayede indirimlerden ve fırsatlardan anında haberdar olabilirsiniz.

Markaların sosyal medya hesaplarını takip etmek

Her şeyin sosyal medyaya taşındığı şu günlerde markaların birçoğu indirimlerini ve kampanyalarını sosyal medya hesaplarından duyurmayı tercih ediyorlar. Markaların sosyal medya hesaplarını takip ederek bu fırsatlardan hızlı bir şekilde faydalanabilirsiniz.

4 mevsim kullanabileceğiniz kamp malzemelerinin full listesi için buraya tıklayın.

Çekilişleri takip etmek

Unutmayın, en ucuz kamp malzemeleri çekilişler ile kazandıklarımızdır. Markaların ve işbirliği yaptıkları sosyal medya kullanıcılarının instagram hesaplarını takip ederek çekilişlere katılabilir, şansınızı deneyebilirsiniz. Sonuçta çıkarsa sizindir, çıkmazsa hiç sizin olmamıştır. Bir işbirlikçi sosyal medya kullanıcısı olarak, bu çekilişlerin genelde yılbaşı, 14 şubat, anneler günü, babalar günü gibi insanların büyük bir çoğunluğunun alışveriş yaptığı günlerde yapıldığını hemen belirteyim.

Kampanya ve indirim kodları bulmak

Ucuz kamp malzemeleri almanın yollarından bir diğeri de kampanya ve indirim kodları bulmak. Bu kodları kullanarak sepetinizde indirimler yakalayabilirsiniz. Peki bu kodları nereden bulacaksınız? İnanmayacaksınız ama internet camiasında bu kodları bulmak için kullanabileceğiniz siteler bulunuyor. Arama motorlarından satın almak istediğiniz mağaza veya markanın adını ‘indirim kodu’ ile arattığınızda karşınıza çıkan sitelerden indirim kodları bulabilirsiniz. Bu şekilde bulduğunuz indirim kodlarının güncel ve geçerli olacağının garantisi olmasa da denemekten zarar gelmez.

İndirim kodları bulmak için bir diğer alternatif ise marka elçileri ve işbirlikçilerinin mesaj kutularından geçiyor. Bu kişilerin adına özel tanımlanmış kodları kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Örneğin benim Kutupayısı web sitesi üzerinden yapılacak alışverişlerde kullanılabilecek %20 indirim sağlayan MELKEONTHEROAD20 kodum var. (Bu kodu Kutupayısının distribütörü olduğu tüm markalarda kullanabilirsiniz.)

Orta seviye kampçılar için 3 mevsim kullanabilecekleri orta segmentteki tüm kamp malzemelerini listeledim. Listeyi görmek için buraya tıklayın.

Zincir mağazalarının uygulamalarını kullanmak

Outdoor ekipman ve kamp malzemeleri satan zincir mağazaların mobil uygulamalarını kullanmak da ucuz kamp malzemesi bulmak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem. Bu mağazalar genelde mobil uygulamalar üzerinden puan biriktirmenize ve indirimleri takip etmenize olanak sağlayan kampanyalar düzenledikleri için ucuz kamp malzemeleri bulma şansınızı artırabilirler.

Sezon sonu alışverişleri yapmak

Sezon sonu alışverişler zaten uygun fiyatlı alışverişlerin olmazsa olmazları. Yaz ihtiyaçlarını kışın, kış ihtiyaçlarını ise yazın alarak eski sezon stoklarını eritmeye çalışan mağazalara yardım edebilir ve bu sayede güzel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Bu yöntem kamp malzemeleri almanızda işe yaramasa bile giyim ihtiyaçlarınız için her daim yüzde yüz çalışır.

İkinci el ürünleri takip etmek

İkinci el ürünler edinmek bir çoğumuz için geçerli bir seçenek bile değildir. Özellikle bazı outdoor ekipman teknolojilerinin belli bir raf ve kullanım ömürleri olması nedeniyle alınan mazlemenin teknolojik özelliklerini koruyup korunmadığı konusundan emin olunamayabilir. Bu noktada ikinci el ürünler almak istemezseniz son derece haklısınız. Ama aynı zamanda güvendiğiniz, malzemesini iyi kullandığını bildiğiniz birinden ikinci el ürün almak akıllıca bir tercih olabilir. İkinci el kamp malzemeleri almak isterseniz Facebook gruplarını kullanmanızı tavsiye ederim.


Bu yazıdaki bazı linkler Hepsiburada işbirliği linkleridir. Bu linklerden alışveriş yapmak size bir külfet yüklemez. Zaten alacağınız bir şeyi bu linklerden satın aldığınızda siteme de ufak bir katkınız olmuş olur. Şimdiden katkınız için teşekkürler.


Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

1 Yorum

Yeni Yazılar