Uluyayla Kamp Alanı | Bartın Kamp Yerleri

Uluyayla Kamp Alanı | Bartın Kamp Yerleri

Karavanla Batı Karadeniz turunda kamp yapmaktan çok keyif aldığımız yerlerden biri de Uluyaylaydı. Yarısı Karabük’te diğer yarısı da Bartın‘da bulunan, etrafı ormanlarla çevrili yedi kilometre uzunluğunda bir araziye yayılan Uluyayla dikkat çekici doğal güzelliğiyle bizi kendine hayran bıraktı. Hem karavan hem de çadır kampı için oldukça uygun olan Uluyayla kamp alanı yaban hayatın ne kadar aktif olduğunu gece boyunca duyduğunuz seslerden anlayabiliyorsunuz. O yüzden kamp yaparken dikkatli olmakta fayda var. Eğer yolunuz Bartın’a ya da Karabük’e düşerse bu yaylaya mutlaka uğramanızı tavsiye ederim.

Uluyayla Videosu

Uluyayla Nerede?

Videoyu izleyip yaylaya hayran kalanlara hemen Bartın’ın en güzel yaylalarından biri olan Uluyayla’ya ulaşımın kolay olduğu haberini vereyim. Bartın’a 59 km 1 sa 15 dk uzaklıkta yer alan Uluyayla’ya bir noktaya kadar asfalt yoldan son derece rahatça ilerlenebiliyor. Bir yerden sonra girilen orman yolunun özellikle son 3 kilometresi oldukça çamurlu olsa da yağış olmadığı sürece buradan rahatça çıkılabilir. Yağışlı havalarda ise binek araçla çıkmak zor olabilir.

Uluyayla’da Kamp

Ulaşımın kolay olduğu ilkbahar ve yaz mevsimlerinde yaylada kamp yapmak son derece keyifli. Fakat sonbaharın da tadı bir başka oluyor söylemeden geçmeyelim. Özellikle ağaçların renkleri, havanın serinliği ve orman kokusu insanı kendine hayran bırakıyor.

Kocaman bir alana yayılan uluyayla kamp alanı çadırınızı nereye kuracağınıza karar vermeyi biraz zorlaştırsa da her köşesinden ayrı keyif alacağınız garanti.

Eğer soğukla ilgili bir derdiniz yoksa burada kamp yapmak size oldukça farklı bir deneyim sunabilir. Yaban hayatının aktif olduğu bölgede geceleri yaban hayvanlarının seslerini sık sık duyabilir, eğer gökyüzü açıksa yıldızları izleyebilir hatta galaksiyi çıplak gözle görebilirsiniz.

Uluyayla Kamp Alanı

Uluyayla’da neler var?

Uluyayla kamp alanı ne yazık ki tesis bulunmayan bir yer. Yaylanın iki girişinin olduğu tarafta yayla evleri var ama burada herhangi bir hizmet ya da tesis bulunmuyor. O nedenle buraya gelmeden önce bütün alışverişinizi şehir merkezinde yapmayı unutmayın.

Uluyayla’nın çevresinde gezilecek nereler var?

Hazır Uluyayla’ya gelmişken Ulukaya Şelalesi’ni görebilir; Uluyayla mağarasını ziyaret edebilirsiniz.

Uluyayla Kamp Alanı

Uluyayla gerçekten bizim çok sevdiğimiz bir kamp alanı oldu. Eğer yolunuz bu tarafa düşerse mutlaka uğrayın ve en azından bir gece de olsa geçirip o atmosfere şahit olun derim.

Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar