Bisikletçiler için Bedava Konaklama: Warmshowers Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Bisikletçiler için Bedava Konaklama: Warmshowers Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Bisikletle seyahat ederken insanların evlerinde misafir olup gittiğiniz ülkelerin kültürünü daha yakından tanımak ister misiniz? Üstelik bunu yaparken yurt içinde ve yurt dışında bedava konaklama yaparak seyahat bütçenizden de tasarruf edebilirsiniz. İşte Warmshowers bunu gerçekleştirmenizi sağlıyor. Bu yazımda Warmshowers nedir ve nasıl kullanılır gibi sorulara elimden geldiğince cevap vermeye çalışacağım.

Eğer bisikletle seyahat etmiyorsanız genel olarak seyahatlerde bedava konaklamak için hazırladığım rehbere buradan göz atabilirsiniz: Gezerken Bedava Konaklama Yöntemleri

Şimdi bisikletçiler için Warmshowers nedir ve avantajları nelerdir hemen anlatmaya başlıyorum.

Warmshowers nedir?

Warmshowers bisikletçiler için oluşturulmuş, dünyanın her yerinden bisiklet kullanıcısı insanın birbirini misafir ettiği, referans sistemine bağlı çalıştığı için güvenilir olan, tamamen ücretsiz bir konaklama sitesidir.

Bisikletçiler için olmasının en büyük avantajlarının başında, sizi misafir eden kişi de bisiklet kullanıcısı olduğu için, bisikletinizi koyabilecek güvenli bir yer olduğunu önceden biliyor olmanız geliyor. Bisikletle seyahat edenler bunun ne büyük önem taşıdığını anlayacaklardır. Gideceğiniz yerde bisikletinizi koyabileceğiniz bir yer olmaması durumunda da kullanıcı profilinde özellikle bu durumu belirtiyor.

warmshowers-profil-konaklama

Bu siteye üye olmak son derece kolay. Sitenin Türkçe arayüzü de var, bu sayede terimler arasında kaybolmadan yolunuzu bulabiliyorsunuz. Ancak iletişim dili için genel olarak İngilizce kullanılıyor.

Warmshowers Referansları Nasıl Çalışır?

Buradaki yorum sistemi Couchsurfing yorumları kadar kapsamlı değil. Burada da başkasının sizin için yazdığı yoruma herhangi bir şekilde müdahale edemiyorsunuz. Silemiyorsunuz, değiştiremiyorsunuz. Couchsurfing’den farklı olarak birine yazmış olduğunuz kendi yorumunuzu düzenleyip silebiliyorsunuz. Yorumlarınızı görselde görünen yere yazıp, dilerseniz fotoğraf ekleyebiliyorsunuz. Bence fotoğraf ekleyebiliyor olmak yorum yapmayı son derece keyifli bir hale getiriyor.

warmshowers nedir
Warmshowers referans yazma
warmshowers nedir
Warmshowers referans yazma

Warmshowers’ın IOS ve Android için ücretsiz uygulaması da var. Bu uygulamaları indirerek mobil cihazlardan erişim sağlayabilirsiniz.

Warmshowers’ın Avantajları Nelerdir?

1.Bisiklet camiası tarafından kullanıldığı için misafir olacağınız kişiyle en az bir ortak noktanız oluyor.

2.Bisikletinizi koyabileceğiniz güvenli bir yer olması büyük bir avantaj.

3.Neden bilmiyorum ama bisikletçilerin daha anaç, daha koruyucu ve daha paylaşımcı bir tarafları var. O yüzden Warmshowers diğer benzer uygulamalardan çok daha samimi ilişkiler kurulmasını sağlayabiliyor.

4.Ev sahibinizden bisiklet rotalarıyla ilgili harika tüyolar öğrenebiliyorsunuz.

5.Warmshowers’ın en güzel taraflarından bir diğeri de konaklama için evini açan insanların evlerini harita üzerinde işaretliyor olmaları. Aynı zamanda birçok üye telefon numaralarını da profillerinde paylaşıyor. Böylece yakınlarınızda olan Warmshowers üyelerini görebiliyor ve kolayca iletişim kurabiliyorsunuz.


Warmshowers bisikletle gezenler için harika bir bedava konaklama uygulaması. Kamp yaparak geçen yorgun günlerin ardından konforlu bir ev ortamında uyumak, sıcak duş almak ve dinlenmek isterseniz bu uygulamaya mutlaka üye olun.

Seyahat ederken işinize yarayabilecek seyahat önerilerime göz atmak isterseniz “Seyahat Önerileri” kategorisini ziyaret etmeyi unutmayın! Bu önerilerden bazıları size son derece konforlu bir seyahat sunabilir. 


Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

1 Yorum

Yeni Yazılar