Zincir Marketlerde Satılan Stanley Termoslar Orijinal Mi?

Zincir Marketlerde Satılan Stanley Termoslar Orijinal Mi?

Stanley’nin birçok ürününü kullanıyorum ve memnun kaldığım ürünlerle ilgili elimden geldiğince bilgi vermeye çalışıyorum. Hatta Stanley indirim kodu buldukça sizinle de paylaşıyorum, o yüzden aylık bültene abone olmayı ve @melkeontheroad hesabımı takip etmeyi unutmayın. Ama şimdi konumuz biraz farklı. Bu yazıda sıklıkla aldığım bir soruyu cevaplamaya çalıştım. Biliyorsunuz A101 ve Bim gibi zincir marketlerde zaman zaman Stanley termos satılıyor. Ben de sıklıkla “A101’de satılan Stanley termoslar orijinal mi?“, “Bim’de satılan Stanley termosların garantisi var mı?” gibi sorular alıyorum.

Bu sorunun çok fazla sorulması nedeniyle kafalardaki soru işaretlerine cevap vermek adına konuyu biraz araştırdım. Hatta sadece kağıt üzerinde araştırmakla kalmadım, aldığım bilgiler doğrultusunda bizzat gidip yerinde incelemelerde de bulundum. Şimdi size bunların kısa bir özetini geçeceğim. Eğer A101’den ya da Bim’den Stanley termos almayı düşünüyorsanız bu yazıyı mutlaka okuyun.

Marketlerdeki Stanley Termoslar Neden Ucuz?

Bu zincir marketlerde satılan Stanley termosların fiyatlarının çok ucuz olması kafa karıştıran bir diğer unsur. Bu marketlerde satılan Stanley termoslar oralarda satılmak için özel olarak üretiliyor ve binlerce satın alınıyor. Yani basit bir hesapla Bim’in 2023 yılında 11.500 küsür şubesi olduğu söyleniyor. Her şubede 10 tane Stanley satsalar tek seferde 115 bin adet ürün siparişi vermiş olurlar. E bu da ürünün fiyatının düşük olmasını sağlayan önemli bir unsur. Ayrıca unutmayalım ki bu marketler daha çok sürümden kazandıkları için kâr marjları normal satıcı ve bayilere göre daha düşük.

Bir de anladığım kadarıyla bu marketlerde satılan Stanley ürünler hali hazırda pazarda satılan Stanley ürünlerden farklılar; özel üretimler. Daha az kaliteli falan da değiller, aynı Stanley kalitesine sahipler fakat renk, hacim, tutamaç gibi özelliklerinde farklılıklar olabiliyor. Yani bu şu demek oluyor Bim’den aldığınız sınırlı sayıda üretilen bir ürünü aynı anda Kutupayısı’nda bulamayabilirsiniz veya Kutupayısı’nda bulduğunuz geniş ürün yelpazesi Bim’de olmayacaktır. Bu marketlerden yılın belli günlerinde, tek bir ürün alabilirsiniz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Uzun Vadede Size Para Kazanıracak Stanley Ürünleri

Stanley Termosun Yetkili Distribütörü Kim?

Konuya önce Stanley termosların ülkeye girişinden sorumlu yetkili distribütörden bahsederek başlayalım. Stanley termosları Türkiye’ye doğa sporları malzemeleri satan Kutupayısı getiriyor. Alacağınız Stanley termosun orijinal olup olmadığını anlamak veya ömür boyu garantiden faydalanıp faydalanmayacağınızı bilmek ise çok basit: Eğer Stanley termosun altında ithalatçı firma olarak distribütör Kutupayısı’nın barkodu varsa termosunuz orijinal ve ömür boyu sızdırmazlık ve yalıtım garantisi var demektir.

Bu barkod size termosların Stanley’in kendisinden ithal edilip Kutupayısı’na teslim edildiğini dolayısıyla izinin sürülebilir olduğunu gösterir. Stanley termosun orijinal olduğunu gösteren barkod şöyle bir şey:

Bu konuyu netleştirdikten ve yeterince bilgi topladıktan sonra bizzat gidip termosları kontrol de ettim. A101’deki Stanley termoslarda bu barkod bulunmuyor. Yani A101’de satılan Stanley termosların ülkeye yetkili distribütör tarafından getirilmediğini görüyoruz. (Getiren firma hakkında bilgim yok.) İnternette baktığımda ürünü A101’den aldıktan sonra ithalatçı firmaya ulaşamayan, yaşadığı sorunu çözemeyen birçok insan olduğunu gördüm.

Ben bizzat A101’den Stanley almadım ve dolayısıyla bir sorun yaşayıp da firmayla iletişime geçmeye çalışmadım. Sadece araştırma yaparken karşıma çıkan örnekleri sizi araştırma yapma derdinden kurtarmak için aktarıyorum. Siz de ufak bir Google araştırması yaptığınızda benim bu ulaştığım bilgilere ulaşabilirsiniz. Mesela denk geldiğim videolardan birini aşağıda paylaştım.

Bu arkadaşı tanımıyorum, sadece yaşadığı sorunu çok ayrıntılı bir şekilde anlattığı için paylaşıyorum:

Bu arada, videoda ithalatçı firma stickerında numara bulunmadığını söylüyor Olgaç. Kutupayısı’nın stickerında da numara bulunmuyor fakat Google’a ismini yazdığınızda kolaylıkla numaralarını bulabiliyorsunuz.

Marketlerde Satılan Stanley Termoslar Orijinal Mi?

Evet, şimdi gelelim bizim için en önemli soruya: A101’de satılan Stanley termoslar orijinal mi? Bim’de satılan Stanley termoslar orijinal mi? Bim’de satılan Stanley termosların izini sürebildim ve orijinalliklerinin garantisinden eminim. İthalatçı firma olan Kutupayısı’nı arayıp teyit edebiliyorsunuz. A101’de satılan Stanley termoslar da bence orijinal çünkü Stanley ürünlerden çıkan belgeler, broşürler onlardan da çıkıyor ancak muhatap bulup bunu teyit etmek mümkün olmuyor. Aynı şey anlatılanlara göre bir sorunla karşılaşmanız halinde de geçerli. A101’de satılan Stanley termosları Kutupayısı’na sorduğumda onları ithal edenler kendileri olmadığı için orijinaldir ya da değildir gibi bir bilgi veremediklerini söylediler.

Yani A101’den aldığınız Stanley termos orijinal olabilir ama olur da sorun yaşarsanız ömür boyu garantinin işletilmesi mümkün olmayabilir. Eğer A101’den aldığınız Stanley ürünü distribütör Kutupayısı’na götürmek isterseniz de bu mümkün olmuyor çünkü haklı olarak yetkili olmayan bir ithalatçının getirdiği ürünlerin garantisini ne onlar ne de Stanley’nin kendisi veremiyor. Stanley’e de konuyla ilgili mail attım. Onlar da aynı şeyi söyledi ve sorun yaşamamak için Kutupayısı’nın barkodu olan ürünlerin alınmasının iyi olacağını söyledi.

Marketten Stanley Alırsam Ömür Boyu Garantiden Faydalanabilir Miyim?

Yukarıda belirttiğim yetkili distribütör Kutupayısı barkodu bizim için en önemli şey. Nereden alıyorsanız alın, ömür boyu yalıtım ve sızdırmazlık garantisinden faydalanmak için aldığınız Stanley ürünün alt kısmında ithalatçı firma olarak yetkili distribütör Kutupayısı’nın barkodu olduğundan emin olun.

Bu barkod varsa termosunuzu Kutupayısı’nın sitesinde yer alan ürünü kaydetme bölümünden kaydedebilirsiniz. Eğer yarın bir gün termosunuzla ilgili üretim kaynaklı bir sıkıntı yaşarsanız aynı siteden garanti sürecini başlatmak için form doldurup termosunuzu Kutupayısı’na gönderebilirsiniz. Bazı arkadaşlar garanti sürecinin yavaş işlediğini bazıları da çok hızlı işlediğini söylüyor. Zaman zaman dönemsel yoğunluklar oluyor olabilir ancak bugüne kadar benim çevremde sorun yaşayıp da sorununu çözemeyen kimse olmadı. Eğer sorun üretim kaynaklıysa hemen müdahale ediyorlar; ya ürünü değiştiriyorlar ya da değişmesi gereken bir parça varsa parçayı size ulaştırıyorlar.

Yine aynı arkadaşın Kutupayısı’ndaki garanti sürecinin nasıl işlediği hakkında bir videosu var. Onu da izlemeniz için buraya ekliyorum:


Bu yazıda marketlerde satılan Stanley ürünler ile ilgili soru işaretlerini gidermeye çalıştım. Kısacası aldığınız Stanley ürünleri orijinal ve kalite olarak düşük kalitede değil. Ama Stanley termos satın alırken garanti sürecinde sorun yaşamamak için ithalatçı olarak yetkili distribütör Kutupayısı’nın barkodu olan ürünleri satın aldığınızdan emin olun. Zaman zaman paylaştığım indirim kodlarından faydalanmak için buraya tıklayarak aylık bültene abone olabilir; aşağıdaki görsele tıklayarak beni Instagram’dan takip edebilirsiniz.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

2 Yorum

 • Yasemin
  8 Şubat 2024, 22:16

  A101 iletişimden 1,9 lt lik Stanley termos aldım. Garanti için kutupayısına giriş yaptım fakat zincir marketteki ürünlerin orjinal olup olmadığını bilmediklerinden garanti veremiyoruz diye mail attılar.
  Bunun üzerine a101 i aradım ama ulaşamadım, markete gidip bilgi istedim biz a101 iletişime bakmıyoruz dediler. Telefonla kesinlikle ulaşılamıyor, whatsap şikayette hasbel kader ulaştığımda distiribitör firma istanbulda ona gönderin dediler aras kargoyla anlaşmalıymış fakat iade kodu vermiyorlar. Aras kargo böyle bir adres yok diyip kargoyu almadılar , firmayı aradım kimse tel açmıyor. Yeniden a101 i aradım yine aynı bilgiyi verdiler. Bilginin yanlış oluğunu söylemem rağmen tek adres bu dediler. Sonuç dünyanın en pahalı vazosu yaptım. Amazondan orjinal aldım.

  CEVAPLA
  • Melke@Yasemin
   8 Şubat 2024, 22:26

   Çok üzüldüm böyle bir deneyim yaşamanıza. Ne yazık ki bu söylediğiniz sorunu yaşayan çok kişi varmış. Katkınız için teşekkürler, umarım başka insanların başına gelmez.

   CEVAPLA

Yeni Yazılar