Seyahat Ederken Para Saklamak için 10 Yaratıcı Yöntem

Seyahat Ederken Para Saklamak için 10 Yaratıcı Yöntem

Seyahat ederken can güvenliğinden sonra kıymetli evrak ve para güvenliği geliyor desek yalan olmaz herhalde. Siz de seyahat ederken paranızı güvende tutma derdine düşüyorsanız son derece haklısınız. Ne de olsa mal canın yongasıdır. Seyahat ederken paranızın güvenliğini sağlamak için çeşitli yollar olsa da para saklama işini bir adım ileri götürüp daha yaratıcı yöntemler ile işinizi garantiye alabilirsiniz. Bunu yapmak için seyahat ederken para saklamak için ilginç yöntemler ve akla gelmeyecek yerler için yazıyı okumaya devam edin.

Seyahat Ederken Para Saklamak için 10 Yaratıcı Yöntem

Paranızı ne kadar korumak istiyorsanız o kadar yaratıcı yöntemler bulabileceğinize şüphe yok. Nereden baksanız Türk milleti olarak hayal gücü geniş insanlarız. Ama gelin yorulmayın, önce parasını korumak isteyenler tarafından bugüne kadar bulunmuş çeşitli yaratıcı yerler ve yöntemlere göz gezdirin. İşte seyahat ederken para saklamak söz konusu olduğunda yaratıcılığın sınırlarının olmadığını kanıtlayan nitelikteki para saklama yöntemleri…

Seyahat ederken para saklamanızı kolaylaştıracak ve hırsızlık benzeri olumsuz durumlardan korunmanızı sağlayacak ürünleri sizin için listeledim. Listeyi görmek için buraya tıklayın!

Çoraplarınız kasanız olsun!

Evet, doğru duydunuz. Çoraplarınızı ille de giymek zorunda değilsiniz. Çantanızın bir köşesinde duran çoraplarınızı aynı zamanda kasa olarak kullanabilirsiniz. Bu yöntem çantanız çalınırsa işe yaramaz ama çoraplarınız çantanızın içinde hızlıca para bulmaya çalışan birinin bakacağı ilk yer olmayacağı için paranızı güvende tutmanıza yardımcı olabilir.

Seyahat Ederken Para Saklamak

Sakız veya şeker kutuları

Seyahat ederken para saklamak denildiğinde aklınıza gelen ilk yerin sakız ve şeker kutuları olmadığını biliyorum. Ama öte yandan bu paranızı çalmak isteyen kişilerin de aklına gelmeyeceği için en iyi yerlerden biri sayılabilir. Çantanıza atacağınız, özellikle kapağı tam olarak açılamayan bir şeker veya sakız kutusu da para saklamak için en ideal yerlerden biri olabilir.


Şampuan, krem, deodorant, diş macunu kutuları

Yanınızda ekstra taşıyacağınız küçük bir şampuan, krem, deodorant veya diş macunu kutusunu içinde para saklamak için kullanabilirsiniz. Çantanızda para arayan birinin ilk bakacağı yer banyo malzemeleriniz olmasa gerek.

Seyahat Ederken Para Saklamak

Ayakkabının içi

Paranızı bölerek taşıyanlardansanız bir miktar parayı ayakkabınızın taban kısmına iliştirebilirsiniz. Kötü kokulardan uzak tutmak için bir poşetin içine koymak faydalı olabilir.


Gizli bölmeli kemerler

Paranızı saklamanın en iyi yolu vücudunuza yakın yerlerde tutmaktır. Böyle düşünen birileri iç tarafında fermuarlı bölme olan bir kemer üretmiş. Bize de bu efsane kemeri kullanmak kalıyor. Hatta öyle ki, 11 ay süren ve İstanbul’dan Tayland‘a uzanan bisiklet seyahatim boyunca tüm nakit paramı bu şekilde taşıdığımı söylesem kemerin işlevselliğini anlatmış olurum herhalde.

Seyahat Ederken Para Saklamak

Yiyecek paketlerinin içi

Çantanızda devamlı bulundurduğunuz çikolata, cips, kuruyemiş, mısır gevreği gibi kuru gıda paketlerinin içine bir miktar para saklayabilirsiniz. Eğer paranızın çalınabileceği konusunda daha paranoyak düşüncelere dalıyorsanız çantanızda taşıdığınız meyveleri oyup paranızı içlerine saklayabilirsiniz. Tabii çantanızdaki taze yiyecekleri oyduğunuz bir senaryoda, bu yiyeceklerden çürümeden kurtulduğunuzdan emin olun!


Saç Fırçalarının içi

Saç fırçalarının arasındaki bombeli bölme de seyahat ederken para saklamak için en ideal yerlerden biri olabilir.

Seyahat Ederken Para Saklamak

Opak su şişelerinin içi

Su şişeleri para saklamak için çok da mantıklı yerler olmasalar da bir miktar parayı su geçirmezliğinden emin olduğunuz bir poşetin içinde su şişenizin içine atabilirsiniz. Bu su şişesi büyük ihtimalle eşyalarınızı karıştıran bir hırsızın aklına en son gelecek yerlerden biri olacaktır. Tabii şeffaf su şişeleri için bu yöntemi denemek çok da mantıklı sayılmaz!


Sabun içleri

Sabunun içine para saklamak çok saçma gibi görünse de bir hırsızın çantanızı açtığında sabununuzu alıp kaçma ihtimali oldukça az olduğundan, sabun oldukça makul bir saklama yeri olabilir. Bir kalıp sabunun içini rulo şeklinde paranızın girebileceği kadar oyduktan sonra paranızı sabun banka yatırabilirsiniz.

Seyahat Ederken Para Saklamak

İç çamaşırlarına ek cepler

Seyahatlerde para güvenliğinin en önemli kurallarından biri paranızı vücudunuza yakın tutmaktır. Özellikle kıyafetlerinizin içine giyebileceğiniz vücudu rahatsız etmeyen kemerli bez torbalar bu konuda oldukça işlevsel olsa da uyurken bu ekstra parçalarla uyumak her zaman kolay olmayabilir. Bu yüzden alt ve kullanıyorsanız üst iç çamaşırınıza ufak bir yama yaparak içine bir miktar para saklayarak dikebilirsiniz. Yalnızca gerçekten ihtiyacınız olduğunda kullanabileceğiniz bir miktar parayı bu şekilde saklamak son derece etkili olacaktır.


Kadın pedlerinin arası

Kadınların regl dönemlerinde kullandıkları pedler de para saklamak için oldukça işlevsel olabilir. Kadın değilseniz veya regl dönemleriniz için ped yerine başka bir alternatif kullanıyorsanız, yine de çantanızda ağırlığı 1 gr bile olmayan bir ped taşıyarak para saklamak için kullanmayı düşünebilirsiniz.

Seyahat Ederken Para Saklamak

Kitapların arası

Acil durum paranızı okuduğunuz kitabın arasına sıkıştırabilirsiniz. Tek bir banknot koyduğunuzda hem hiç dikkat çekmeyecektir hem de paranız her an kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir yerde olacaktır. Tabii büyük meblağları burada tutmanız çok da mantıklı olmayacaktır. Belki sadece acil durum paranızı bu şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Seyahat Ederken Para Saklamak

Kağıt mendillerin arası

Hepimiz hayatımızın bir noktasında mutlaka kağıt mendil kullanıyoruz. Bu mendilleri seyahat ederken para saklamak istediğinizde de kullanmamanız için hiçbir sebep göremiyorum. Yine paranızın tümünü olmasa da bir miktarını bu kağıt mendillerin içinde saklayarak paranızı çalmak isteyenlerden uzak tutabilirsiniz.

Seyahat Ederken Para Saklamak

Islak mendil paketleri

Islak mendil paketleri de tıpkı kağıt mendiller gibi para saklamak için kullanılabilecek yerlerden biri. Tabii ıslak mendil paketlerinde para saklamak için paketin ağzını biraz düzgün açmak gerekebilir. Bir de aman içinde para olduğunu unutup, çöp sanıp atayım demeyin!

Seyahat Ederken Para Saklamak

Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar