Vizesiz En Ucuz Ülkeler : En Ucuz 10 Ülke

Vizesiz En Ucuz Ülkeler : En Ucuz 10 Ülke

Vize başvurularının zorluğundan sıkılan ve bir an önce seyahat etmeye başlamak isteyen bordo pasaportlular için vizesiz en ucuz ülkeler tercih sıralamasının en üst sıralarında yer alır. Hem rahat bir şekilde ülkeye giriş yapabilmek hem de çok fazla harcama yapmak istemeyenler için en uygun tercihin Asya ve Afrika Kıtası’ndaki ülkeler olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanında tercih listesine kültürel benzerliğiyle Balkan ülkeleri ve farklı medeniyet yapılaşmasıyla bazı Avrupa ülkeleri de eklenebilmektedir. Döviz kurlarının da tavan yaptığı şu günlerde her açıdan masrafsız olacak ülkelerin listesini yapmak istedim. Gelin vizesiz en ucuz ülkeler hangileriymiş hep birlikte bakalım.

Vizesiz En Ucuz Ülkeler

Vizesiz gidilebilecek en ucuz 10 ülke arasında ise; Fas, Ukrayna, Karadağ, Sırbistan, Bosna Hersek, Makedonya, Arnavutluk, Uruguay, Gürcistan, Tayland yer almaktadır.Ülkeler hakkında bilgi vermeye geçmeden önce ucuz uçak bileti için bir alternatiften bahsetmek istiyorum. Vizesiz ve ucuz ülkelere yapacağınız seyahatlerinizde , yolculuğa uçuşlarınızdan tasarruf ederek başlamak için uçak biletlerinizi ararken yeni bir uygulama olan ucuzucuyorum.com ‘un fiyatlarını da incelemenizi öneririm. Ucuz ülkelere veya bu ülkelerden İstanbul’a dönüş uçuşlarınızda uygun fiyatlı biletler bulmak için siteye mutlaka göz atın.

Fas

vizesiz en ucuz ülkeler

Tarihi güzellikleri, vahaları ve doğasıyla, değişik yemekleriyle ve kendilerine özgü baharatlarıyla Afrika kıtasının incisi durumundaki Fas, Türkler için turistik bir cennettir. Vizesiz en ucuz ülkeler sıralamasında ilk sıralarda yer alan Fas, Gnawa Müzik Festivali ve Hurma Festivali’yle düşük maliyetlerle eğlencenin doruklarına çıkmak isteyenlerin ilk adresidir.

Ukrayna

Vizesiz en ucuz ülkeler arasında yer alan Ukrayna, başkenti Kiev olan ve Türkiye’ye hava yoluyla yaklaşık 2 saat uzaklıktaki bir ülkedir. Türk halkının son yıllarda en çok turistik seyahat ettiği yerlerin başında gelen Ukrayna, hem ucuz eğlence hayatı hem de yaşam tarzıyla ilgi çekici hale gelmiştir.


Covid-19 sırasında güvenli seyahat etmenize yardımcı olacak uzman önerileri için buraya tıklayın.


Karadağ

vizesiz en ucuz ülkeler

Adeta yeşilin ve mavinin bütün tonlarını barındıran, doğal güzellikleriyle misafirlerini büyüleyen, sevimli kasabalara sahip Balkan ülkelerinden biridir. Vizesiz gidilebilecek en ucuz 10 ülke içerisindeki Karadağ, yaşam giderlerinin oldukça ucuz olması ve keşfedilmemiş birçok güzelliği barındırması nedeniyle Türk gezginlerinin uğrak yeri haline gelmiştir.

Sırbistan

Türk vatandaşlarının vizesiz gidilebilecek en ucuz 10 ülke kapsamında tercih edebileceği bir diğer Balkan ülkesi ise Sırbistan’dır. Diğer Balkan ülkelerinde olduğu gibi Sırbistan’da da konaklama oldukça ucuz ve doğal güzelliklerin sayısı fazladır. Eğer ucuzluk konusunda bir karşılaştırma görmek isterseniz Belgrad’da 4 günde ne kadar harcama yaptığıma “Belgrad Gezi Rehberiyazısından ulaşabilirsiniz.

Bosna Hersek

vizesiz en ucuz ülkeler

Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihi dokularını hala bünyesinde taşıyan Bosna Hersek, Türk turistlerin tercih ettiği Balkan ülkelerinin başında gelmektedir.Diğer Balkan ülkelerine yakınlığı ve ulaşımın ucuzluğu açısından Balkan turu yapmayı düşünenlerin başlangıç noktası durumundadır.

Makedonya

vizesiz en ucuz ülkeler

Vizesiz gidilebilecek en ucuz 10 ülke arasında sayılabilecek Makedonya, konaklama fiyatlarının ucuzluğunun yanı sıra yeme-içme fırsatlarındaki refah sayesinde de turistlerin dikkatini çekmektedir.

Tayland

vizesiz en ucuz ülkeler

Etkinlik yapmaya doyamayanların durağı olan Tayland, misafirlerine fil bakıcılığı, Thai Box, çiçek festivali, Tay masajı ve Tay yemekleri kursu gibi deneyimleri oldukça makul fiyatlara sunmaktadır. Bünyesinde birçok takımada bulunduran bu Asya ülkesi, ziyaretçilerine birbirinden değişik adrenalin yüklü aktivite olanağı yaratmaktadır.


Tayland’ta doğanın içinde birbirinden lüks 10 oteli görmek için buraya tıklayın.


Arnavutluk

Alt yapısında sorunlar yaşayan bir Balkan ülkesi olan Arnavutluk’u ziyaret edenler genellikle şehir içi ulaşımda sıkıntılar yaşamaktadır. Genelde biletlerin çok ucuz olduğu trenlerle yapılan uzun seyahatler sonucunda ülkedeki manzaraları görebilmek mümkündür.

Uruguay

vizesiz en ucuz ülkeler

Vizesiz gidilebilecek en ucuz 10 ülke arasında yer alan Uruguay, engebesi oldukça az ve tarım arazilerinin fazla olduğu bir Güney Amerika ülkesidir. Atlantik kıyı ve muhteşem sahilleriyle tanınan ülke, ucuz feribot seferleri ile de dikkat çekmektedir.

Gürcistan

vizesiz en ucuz ülkeler

Türkiye’ye sınır komşusu olan Gürcistan, casinoları ve hamamlarıyla Türk turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler arasındadır. Karadeniz’in tüm illerinden otobüsle hatta Artvin’den dolmuşla Gürcistan’a gitmek mümkündür.

Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

1 Yorum

 • Güneş AKDOĞAN
  7 Eylül 2020, 23:09

  Neredeyse hepsini gördüğüm, harika ülkeler.
  İçimde kalan Fas oldu. Hep istiyorum gitmeyi ama nedense bir türlü plan yapıp bilet alamadım.
  Ölmeden önce görsem de rahatlasam :))))

  CEVAPLA

Yeni Yazılar