Workaway ile Gönüllü Çalışarak Dünyayı Gezin

Workaway ile Gönüllü Çalışarak Dünyayı Gezin

Dünyanın eşsiz güzelliklerini görmek, yeni kültürler keşfetmek ve insanlarla bağlantı kurmak istiyorsanız, Workaway sizin için harika bir kapı aralayabilir. Workaway gönüllü çalışma sistemi, seyahat etmeyi ve dünyayı keşfetmeyi sevenler için mükemmel bir fırsat sunuyor. Bu yazıda, Workaway nedir, nasıl kaydolunur, avantajları nelerdir ve özellikle düşük bütçeli gezginlere nasıl yardımcı olabilir hepsine cevap vermeye çalıştım. Siz de Workaway ile gönüllü çalışarak dünyayı gezmek istiyorsanız okumaya devam edin.

Workaway Gönüllü Çalışma Sistemi ile Tanışın: Workaway Nedir?

Workaway, dünya genelinde seyahat edenlerle ev sahiplerini bir araya getiren bir platformdur. Temel olarak ev sahipleri gönüllü çalışma karşılığında gezginlere konaklama ve yemek fırsatı sunar. Yani, Workaway’de bir ülkeye gittiğinizde, ev sahipleriyle anlaşarak gönüllü çalışma yaparsınız ve karşılığında ücretsiz konaklama ve bazen yemek alırsınız. Bu, bütçenizi korumanıza ve seyahat etme fırsatlarını artırmanıza yardımcı olur.

Özellikle düşük bütçeli gezginler için Workaway mükemmel bir seçenektir. Hostel ve otel masraflarını ortadan kaldırarak, güvenli bir şekilde seyahat etme şansını artırır. Ayrıca, halkla etkileşime girerek daha otantik bir deneyim yaşamanıza ve kültürleri daha yakından tanımanıza yardımcı olur.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

workaway gönüllü çalışma ile dünyayı gezin

Workaway’e Nasıl Kaydolunur?

Workaway’e katılmak oldukça kolay. Sisteme kaydolmak için şu adımları izleyin:

1.Workaway’in resmi web sitesini (www.workaway.info) ziyaret edin.
2.“Kaydol” seçeneğini tıklayın.
3.Kişisel bilgilerinizi ve seyahat tercihlerinizi girin.
4.Profil fotoğrafı ekleyin ve kendinizi tanıtan bir açıklama yazın.
5.İlginizi çekebilecek projeleri ve ev sahiplerini araştırın ve iletişime geçin.

Sisteme üye olabilmek için yıllık bir ücret ödemeniz gerekiyor. 2023 yılında Workaway üyelik ücreti yıllık 49 Euro. Eğer iki kişilik bir hesap kullanmak isterseniz de 59 Euro ödeyerek sisteme bir arkadaşınızla, sevgilinizle veya eşinizle birlikte üye olabilirsiniz.

workaway gönüllü çalışma kayıt ücreti

Workaway sitesinde gönüllü arayan iş yerlerini ve iş kapsamlarını sisteme üye olmadan bu linkten görebilirsiniz. Eğer seyahat edeceğiniz ülkede size uygun olan bir iş fırsatı bulabilirseniz bu durumda iş yerinin iletişim bilgilerini görmek için siteye üye olmanız gerekir. Üye olduğunuzda dünyanın her yerinden gönüllü arayanların tam listesine ve iletişim bilgilerine erişebilirsiniz.

Workaway’in Avantajları Neler?

Workaway, seyahat etmek isteyenler için birçok avantaj sunuyor. Her şeyden önce bütçe dostu bir sistem. Yıllık 49 Euro karşılığında dünyanın birçok yerinde ücretsiz konaklama ve yemek imkanı yakalayabilirsiniz. Bu da seyahat masraflarınızı önemli ölçüde azaltır.

Ev sahipleriyle birlikte yaşayarak gittiğiniz ülkelerin kültürünü daha yakından tanıyabilirsiniz. Ayrıca yeni insanlarla tanışabilir, dünyanın her yanından arkadaşlar edinebilirsiniz.

Üstelik yaptığınız gönüllü işler sayesinde yeni beceriler kazanabilirsiniz. Farklı projelerde çalışarak deneyimlerinize yenilerini ekleyebilirsiniz.

workaway gönüllü çalışma ile dünyayı gezin

Workaway ile İş Bulma Tüyoları

Workaway’de iş bulmak için dikkate almanız gereken bazı tüyolar:

  • Profilinizi dikkat çekici ve ilginç hale getirin.
  • İletişim yeteneklerinizi geliştirin ve ev sahipleriyle samimi bir şekilde iletişim kurun.
  • Proje taleplerinizi özenle yazın ve neden bu projede çalışmak istediğinizi vurgulayın.
  • Değişik deneyimler yaşamak istediğinizi gösterin ve esnek olun.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Vizesiz En Ucuz Ülkeler

workaway gönüllü çalışma ile dünyayı gezmek

Workaway Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. Workaway’de ne tarz işler bulabilirim?

Dünyanın her yerinden, çiftlikte çalışmaktan hostel karşılamasına kadar her tarzda iş imkanı mevcut. Örneğin İngilizce öğretmek, film yapımcılarına işlerinde yardım etmek, kültür turlarında turistlerle iletişim kurmak, evcil hayvanlara bakmak sitedeki işlerden yalnızca birkaçı.

2. Workaway gönüllü çalışma yapmak için ödeme yapmalı mıyım?

Workaway kapsamındaki gönüllü işleri görmek ve iletişime geçmek için sisteme üye olmak gerekiyor. Ödeyeceğiniz belli bir ücret karşılığında bir sene boyunca dünyanın her yerindeki çalışma imkanlarını ve iletişim bilgilerini görebilirsiniz.

3. 1 kişilik hesapla 2 kişilik hesap arasındaki fark nedir?

İki kişilik hesaplar birlikte seyahat eden arkadaşlar, çiftler, aileler içindir. Birlikte seyahat eden bu kişiler iki kişilik hesap alıp daha uygun olan bu ödeme seçeceğinden faydalanabilirler.

4. Workaway kapsamında çalışmak için ne kadar bütçe ayırmalıyım?

Siteye kayıt ücretinin dışında ülke içi ve ülkelerarası ulaşım, vize harcamalarınızı, sigorta masraflarınızı ve kişisel harcamalarınızı kendiniz karşılamak zorundasınız. Tüm bunları karşılayacak bir bütçeniz olmalı.

5. Sistem vize işlemleri için yardımcı oluyor mu?

Hayır. Kendi vize işlemlerinizi kendiniz halletmelisiniz. Eğer vize işlemleriyle uğraşmak istemiyorsanız vizesiz ülkeleri görmek için buraya bakabilirsiniz: Vizesiz En Ucuz Ülkeler

6. Gönüllü çalışmalar için yaş sınırı var mı?

Workaway’e katılmak için alt yaş sınırı 18 olmakla birlikte üst yaş sınırı yoktur. 18 yaşın altındaki kişiler aileleriyle birlikte kaydolabilir.

7. Gönüllü çalışmalar için dil bilmem gerekir mi?

Sisteme kaydolmak için herhangi bir dil bilme zorunluluğu yok. Ama gideceğiniz yerle iletişim kurmanızı kolaylaştırmak adına ortak bir dil konuşmakta fayda var. Eğer dil bilmiyorsanız da en azından yanınızda bir konuşma klavuzu bulundurmanız iyi olur.

8. Ne kadar süre gönüllü çalışma yapmam gerekiyor?

Her ev sahibinin çalışma koşulları değişiklik gösteriyor. Ancak genel olarak yapacağınız işler günlük 4-5 saat arasında çalışma gerektiren işler oluyor.

workaway gönüllü çalışma ile dünyayı gezmek

Kısacası Workaway gönüllü çalışma sistemi, dünyayı keşfetmek isteyenler için eşsiz bir fırsat sunar. Düşük bütçeli gezginler için özellikle ideal bir seçenek olan Workaway ile seyahat etmek, sadece yerel kültürü deneyimlemekle kalmaz, aynı zamanda unutulmaz anılar biriktirmenize de yardımcı olur. Workaway’e katılarak, unutulmaz deneyimlerle dolu bir seyahate çıkabilirsiniz.

Eğer bu yazı hoşunuza gittiyse yorum bırakmayı ve beni Instagram’da takip etmeyi unutmayın!


Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

5 Yorum

Yeni Yazılar