Workaway Gönüllü Çalışma Sistemi

Workaway Gönüllü Çalışma Sistemi

Workaway gönüllü çalışma sistemi, kısaca dünyanın her yerinde mevcut olan gönüllü işleri, gönüllü çalışmak isteyenlerle buluşturan bir web sitesidir. Özellikle düşük bütçeli seyahat edenler için son derece kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bir yandan harcamalarınızı azaltırken aynı zamanda gönüllü çalıştığınız ülkedeki yaşamı, kültürü, insanları daha kolay ve yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz. Workaway ile çalışmak için ülkenizden ayrılmak ihtimal dahilinde olan vize ve ulaşım maliyetlerini düşününce masraflı olabilir ancak hali hazırda yoldayken bir Workaway fırsatı bulup çalışmak son derece bütçe dostudur. Gönüllüler genelde Workaway üzerinden buldukları işler karşılığında para almazlar. Onun yerine gönüllülere günlük 5-6 saat çalışma karşılığı kalacak yer ve yemek imkanı sağlanır. Ancak aynı zamanda ücretli çalışma talebinde bulunan iş sahipleri de olabilir. Ülkenin çalışma izni koşullarına ve gönüllünün durumunun bu koşulları sağlayıp sağlamamasına göre çalışma taleplerini değerlendirmekte herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Workaway sitesinde gönüllü arayan iş yerlerini ve iş kapsamlarını sisteme üye olmadan bu linkten görebilirsiniz. Fakat iş yerlerinin iletişim bilgilerini görmek için siteye üye olmanız gerekir. Üye olduğunuzda dünyanın her yerinden gönüllü arayanların tam listesine ve iletişim bilgilerine erişebilirsiniz.

WORKAWAY HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Workaway’de Ne Tarz İşler Var?

Dünyanın her yerinden, çiftlikte çalışmaktan hostel karşılamasına kadar her tarzda iş imkanı mevcut. Örneğin İngilizce öğretmek, film yapımcılarına işlerinde yardım etmek, kültür turlarında turistlerle iletişim kurmak, evcil hayvanlara bakmak sitedeki işlerden yalnızca birkaçı.

Workaway Gönüllü Çalışma Yapmak İçin Ödeme Yapmam Gerekir mi?

Workaway kapsamındaki gönüllü işleri görmek ve iletişime geçmek için sisteme üye olmak gerekiyor. Ödeyeceğiniz belli bir ücret karşılığında bir sene boyunca dünyanın her yerindeki çalışma imkanlarını ve iletişim bilgilerini görebilirsiniz. Yapılacak ödemeler için grup indirimleri de mevcut. 1 kişi 32 Euro, 2 kişi 42 Euro ödeyerek bir sene boyunca siteden faydalanabilirsiniz.

1 Kişilik Hesapla 2 Kişilik Hesap Arasındaki Fark Nedir?

İki kişilik hesaplar birlikte seyahat eden arkadaşlar, çiftler, aileler içindir. Birlikte seyahat eden bu kişiler iki kişilik hesap alıp daha uygun olan bu ödeme seçeceğinden faydalanabilirler.

Workaway Kapsamında Çalışmak İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmalıyım?

Siteye kayıt ücretinin dışında ülke içi ve ülkelerarası ulaşım, vize harcamalarınızı, sigorta masraflarınızı ve kişisel harcamalarınızı kendiniz karşılamak zorundasınız. Tüm bunları karşılayacak bir bütçeniz olmalı.

Workaway Vize İşlemleri İçin Yarımcı Oluyor Mu?

Hayır. Kendi vize işlemlerinizi kendiniz halletmelisiniz.

Workaway İçin Yaş Sınırı Var Mı?

Workaway’e katılmak için alt yaş sınırı 18 olmakla birlikte üst yaş sınırı yoktur. 18 yaşın altındaki kişiler aileleriyle birlikte kaydolabilir.

Workaway İçin Dil Bilmem Gerekir Mi?

Herhangi bir dil bilme zorunluluğu yok. Ama gideceğiniz yerle iletişim kurmanızı kolaylaştırmak adına ortak bir dil konuşmakta fayda var. Eğer dil bilmiyorsanız da en azından yanınızda bir konuşma klavuzu bulundurmanız iyi olur.


Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

4 Yorum

 • Bahar Ezgi Özaltun
  2 Kasım 2019, 17:40

  Güney korede gönüllü ingilizce öğretmenliği işinde çalışmak istiyorum

  CEVAPLA
 • gulten
  19 Temmuz 2020, 10:23

  sosyalsesmek misafir kabl etmek istiyoru

  CEVAPLA
  • Melke@gulten
   19 Temmuz 2020, 13:38

   Merhaba, workaway sitesi işletme prensibiyle çalışıyor daha çok. Eğer sosyalleşmek istiyorsanız Couchsurfing gibi uygulamaları kullanabilirsiniz. Couchsurfing ile evinize misafir kabul edebilir, kendiniz de başka bir ülkeye gittiğinizde başkalarının evine misafir olabilirsiniz. Ayrıntılı yazı için buraya göz atmanızı tavsiye ederim. https://melkeontheroad.com/couchsurfing-nedir-nasil-kullanilir.html

   CEVAPLA

Yeni Yazılar