Work and Travel Nedir?

Work and Travel Nedir?

Daha önce Work and Travel programını duymuş muydunuz? Amerikan hayalini yaşamanın en kestirme yollarından biri olan Work and Travel nedir merak ediyor musunuz? Eğer şartları sağlıyorsanız ve biraz da birikiminiz varsa hiç zaman kaybetmeden başvurun diyebileceğim nadir şeylerden birinden bahsetmek istiyorum bugün.  Para kazanarak gezmek konusundaki en iyi programlarından biri olan Work and Travel, sadece üniversite öğrencilerinin yaz tatillerinde 3-4 ay süreyle katılabildiği bir çalışma ve seyahat etme programıdır. Work and Travel programına dahil olarak Amerika’da seçeceğiniz bir işte çalışmak için özel bir vize alırsınız. Bu vize kapsamında size verilecek 4 ay içinde 3 ay çalışabilir, kalan 1 ayı da seyahat ederek geçirebilirsiniz. Bu sayede edineceğiniz iş deneyiminin yanında hem paranızı kazanacaksınız hem dilinizi geliştireceksiniz hem de Amerika’yı keşfedeceksiniz. Yani bir taşla üç kuş vurmuş olacaksınız.

Aslında Work and Travel Amerika’da dil eğitimi almaya veya turistik amaçla gitmeye kalktığınızda oluşacak yüksek maliyeti en aza indirmenin yollarından biri. Çünkü çalışarak geçireceğiniz süre zarfında programa dahil olmak için yaptığınız harcamaların neredeyse tamamını karşılayacak kadar para biriktirebilirsiniz. Bu durumda ya bedavaya gelmiş ya da üstüne para aldığınız bir Amerika tatiliniz ve eşsiz bir iş deneyiminiz ve edindiğiniz dil bilginiz olabilir.

Work And Travel Programının Avantajları Nelerdir?

  • Çok uygun bir fiyata Amerika tatili yapabilirsiniz. Normal şartlar altında uçak bileti, vize masrafları, seyahat masrafları düşünüldüğünde Work and Travel bütçesinin neredeyse üç katına çıkabilecek bir Amerika seyahatini daha ucuza gerçekleştirebilirsiniz.
  • Başka bir ülkede çalışmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimeleyebilirsiniz.
  • Amerika’da bulunduğunuz süre zarfında çalışarak ihtiyaçlarınızı karşılayacak parayı kazanabilirsiniz.
  • Sürekli yabancılarla iletişim halinde olacağınız için İngilizce bilginizi kurslara giderek geliştirme imkanı bulamayacağınız kadar geliştirebilirsiniz.
  • Dünyanın her yerinden insanla tanışma fırsatını yakalayabilirsiniz.
  • Farklı kültürleri tanıyabilir, kendi kültürünüzü tanıtabilirsiniz.
  • Özgeçmişinize sizinle rekabet etmesi muhtemel çalışanların özgeçmişlerinde olmayacak bir iş deneyimi ekleyebilirsiniz.
  • Amerika’dan ülkemizde pahalı olan birçok markayı uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Work And Travel Nedir ?

Work and Travel programına katılmak için gereken şartlar ve programa başvurma süreci hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.


Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar