Zoni Yaylası Kamp Alanı | Bartın Kamp Yerleri

Zoni Yaylası Kamp Alanı | Bartın Kamp Yerleri

Doğanın bütün güzelliklerini bir araya getiren Küre Dağlarında yer alan doğal cennet bahçelerinden biri Zoni Yaylası. Burası karavanla Batı Karadeniz turunun en sevdiğim duraklarından biriydi aynı zamanda. Ağaçların arasında ilerlenen yollar, birbirinden güzel manzaralar ve uzun çayırlarıyla Bartın’ın doğasına yakından şahit olabileceğiniz Zoni Yaylası kamp alanı gerçekten keyifle kamp yapabileceğiniz yerler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Zoni Yaylası Kamp Alanı Videosu

Zoni Yaylası Nerede?

Arıt beldesine oldukça yakın bir mesafede konumlanan yayla, bin rakımlık yükseklikte yer alıyor. Zoni Yaylası ulaşım bakımından da oldukça rahat bir noktada yer alıyor. Fakat yaylaya giden yolun bir kısmı toprak olduğu için yağışlı havalarda binek araçlarla çıkmak zor olabilir.

Zoni Yaylası’nın Doğası

Yeşilin tüm tonlarını görmenizin mümkün olduğu bölgede, her mevsim ayrı bir atmosfer hakim. Ağaçların arasında kalan geniş çayırlarda piknik yapanların sayısı bir hayli fazla.

Zoni Yaylası Kamp Alanı

İleride bölgede doğa turizminin geliştirilmesi için çalışmalar yapılması durumunda yaylanın daha fazla rağbet görmesi kaçınılmaz. Şimdilik sessiz, sakin ve temiz görüntüsünü koruyan yayla, kuşkusuz bu bölgede görülmesi gereken yerlerden biri.

Zoni Yaylası Kamp Alanı

Zoni Yaylasında Kamp Yapmak

Ziyaretçilerine sunduğu atmosfer ve sakin yapısıyla Zoni Yaylası kamp alanı günübirlik ziyaretçiler ve çadır ya da karavan kampı yapmak isteyenler için son derece ideal bir alan. Yine de yaban yaşamın aktif bir şekilde devam ettiği alanda kamp yaparken dikkatli olmakta fayda var. (Zaten yayla girişinde de bu uyarılara yer verilmiş.)

Zoni Yaylası kamp alanında daha önce bir çevre düzenlemesi yapılmış ve seyir kulesi, piknik masaları, çardaklar, çeşme alanları yerleştirilmiş ancak bölgede bunlar dışında hiçbir yapı bulunmuyor. (Çeşmeler çalışmıyor) O nedenle buraya kamp yapmak için gelmeyi düşünüyorsanız tüm ihtiyaçlarınızı temin etmeniz gerekiyor.

Zoni Yaylası Kamp Alanı

Zoni Yaylası’nda Neler Yapılabilir?

Zoni Yaylası kamp alanı aslında kamp yapmak dışında da pek çok aktivite yapma imkânı sunuyor. Özellikle doğa sporları yapmayı sevenler, yürüyüş yapmaktan hoşlananlar ve fotoğraf çekmekten keyif alanlar burada çok keyifli vakit geçirebilir.

Yayla çevresinde açılan yürüyüş yolları dağ bisikleti ve trekking gibi doğa sporları için son derece uygun. Zoni Yaylası ayrıca sahip olduğu doğal güzellikler ve farklı renk kombinasyonları ile özellikle sonbahar aylarında fotoğrafçıların da albümlerine oldukça hoş kareler eklemelerine olanak sunabilir.

Yaylada yaban hayatının aktif olması, yaban hayat gözlemcilerinin de dikkatini çekebilecek unsurlardan biri. Etrafınızın ağaçlarla sarıldığı yollarda ilerlerken dahi yaban hayatı gözlemleme fırsatı bulabilirsiniz.

Yaylada bulunan ahşap seyir kulesi ise manzara izlemek isteyenler için özel olarak tasarlanmış. Bu kulenin en üstünde muhteşem bir doğa manzarası sizleri bekliyor.

Bölgede daha önce yapılan çalışmalarla yaylaya hoş bir görünüm kazandırılmak istendiğini daha giriş yaptığınız ilk an fark etmeniz mümkün. Yaylanın doğal yapısı bozulmadan, ahşap malzemeler kullanılarak dizayn edilen çöp kovaları, çardaklar, piknik masaları, çeşmeler ziyaretçilerin deneyimlerini artırmak için organize edilmiş. Umarım ilerde bu imkanlar yine doğal yapı korunarak daha işlevli hale getirilir.


Eğer doğada vakit geçirmekten keyif alıyorsanız ve yeni yerler görmek istiyorsanız Zoni Yaylası kamp alanı seyahat listenize iç rahatlığıyla ekleyebileceğiniz bir yer. Umarım burada vakit geçirmekten siz de en az benim kadar keyif alırsınız.

Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar