Bozcaada’da denize girmek için en güzel koylar

Bozcaada’da denize girmek için en güzel koylar

Yaz geldiğinde ziyaret edilecek yerler listesinde ilk sıralarda bulunan, ülkemizin en güzel tatil yerlerinden Bozcaada mükemmel koyları ile müthiş bir deniz deneyimi yaşamayı sağlıyor. Bozcaada’da denize girmek için en güzel ve rahat koyları sizin için anlattım. Bozcaada’nın en bilinen koyları özellikle tatillerde ve özel günlerde tahmin edebileceğiniz gibi son derece kalabalık oluyor. Ama neyse ki adada o kadar çok koy var ki, aralarından diğerlerine nazaran daha sakin olanları bulabilirsiniz. Bu arada unutmadan hemen hatırlatayım, hangi koya giderseniz gidin denize girerken dikkatli olmakta fayda var. Suda çok fazla deniz kestanesi var. Taşlık kısımların zaten kestanelerle dolu olduğunu tahmin edersiniz ama kestaneler sadece taşlık alanlarda değil kumluk alanlarda da olabiliyor! Belki de risk almamak ve sorunu kökten çözmek adına bir deniz ayakkabısı edinmeyi düşünebilirsiniz.

Bozcaada’da denize girmek için hangi koya gitmek gerekir?

Ayazma Plajı

Ayazma Koyu Bozcaada’nın en ünlü koyu. Tatillerde tıklım tıklım olmasının yanında normal zamanlarda da çok sakin sayılmaz. Bu koya minibüslerle ulaşılabiliyor. Adadaki diğer koylara nazaran oldukça geniş bir kum sahili var. Sahilde şezlong ve şemsiye kiralanabiliyor. Faydalanabileceğiniz tuvaletler, duşlar ve soyunma kabinleri var. Aynı zamanda koyun çevresindeki büfeler ve restoranlar da devamlı hizmet veriyor. Aslında biraz da tüm bu imkanlar nedeniyle koy son derece kalabalık oluyor. 

Sulubahçe Koyu

Sulubahçe Koyu Ayazma koyunun az ilerisinde, yine minibüslerle ulaşılabilen bir koy. Burası Ayazma’nın hemen yanında olduğu için hemen hemen aynı imkanlara sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ayazma kadar olmasa da bu koy da sakin olmuyor. Tatillerde burası da epey kalabalık.

Akvaryum Koyu

Sadece kişisel araçla ulaşabileceğiniz Akvaryum koyu ufak bir koy. Çok küçük bir kum sahili var. Hafta içi son derece sakin oluyor fakat hafta sonu o minicik koy tıklım tıklım doluyor. Koyda duş, tuvalet, soyunma kabini, restoran gibi imkanlar yok. Ama hafta sonları yiyecek içecek satışı için bir tekne yanaşıyor ve insanlar ihtiyaçlarını bu tekneden karşılıyor.

Beylik Koyu

Bir diğer güzel koy da Beylik koyu. Ancak kişisel araçla ulaşabileceğiniz bu koy da hafta içi sakin olmasına rağmen hafta sonu ziyaretçilerin akınına uğrayan koylardan. Koyda duş, tuvalet, soyunma kabini, restoran gibi imkanlar yok.

Bozcaada denize girmek

Çamlık Koyu

Çamlık koyu diğer koylardan daha büyük olmasına rağmen onlar kadar popüler sayılmaz. Zannediyorum bunun koyda devamlı esen rüzgarların ve denizinin hafif yosunlu oluşunun etkisi büyük. Burası geniş sahil şeridi ve rüzgarı nedeniyle özellikle kite sörf yapmak isteyenlerin tercih ettiği yerlerin başında geliyor. Burada da duş, tuvalet, soyunma kabini, restoran gibi imkanlar yok.

Ayana Koyu

Küçük sahiline rağmen denizi son derece güzel olduğu ve daha az rüzgar aldığı için ziyaretçi alan Ayana Koyu hafta sonu diğer koylara nazaran çok daha sakin. Koyda duş, tuvalet, soyunma kabini, restoran gibi imkanlar yok.

Bozcaada denize girmek koylar

Tuzburnu Koyu

Tuzburnu Koyu da aslında keyifli bir yer olmasına rağmen yoğun şekilde rüzgar aldığı için insanların tercih etmediği yerlerden biri. Yine de Tuzburnu Koyu’na gitmek isterseniz koya giderken sağda kalan fenere uğrayarak tepeden deniz manzarasını izleyebilirsiniz. Koyda duş, tuvalet, soyunma kabini, restoran gibi imkanlar yok.


Bozcaada’da gezilecek yerler için Bozcaada Görülecek Yerler yazısına; Bozcaada’nın kamp yerlerini merak ediyorsanız Bozcaada Kamp Alanı yazısına göz atabilirsiniz. Eğer vegansanız Bozcaada’da Vegan Seçenekler yazısına da göz atmayı unutmayın! Sevgiler.


Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

2 Yorum

 • Kübra sarı
  1 Eylül 2019, 02:22

  Bozcaadaya gitmeden önce tam da bu yazıya ihtiyacım vardı. Bozcaada ile ilgili diğer yazılarınızı da okudum. Ellerinize sağlık hepsi çok güzel ve açıklayıcı olmuş. 🙂

  CEVAPLA
  • Melke@Kübra sarı
   1 Eylül 2019, 02:25

   Faydalı olmasına sevindim. Şimdiden iyi seyahatler dilerim. 🙂

   CEVAPLA

Yeni Yazılar