Karavanda yaşayanlar | Yabancı karavancılar

Karavanda yaşayanlar | Yabancı karavancılar

Herkese merhaba! Aslında bu hafta karavanda yaşarken veya karavanla seyahat ederken gelir elde etmek için neler yapmayı planladığımdan bahsedecektim. Geçen haftanın konusu da buydu ama son anda değişmişti. Yine değişti. Kızdınız mı? Kızmayın. Çünkü aklıma daha keyifli ve daha faydalı olacağına inandığım bir şey geldiğinde hemen ona geçiş yapıyorum. Bir de gelir elde etmek işin en kolay kısmı. Asıl mühim olan deneyimleri bulmak ve bu deneyimlerden faydalanmak.

Karavana geçiş sürecimizle ilgili bu hafta pek bir şey yapmadık. Arabamız hala satışta; bekliyoruz. Aynı anda bisikletimi de satıyorum. Çünkü karavanda kullanmak için katlanır bisiklet alacağım. Havadisler böyle. Onun dışında hala 4×4 bir araba ve çekme karavan mı alsak yoksa bir panelvan alıp karavana mı dönüştürsek diye düşünmeye devam ediyoruz. Zaman zaman birine karar verecek gibi olsak da sonra aklımız tekrar çeliniyor ve sil baştan düşünmeye geri dönüyoruz. Panelvan alalım desek nasıl bir şey alalım, Ducato mu alsak yoksa başlangıç için bir Transporter mı edinsek diye kafamızda türlü düşünceler var. Dolayısıyla aktif olarak bir şey yapamıyoruz. Her şey düşünme aşamasında. Zaten arabamız satılana kadar da öyle devam edecek. E acelemiz de yok zaten.

Biz de bu süreci karavan deneyimi olanların bilgilerinden faydalanmak için fırsata çevirdik. Devamlı YouTube’dan araç dönüştürme videoları izliyoruz ve Instagram’dan karavanla gezenleri ve karavanda yaşayanları takip ediyoruz. Bu yazıda da uzun zamandır takip edip imrendiğim bazı hesaplardan bahsedeceğim. Bazı fotoğraflar gerçekten insanı kıskançlığa ve hasetliğe teşvik ediyor. Aman dikkat edin, çizginizi bozmayın ve çatlamayın. Buyrun karavanda yaşayanlar ve onların 140 metrekarelere sığamayan hayatlarımızı kıskandıracak fotoğrafları.

@alwaystheroad – İki insan bir köpek!

Pete, Tay ve Snoop karavanda birlikte yaşıyorlar. Bu hesapta, köpekleriyle birlikte karavanlarında yaşayan bir çiftin hikayesini takip edebilirsiniz. Bu ikili kendilerine karavan yapmayı biraz aşıp bir başka çift için de bir karavan dizayn ettiler. Yaşadıkları karavan hayatı artık bir üst seviye olarak değerlendirilebilir.

@minimalmillennials – Minimal yaşamın karavanla bir ilgisi olmalı.

Aubry ve Christian da minimal yaşama adım atıp tam zamanlı bir karavan hayatı sürmeye başlayan güzel bir çift. Karavandan önceki hayatlarını, karavana geçiş süreçlerini ve karavan yaşantılarını hesaplarından takip edebilirsiniz.

@briannamaida – Daha önce böyle bir karavan görmüş müydünüz?

Brianna ve Keith müthiş bir araçla geziyorlar. Bertha adını verdikleri araçları aynı zamanda evleri. Biraz ilginç ama kesinlikle çok güzel bir araç olduğu kesin. Onlar mutlular, biz instagramda takip etmekten memnunuz.

@dynamouiltima – Karavanda yaşarken ilham olmak

Cody ve Lexi karavan hayatına adım attıkları zamandan beri, kendi macerasına başlamak isteyenlere de konfor alanlarından uzaklaşmaya başlamaları için ilham veriyorlar.

@vacayvans – Karavanda yaşayan rengarenk bir kadın

Lisa karavanında tek başına yaşayan ve aynı anda çalışıp aynı anda seyahat eden bir kadın. Karavan hayatını her yönüyle paylaşıyor. Kendisi aynı zamanda meslektaşım oluyor.

@vincentvanlife – Minicik tekerlekleri olan bir ev!

Rose ve Seb hayatlarını minimal bir şekilde karavanlarında yaşıyorlar. Araçlarını nasıl karavana dönüştürdükleri konusunda da ayrıntılı bilgiler verdikleri hesaplarında karavan hayatlarını tüm ayrıntılarıyla paylaşıyorlar. Karavanın yapım aşamaları, zorlukları ve güzellikleri hepsini anlatıyorlar. Ben en çok öncesi-sonrası fotoğraflarını seviyorum. Bomboş bir 15 metreküpten kocaman bir ev çıkardıklarını görmek çok hoş!

@neilldrake – Sırada bir adam ve karavanı

Neill kendini pasaportu ve kamerası olan, karavanıyla dünyanın bir ucundan diğer ucunu köpeğiyle birlikte gezen sıradan bir adam olarak tanımlıyor. Gerçekten de ne kadar sıradan. Öyle değil mi? Çok klişe. Aşırı banel. Ah Neill, ah!

@susicruzz – İşi gücü bırakıp tek başına karavanda yaşamaya başlayan bir kadın daha!

Aslında uzun süredir pembe karavanında yaşayan ve oradan oraya seyahat eden bu tatlı kadın bir süre önce durdu. Korkmayın, durmasının arkasında karavan hayatı çok zor gibi bir trajedi yok. Karavanında birtakım stil değişiklikleri yapıp yaşamına devam edecek. Paylaşımlarında karavan yaşamının ve karavanla seyahatin tüm gerçeklerini görebileceğiniz bu hesapta karavanda yaşayan insan enerjisini net bir şekilde göreceksiniz.

@wheresmyofficenow –  2 insan 2 köpek

Karavanlarını 2 köpek dostla paylaşan bu tatlı çiftin hikayesi kesinlikle takip edilmeye değer! Hikayesini takip edemiyorsanız bile fotoğraflarını açıp günde bir kez bakmak bile insana iyi hissettiriyor. Şiddetle tavsiye edilir!

@a.girl.and.her.commander – O nasıl bir karavan ya?

Eski bir aracı evine çevirip her yerde yaşayan bir kadın. Eski bir araç derken… Araç öyle pek bizim alışık olduğumuz araçlara benzemiyor. Hani ev derken… Karavanların 3+1’inden bahsediyorum. Bu kadar merak uyandıran bilgi benden hesabına bakıp incelemek sizden.

@chandra.rae – Tazecik bir karavanlı!

Chandra ve Andy 2018 Mayıs’tan beri karavanlarında yaşıyorlar. Daha yepyeni bir karavan yaşantıları var. Bu yüzden belki de karavanla ilgili en taze bilgileri sağlayabilecek olan hesap onlarınki. Bakalım bugün ne yapmışlar diye açıp açıp bakmak lazım.

@vanilla.icedream – Karavan, köpek ve mutluluk!

Viki tek başına başladığı seyahatine çift olarak devam ediyor. Karavanda yaşayanlar arasında en güzel hikayelerden biri onunki. Bu nedenle hem tek başına gezmek hem de çift olarak gezmek hakkında oldukça bilgili. Ama o kısaca ‘Farklı bir deneyim ama daha iyi veya daha kötü değil.’ diyerek bizleri tilt ediyor. Şaka bir yana, gerçekten çok keyifle takip ettiğim, güzel bilgiler içeren tatlı bir hesabı var.

Yazımızın sonuna geldik

Haftaya pazartesi aynı yerde, serinin bir başka yazısında görüşmek dileğiyle. Bu süreçte bahsetmemi istediğiniz özel bir konu varsa yorum yazarak iletebilirsiniz.


T5 karavan yapımını youtube kanalından takip etmeyi unutma!


Karavan Yapımı serisinin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.


Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

3 Yorum

 • Ceren
  15 Ekim 2018, 11:43

  Merhaba

  Acaba karavanın kilo sınırı, ehliyet gereksinimini vs. içeren bir yazınız da olacak mı? 🙂

  Bu seriye günde 5 yazı eklense 5ini de okumadan işime gücüme dönmeyeceğim, inanılmaz bağlandım:))

  CEVAPLA
 • Izzet Esref
  19 Ekim 2018, 22:09

  Bence Fiat Ducato 15 mt bir an önce alda tadilata başla Melke takipteyiz

  CEVAPLA

Yeni Yazılar