Ücretsiz online eğitim ve sertifika veren platformlar

Ücretsiz online eğitim ve sertifika veren platformlar

Evde geçen karantina günlerinde yapabileceğiniz harika aktivitelerden daha önce bahsetmiştim. Bu defa da ücretsiz online eğitim fırsatlarından ve sertifika programlarından bahsetmek istiyorum. Çünkü online eğitimler sayesinde birçok alanda yeni bilgiler kazanırken aynı zamanda ilgi alanlarınızı ve hobilerinizi de geliştirebilirsiniz. Kısacası ücretsiz online eğitim almak oturduğunuz yerden sertifika kazanmak ve ev konforundan ödün vermeden bilgilenmek için için eşsiz bir yöntemdir.

E-ticaret sitesi mi açmak istiyorsunuz? Blog yazarak para kazanmak mı istiyorsunuz? Her zaman resim yapmayı mı öğrenmek istemiştiniz? Bahçe işleri hakkında daha fazla bilgiye mi sahip olmak istiyorsunuz? Survival eğitimler, reiki, fotoğrafçılık, artık ilgi alanınız her neyse bu eğitimlerin tamamını online olarak alabilir; temel bilgileri ve hatta çoğu zaman ileri seviye bilgileri öğrenebilirsiniz. Peki bu online eğitimleri nereden alacaksınız? Size hemen ücretli ya da ücretsiz online eğitim ve sertifika programları bulabileceğiniz bazı sitelerden bahsetmeme izin verin.

Ücretsiz online eğitim

Ücretsiz online eğitim alabileceğiniz platformlar

Udemy

100.000’den fazla online kursu barındıran Udemy online eğitim platformlarının başında geliyor. Türkçe arayüzü olan sitede neredeyse her konuda hem Türkçe hem de farklı dillerde ücretli ve ücretsiz eğitim bulabilirsiniz. Üstelik şu an pandemi nedeniyle tüm eğitimler indirimde. Bu süreçte ilgi alanlarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz mutlaka göz atın.

İstanbul İşletme Enstitüsü

İstanbul İşletme Enstitüsü de tıpkı Udemy gibi ücretli ve ücretsiz online eğitim içeriklerine kolayca ulaşabileceğiniz platformlardan bir tanesi. Site tamamen Türkçe ve online destek hattı sayesinde kolayca keşfedebileceğiniz bir yapıya sahip.

Ücretsiz online eğitim

Coursera

Dili İngilizce olan web sitesinde ücretsiz üyelik oluşturabilir, birçok alanda ücretsiz akademik eğitimlere ulaşabilir; dünyanın her yerinden seçkin üniversitelerin açtığı eğitimlere kayıt olarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Türkçe dil seçeneği olmaması bir dezavantaj sayılsa da İngilizce bilenler için oldukça kullanışlı bir site. (Birçok üniversite eğitiminin tamamından ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. (Bazı eğitimlerde sertifika almak isterseniz ücret ödemeniz gerekir.)

Google Dijital Garaj

Dijital dünyaya ilişkin birçok eğitime tek tıkla ulaşabileceğiniz platformlardan bir tanesi olan Google Dijital Garaj, özellikle dijital pazarlama, online erişilebilirlik, google reklamları, kodlama, network oluşturma gibi konulara meraklıysanız mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri. Google Dijital Garaj üzerindeki Google tarafından hazırlanmış ücretsiz online eğitimlerin sonunda adınıza sertifika da düzenleniyor. (Bazı kurslar için Coursera’ya yönlendirme yapılıyor. Coursera’daki ücretsiz eğitimlerde sertifika verilmiyor.)

Curious

Curious bir şeyler öğrenmek için ayırabileceğiniz zamana ve ilgi alanlarınıza göre size özel eğitim programları hazırlayan son derece ilgi çekici ve keyifli bir platform. Ücretsiz üye olup ilgi alanlarınızla ilgili eğlenceli bir test yaptıktan sonra ilginizi çeken konularda 25,000’den fazla online eğitime ulaşabilirsiniz. Sitedeki tüm içeriklerin İngilizce olduğunu da ekleyeyim.


Online eğitimler her ne kadar alışık olduğumuz eğitim tarzından farklı olsalar da bir kez alıştıktan sonra son derece tatmin edici oluyorlar. Evde geçirdiğimiz şu günleri değerlendirmek ve hem hobilerimizi hem de ilgi alanlarımızı geliştirmek için son derece faydalı yöntemler. Eğer katılmaktan keyif aldığınız kurslar varsa yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Ücretsiz online eğitim

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

1 Yorum

Yeni Yazılar