Dünyanın En Ucuz 10 Ülkesi

Dünyanın En Ucuz 10 Ülkesi

Hızla küreselleşen dünyayla birlikte ülkeler arasındaki dengeler de göz açıp kapayıncaya kadar değişiyor. Özellikle son yıllarda ülkemizdeki döviz kuru oynamaları hayret verecek noktaya geldi. 2010 yılında 1,985 TL, 2015 yılında ise 3,018 TL olan Euro, içinde bulunduğumuz 2020 yılında 7,271 TL ‘yi görerek canımızı sıkmaya devam ediyor. Gördüğünüz gibi ben yazıya iyimser bir başlangıç yapıp dünya genelinde ülkeler arasındaki dengeler bozuluyor imajı çizmeye çalıştım ama genel olarak bizim açımızdan olumsuz bir denge değişimi yaşandığını hepimiz biliyoruz. Hal böyle olunca seyahat etme planlarımız da teker teker suya düşüyor. Planların suya düştüğü yerlerin başında da takdir edersiniz ki bizi kıskanan Avrupa geliyor. Ama üzülmeyin, dünyada hala Türk Lirasının değer kaybetmediği bazı ülkeler var. Eğer acele ederseniz bu ülkelere seyahat edebilirsiniz. İşte sizin için derlediğim dünyanın en ucuz 10 ülkesi listesi

Dünyanın en ucuz 10 ülkesi için hala şansınız var!

Dünyanın neredeyse en kalabalık ülkelerini barındıran kıtalarından biri olan Asya ve vahşi doğaya ev sahipliği yapan Afrika ucuz seyahat etmek isteyenlerin ve ucuz seyahat etmekten başka şansı olmayanların ilk aklına gelen noktalardan. Dünyanın en ucuz 10 ülkesi arasında ise Kamboçya, Vietnam, Hindistan, Tayland, Laos, Sri Lanka, Filipinler, Nepal, Romanya ve Endonezya yer alıyor. Yani uçak bileti için şimdiden çalışmaya başlarsanız bu ülkelere seyahat etmemek için hiçbir sebebiniz yok diyebiliriz.

Kamboçya

dünyanın en ucuz 10 ülkesi

Güney Asya’da bulunan ve eşsiz gün batımı manzaralarıyla insanları kendine hayran bırakan Kamboçya’nın kaos konusunda küçük bir Hindistan olduğu gerçeğini saymazsak sükûnet ve huzur dolu gizemli bir ülke olduğunu söyleyebiliriz. Yemyeşil doğası ile birlikte görkemli tarihi yapıları da bünyesinde barındıran bu güzel ülke, misafirlerine lüks oteller ya da alışveriş merkezleri yerine farklı bir kültürel deneyim sunuyor. UNESCO tarafından korunan Angkor Wat Tapınakları, Tuol Sleng Soykırım Müzesi ve ölüm tarlaları ülkede mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Kamboçya’da gerçekten bambaşka bir kültürü tanıyabilir ve sizi şaşırtacak bir tarihe tanıklık edebilirsiniz.

Vietnam

dünyanın en ucuz 10 ülkesi vietnam

Dünyanın en ucuz 10 ülkesi içerisinde yer alan Vietnam, her maddi kesimden insanın seyahat edebilmesine olanak sağlayan bir ülke konumunda değerlendirilebilir.  Ülkenin her yerinde uygun fiyatlı konaklama yerleri bulmak mümkünken Vietnam gezginler için oldukça düşük bütçeli ulaşım imkanları da sunuyor. Eğer uçak bileti alacak bütçeniz varsa ve vize almayı da becerebilirseniz Vietnam’da bütçenize uygun bir seyahat planı yapabilirsiniz.

Hindistan

dünyanın en ucuz 10 ülkesi

Gezginler için düşük bütçeli seyahat imkanı sunmasının yanı sıra Hindistan, tarihi ve muhteşem mimari eserleriyle herkesin görmeyi arzu ettiği ülkelerden bir tanesi olarak göze çarpıyor. Dünyanın en ucuz 10 ülkesi listesindeki Hindistan’a sırf dünyanın yedi harikasından biri olan Tac Mahalli ziyaret etmek için bile yüz binlerce turist akın ediyor. Ancak söz konusu Hindistan olduğunda biraz temkinli davranmak oldukça önemli. Siz siz olun Hindistan’a gitmeden önce orada geçirdiğim beş aydaki deneyimlerime dayanarak anlattığım Hindistan hikayelerini ve tavsiye yazılarını okumayı unutmayın. Buraya tıklayarak Hindistan ile ilgili tüm yazılarıma ulaşabilirsiniz.

Tayland

dünyanın en ucuz 10 ülkesi

Gündelik hayatın ucuzluğu, insanlarının güler yüzlülüğü ve güvenli bir ülke olması gibi sebeplerle Tayland en çok turist ağırlayan ülkelerden bir tanesi olma özelliğini taşıyor. Yemyeşil bir doğaya, birbirinden güzel takımadalara ve tarihi dokularıyla dikkat çeken tapınaklara sahip Tayland’ta her bütçeye ve talebe uygun seyahat imkanları bulabilirsiniz.

Laos

Asya’nın saklı cennetlerinden biri olan Laos, Birleşmiş Milletlerin “En Az Gelişmiş Ülkeler” statüsünde yer alan ülkelerden biri. Türkiye’den ulaşımında zorluk yaşanılan ülkede, seyahat etmek ise oldukça ucuz. Farklı tapınakları, kültürü ve el değmemiş dokusuyla dikkat çeken Laos, dünyanın en ucuz 10 ülkesi arasında yer alıyor.

Sri Lanka

dünyanın en ucuz 10 ülkesi

Hint Okyanusu’nun gizemli hazinesi olarak anılan Sri Lanka, turistler tarafından sıklıkla tercih edilen bir ada ülkesi. Antik dönemden kalma tapınakları ile misafirlerine tarihsel dokuların kapılarını sonuna kadar açıyor. Dünyanın en ucuz 10 ülkesi içinde olan Sri Lanka, birçok dinden insanı bir arada bulunduran kültürel yapısıyla ve ormanlarıyla doğa harikası yerini koruyor.

Filipinler

Pasifik Okyanusu’nda irili ufaklı birçok adadan oluşan Filipinler, uygun bütçeyle ada hayatında yaz tatili yapmak isteyenlerin tek adresi durumunda diyebiliriz. (E Maldivler olacak değildi herhalde değil mi?)

Nepal

Dünyanın en ucuz 10 ülkesi listesinde olan Nepal, ilk sırada yer alabilecek kadar ucuz sayılsa da bu bir noktada ülkenin fakirliğini ve refah durumunu da ortaya koyuyor. Aralarında Everest Dağı’nın olduğu birçok doğal güzelliğe ev sahipliği yapan Nepal, Budizm’in en kutsal mekanlarından biri olan Lumbini’de sınırları içerisinde bulunduruyor. Buda’nın doğuşunu simgeleyen bölgede restoran, kafe ve otel gibi alışık olduğumuz şeyleri bulmak pek mümkün sayılmaz. Ancak şehir içerisinde oldukça uygun fiyatlarda konaklama ve barınma imkanı bulunuyor.

Romanya

dünyanın en ucuz 10 ülkesi

Büyüleyici doğal güzellikleriyle gittikçe ziyaretçi sayısı artan Romanya, Avrupa’da olup da listede yer alan tek ülke. Romanya’nın başkenti Bükreş, Avrupa’nın en ucuz şehirleri arasında sayılsa da değer kaybeden Türk Lirası elbette burada da yerinde durmadı. Dünyanın en ucuz 10 ülkesi arasına bir şekilde sokmayı başardığım Romanya’da seyahat ederken çok keyif alacağınıza şüphem yok. Ama siz yine de paranızı dikkatli harcayın. Romanya hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Endonezya

Dünyanın en ucuz 10 ülkesi arasında bulunan Endonezya’nın en ünlü adalarından biri olan Bali her sene on binlerce turisti ağırlıyor. Endonezya da doğal güzelliğiyle, insanlarının yardım severliğiyle ve farklı kültürüyle her bütçeye uygun keyifli bir seyahat deneyimini mümkün kılan ülkelerden bir tanesi.


Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar