Hostelde kalacaklara tavsiyeler

Hostelde kalacaklara tavsiyeler

Hosteller seyahat etmeyi seven gezginlere en ekonomik konaklama fırsatını sunuyor ve hemen hemen her ülkede her bütçeye uygun hosteller bulunuyor. Böylece bir otelde geçireceğiniz tek gecelik ücret ile birkaç gün hostelde kalıp seyahatleriniz için daha fazla bütçe ayırma şansınız oluyor. Hostelde kalmak birçok açıdan son derece keyifli olsa da birden fazla kişiyle aynı odayı paylaştığınız hostel sisteminde dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar var. Küçük notlar ile hostelde kalacaklara tavsiyeler


Covid-19 sırasında güvenli seyahat etmenize yardımcı olacak uzman önerileri için buraya tıklayın.


Rahat konaklamanın yolu detaylı hostel araştırmasından geçiyor

Hostellerin birçok avantajı ve dezavantajı bulunuyor. Bu sebeple konaklayacağınız mekanı seçmeden önce detaylı bir araştırma yapmalısınız. Gideceğiniz bölgedeki tüm hostel seçeneklerini karşılaştırarak kendiniz için en uygun yeri tercih etmelisiniz. Kullanıcı yorumları, ziyaretçilerin mekandan paylaştığı fotoğraflar, ortak kullanım alanları gibi birçok konuyu irdelemeyi unutmamalısınız. 

Hostelde konaklamak için rezervasyon yaptırmadan önce odaların kaç kişilik olduğunu ve kişisel bir dolabın olup olmadığını da öğrenmeyi ihmal etmeyin. Hostel seçerken dikkat etmeniz gerekenler hakkında daha detaylı bir yazıyı da en kısa zamanda hazırlayacağım.

Tedbiri elden bırakmayın 

Hostelde konaklarken en çok dikkat etmeniz gereken unsurlardan biri de güvenliktir. Kaldığınız bölgeye ve işletmeye bağlı olarak güvenlik durumu değişiklik gösterebilir. Burada da araştırma öncelikli oluyor. Gitmek istediğiniz mekanın hostelde kalacaklara tavsiyeler gibi özel notlarını ve güvenliğine dair ziyaretçi yorumlarını muhakkak incelemelisiniz. 

Kalacağınız hostel güvenlik konusunda ne kadar başarılı olursa olsun her daim tedbirli olmakta fayda var. Konaklayacağınız yerde eşyalarınızı koyabileceğiniz bir dolabın olması önemli. Bu dolabı sağlam hale getirmek için de asma kilitten yardım alabilirsiniz. Özellikle uzun süreki seyahatlerde ufak bir asma kilit en büyük yardımcınız olabilir. Ayrıca cüzdan, pasaport gibi en önemli eşyalarınızın daima yanınızda olmasına da özen göstermelisiniz. Gerekli önlemleri aldıktan sonra hostelde konaklamak zannedildiği kadar korkunç bir durum değil.

hostelde kalacaklara tavsiyeler

Kişisel bakımınız için gerekli eşyaları yanınızda bulundurun 

Hostellerde yatağınız haricinde her şey ortak kullanılır. Tuvalet, banyo, mutfak gibi alanları diğer ziyaretçilerle ortak kullanacaksınız. Bu sebeple kişisel hijyen ve temel ihtiyaçlarınız için gerekli malzemeleri yanınızda bulundurun. Terlik, havlu, tarak, diş macunu, şampuan gibi ihtiyacınız olacak ürünleri unutmayın.  

Çoğu hostel temiz nevresim olanağı sunuyor ama biraz titizseniz ve geniş bir çanta ile seyahat ediyorsanız kendi çarşafınızı ve yastık kılıfınızı yanınızda taşımayı düşünebilirsiniz. Bu gibi zamanlarda uyku tulumları için üretilmiş olan ince çarşaflar işinizi görebilir.


Koronavirüs sırasında otellerde kalırken sağlığınızı korumak için dikkat etmeniz gerekenler

Hostel ve otel farklarını bilin 

Hostelde kalacaklara tavsiyeler başlığı altında en önemli maddelerden biri de hostelde otel konforu bulamayacağınızı bilmenizdir. Tanımadığınız insanlarla aynı odayı paylaşıp, ortak tuvalet, banyo ve mutfağı kullanacaksınız. Tabii maddi durumunuza göre otel konforuna yakın hostellerde konaklamak da mümkün. Ayrıca bazı işletmelerdeki sosyal faaliyetler de otelleri aratmayacak cinsten. Ancak genel olarak hostellerde otel konforu beklememek lazım.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar