Reklam & İşbirliği

Merhaba! Bloguma hoşgeldiniz. Ben Melike. Bu sayfada blogumla ve birlikte çalışabileceğimiz alanlarla ilgili ayrıntılı bilgiler bulacaksınız. Benim hakkımda daha fazla bilgi almak isterseniz “Hakkımda” sayfasına göz atmayı unutmayın. Sayfamda sergilemekten keyif alacağım, severek kullanabileceğim ve kişisel değerlerime uygun olan konularda reklam ve işbirliği tekliflerini değerlendirdiğimi belirtmek isterim.


Hızlı Bilgi

Melke On The Road sosyal medya hesapları, her ay yaklaşık 30 bin sosyal medya kullanıcısına ulaşmaktadır ve takipçi kitlesini son derece bilinçli ve keyifli insanlar oluşturur. (Kasım 2020 itibariyle takipçi sayıları Twitter 1,5k | Instagram 32 k | Facebook 1,7 k) Sosyal medyada aylık 25 binden fazla sayfa görüntülenmesine; web sitesinde ise 50 binden fazla görüntülenmeye sahiptir. (Blog ile ilgili detayları yazının sonunda ayrıntılarıyla bulabilirsiniz.) Melke On The Road yayın kanalları aşağıda listelenen tanıtım çalışmaları için işbirliklerine açıktır. Listede yer almayan bir konuda işbirliği yapmak istemeniz halinde ayrıca değerlendirme yapılabilir.


Tüm reklam ve işbirliği talepleriniz için melkeontheroad@gmail.com adresinden e-posta yoluyla iletişime geçebilirsiniz.


Hangi Alanlarda Çalışabiliriz?


Kendi siteniz için web içerikleri- Siteniz için temanıza uygun web içerikleri üretecek, yazılar yazacak birini arıyorsanız o kişi ben olabilirim ve web siteniz için SEO uyumlu özgün içerikler oluşturabilirim.

Banner Reklamları – Web sitemin ana sayfasındaki ve diğer uygun yerlerdeki reklam alanlarına markanız veya ürününüz için reklam verebilirsiniz.

Backlink çalışması – Web siteniz, markanız, hizmetiniz veya ürününüz için uygun içeriklerde back link yerleştirmesi yapabilirim.

Ürün değerlendirme yazısı – Ürün veya hizmetinizi deneyimleyip hakkında kullanıcıları bilgilendirici bir yazı hazırlayabilirim. Bu yazıyı web sitemde ve sosyal medya hesaplarımda paylaşabilirim.

Sosyal medya tanıtımları –Bu şekilde tanıtılmaya uygun olan tanıtımlarınızı sosyal medya hesaplarımdan da yapabilirim.

Tanıtım yazısı – Sayfanızı, ürününüzü veya markanızı tanıtan bir yazı hazırlayabilir veya sizin hazırladığınız bir tanıtım yazısını sayfamda yayınlayabilirim. İçeriğin uygun olması halinde yazıyı sosyal medya hesaplarımda paylaşabilirim.

Diğer sponsorluklar – Web işbirlikleri haricinde etkinliklerimde, kamplarımda, karavan yapımında veya diğer seyahatlerimde çeşitli sponsorluk ilişkileri ve işbirlikleri kurabiliriz. Bu şekilde bir çalışma yapılması halinde bahsetme ve paylaşım şekilleri karşılıklı değerlendirilir.


Hayvanlardan elde edilen veya hayvansal ürünler içeren, doğaya ve insana zararlı içerikler barındıran, edinilmesinde çevreye zarar veren, kullanışlı olmayan ürün veya hizmetlerin reklam ve tanıtımlarını gerçekleştirmiyorum. Sağlıklı, doğa dostu ve vegan ürün, hizmet ve markalar her zaman önceliklidir.


Tüm reklam ve işbirliği talepleriniz için melkeontheroad@gmail.com adresinden e-posta yoluyla iletişime geçebilirsiniz.


Sosyal Medya Hesaplarım

Instagram: https://www.instagram.com/melkeontheroad/

Youtube: https://youtube.com/c/melkeontheroad/

Twitter:
https://twitter.com/melkeontheroad


Blog İstatistikleri

(Kasım 2020)

DA 18 PA 34

Aylık görüntülenme 59.8k

Aylık ziyaretçi:35.8k


Misafir Yazar Gönderileri

Reklam ve işbirliği kısmının en sevdiğim bölümüne geldik. Artık sitemde misafir yazarlar tarafından yazılan yazıları kabul ediyorum. Bu bölümde misafir yazılarında olması gereken özellikleri anlatacağım. Başlamadan önce, yalnızca kişisel bloglardan gelecek olan yazıları kabul ettiğimi hemen belirteyim. Eğer sponsorlu bir yazı yayınlamamı ve ticari işletmenizin sitesine backlink vermemi ya da mevcut yazılardan birine ticari işletmenizin linkini yerleştirmemi istiyorsanız bu durumda bu bir işbirliği değil reklam çalışması olacak ve yukarıda açıkladığım kategoride değerlendirilecektir.

Ne tür yazılardan bahsediyoruz?

Misafir yazarlar tarafından yazılacak ülkeler hakkında rehberleri, seyahat ve kamp tavsiyelerini, vegan yaşam ve doğa dostu yaşam ile ilgili yazıları, film, kitap, dizi inceleme ve tavsiye yazılarını kabul ediyorum. Rehberler bir ülke hakkında olabileceği gibi, belli bir şehir hakkında ya da örneğin bir şehirde bulunan vegan restoranlar, parklar hakkında da olabilir. Rehberler açısından benim daha önce hakkında yazı yazmadığım yerlere ilişkin rehberleri kabul ettiğimi söylememe gerek yok sanırım. O yüzden lütfen yazı göndermek için iletişime geçmeden önce bu konuyla ilgili yazılmış yazım olup olmadığına göz atmayı unutmayın. Ana sayfadaki “Ara” bölümünden kolaylıkla arama yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak gittiğiniz ülkelerde başınıza gelen eğlenceli anılar, gittiğiniz yerde öğrendikleriniz ve deneyimleriniz hakkında da yazabilirsiniz.

Yazılar nasıl olmalı?

  • Her şeyden önce yazılarınız özgün olmalı. Lütfen sadece sizin tarafınızdan yazılmış; başka hiçbir yerde yayınlanmamış ve yayınlanmayacak yazıları gönderin.
  • İçerikleriniz düzgün bir anlatımla, imla kurallarına uygun olarak hazırlanmalı. Bu benim için çok önemli bir şey. (Öznesiyle yüklemi uyuşan cümleler bu hayatta en sevdiğim şeylerin başında geliyor.)
  • Yazınızı SEO ayarlarına uygun olarak hazırlamalısınız. (SEO ayarları konusunda bilginiz yoksa sorun değil, uyulması gereken birkaç basit kuraldan bahsedebilirim.)
  • Misafir yazıları en az 500 kelime olmalı ve en az 2 adet yüksek çözünürlüklü fotoğraf içermeli. Bu fotoğraflar ya size ait olmalı ya da telif hakkı istemeyen stok görseller arasından seçilmeli. (Fotoğraflar yalnızca blog gönderisinde ve bu blog gönderisinin sosyal medya paylaşımında kullanılır. Başka hiçbir yerde kullanılmaz.)
  • Konu üzerinde hemfikir olsak bile blogum için uygun olmadığını düşündüğüm yazıları reddetme hakkımı saklı tuttuğumu da belirtmek isterim.

Karşılığında ne alacaksınız?

Misafir yazınızın içinde blogunuza giden 1 adet do-follow link olacak. (Misafir yazıları “Bu yazı misafir yazar “isminiz ve linkiniz” tarafından yazıldı.” benzeri bir ifade ile başlar.)

Yazı göndermek için

Eğer sitemde misafir yazar olmak isterseniz, melkeontheroad@gmail.com adresine yazmak istediğiniz konuyu ve önceden yazılmış örnek 2 yazınızın linkini kendiniz ve web siteniz hakkında ufak bir özet bilgi ile gönderebilirsiniz.

Görüşmek üzere!