Vizesiz Balkan Turları | Vizesiz Balkan Ülkeleri

Vizesiz Balkan Turları |  Vizesiz Balkan Ülkeleri

Balkanlar; Karadeniz  ve Adriyatik Denizi arasında bulunan bölgeye verilen isim. Balkan ülkeleri hem yakınlıkları, hem uygun fiyata uçak bileti bulma kolaylığı hem de vize muafiyeti nedeniyle ülkemizden yoğun ziyaretçi alıyorlar. Bu ülkeleri ziyaret etmek isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği vizesiz Balkan turları  da tüm bu avantajların getirdiği uygun fiyatlar sayesinde sıklıkla tercih ediliyor. Balkan ülkelerini ziyaret etmek için elbette turlara katılmanıza gerek yok. Vizesiz balkan ülkelerini kendi oluşturduğunuz bir tur planı ile de gezebilirsiniz. Vizesiz Balkan turları için tercih edilen Balkan ülkeleri; Arnavutluk, Makedonya, Kosova, Karadağ, Sırbistan, Bosna Hersek şeklindedir.

Vizesiz Balkan Turları na Ev Sahipliği Yapan Balkan Ülkeleri

Arnavutluk

Balkan coğrafyasına sahip, tarihi doğal güzellikleri ile karşılaşacağınız başkenti Tiran; Roma, Yunan ve Osmanlı medeniyetlerinden oluşan iç içe geçmiş bir tarihi sizlere sunacaktır. Skendenberg Meydanını, dünyaca ünlü olan 7200 ciltlik Arkeoloji Müzesi Kütüphanesini gezebilirsiniz. Sky Tower’ın üst bölümünde bulunan, dönen barda ise kısa bir mola vererek, şehri izleyebilirsiniz. Güzel Vlora şehrini de mutlaka görmelisiniz.

Makedonya

Vizesiz balkan ülkeleri arasında olan Makedonya, kendine özgü kültürel özelliklerini korumayı başarmış bir ülkedir. Yemyeşil doğası ve sakinliği ile güven veren bir ülkedir. Ayrıca; uygun fiyatları ile de dikkat çeker, güzel yemekleri ve kaliteli otelleri ile sizlere konforlu kültürel bir tatil yaşatacaktır. Kültürel yapısı ile bize yakın olan Makedonya’nın başkenti, Üsküp ve büyük şehri Manastır da gezilmesi gereken bölgeleridir. Ohrid şehri ve gölü de görülmesi gereken yerleridir.

Kosova

Balkan ülkeleri arasında, en fakir ülke Kosova’dır. Bunda yakın geçmişte yaşanan hadiselerin rolünün büyük olduğu söylenebilir. Denize kıyısı olmayan Kosova’nın, sadece başkenti Priştine şehrinde havalimanı vardır. Camileri, kiliseleri, tarihi saat kuleleri ile sizlere farklı kültürleri bir arada sunar. Etnografya Müzesini, Kosova Müzesini gezebilir ve Newborn Heykeli’ni görebilirsiniz. Ayrıca; Nene Tereze Caddesi’nde dolaşırken, yerel birası olan Peja’yı içebilirsiniz.

Karadağ

Deniz, kumsal ve doğa güzelliklerinin yanı sıra, eğlence merkezleri ile de sizlere farklı güzel bir tatil heyecanı yaşatacaktır. Balkan yarımadasının, gelişen bir ülkesi olarak dikkat çeker. Kültürel zenginliği ve tarihi yapısı ile turistik açıdan ilgi çekicidir. Adriyatik kıyılarında yer alan, eşsiz güzelliğe sahip kıyıları da meşhurdur. Ülkenin büyük ve güzel başkenti Podgorica da yemyeşil bölgeleri ve yerleşim yerleri ile oldukça çekicidir.

Sırbistan

Vizesiz balkan ülkeleri arasında yer alan Sırbistan’ın başkenti, Belgrad oldukça ziyaret edilen bir şehirdir. Sırbistan, balkan ülkeleri arasında en gelişmiş ülke özelliği ile Avrupa kültürüne yakın olarak görülür. Farklı dönemlere tanıklık yapmış tarihi bölgeleri ve uygun fiyatları ile sizlere keyifli bir gezi planı sunar. Başkent Belgrad hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Belgrad rehberime göz atabilirsiniz.

Bosna Hersek

Vizesiz Balkan turlarının nedense en sevilen ülkelerinden biri olan Bosna Hersek; tarihin acılarını yavaş yavaş atlatan yeniden doğuşu simgeleyen bir ülkedir. Osmanlı döneminden kalan eserleri ile dikkat çeker. Osmanlı mimarisinin bir eseri olan, Mostar Köprüsü de bunlar arasında yer alır. Boşnak böreğini ve cevapcici köftesini de tadabilirsiniz.


Covid-19 sırasında güvenli seyahat etmenize yardımcı olacak uzman önerileri için buraya tıklayın.


Diğer Yazılar

Vizesiz Afrika ülkeleri için tıklayın.

Vize istemeyen Asya ülkeleri için tıklayın.

Vizesiz Orta Asya ülkeleri için tıklayın.

Vizesiz Güney Amerika ülkeleri için tıklayın.

Yeşil pasaporta vize istemeyen ülkeler için tıklayın.

Türkler için vize istemeyen ülkeler listesi için tıklayın.


Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar