Zonguldak Ücretsiz Kamp Alanları

Zonguldak Ücretsiz Kamp Alanları

Zonguldak, Batı Karadeniz bölgesinin keşfedilecek en güzel illerinden biri. Gerek güzel koyları, gerekse yemyeşil yaylalarıyla oldukça dikkat çekici olan Zonguldak ücretsiz kamp alanları açısından da birçok farklı seçenek sunuyor. ben Zonguldak’ta kamp yapılabilecek koyları ve yaylaları çok beğendim ve bu güzel yerleri sizinle de paylaşmak istedim. Zonguldak ücretsiz kamp alanları nerelermiş buyrun beraber bakalım. 

Çavuşağzı Koyu Kamp Alanı  

zonguldak ücretsiz kamp alanları

Şehir merkezine ortalama 35 km uzaklıkta olan Çavuşağzı Koyu Kamp Alanı, Zonguldak ücretsiz kamp alanları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Özellikle yaz aylarında denize sıfır sakin bir yerde kamp yapmak isterseniz burayı değerlendirebilirsiniz. Küçük sahil alanında çadır kurabileceğiniz gibi aynı zamanda karavanla ya da araç üstü çadırla da konaklama yapabilirsiniz. Koyda tuvalet ve duş imkanının yanı sıra yaz aylarında hizmet veren ufak bir restoran ve küçük bir çay bahçesi de bulunuyor. Fakat kapsamlı bir alışveriş için 5 km uzaklıkta köy içinde yer alan markete gitmeniz lazım. Çavuşağzı Koyu Kamp Alanı hakkında ayrıntılı bilgi almak ve alanın videosunu görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bölüklü Yaylası Kamp Alanı  

zonguldak ücretsiz kamp alanları

Zonguldak’ın Devrek ilçesi sınırları içinde yer alan Bölüklü Yaylası, sahip olduğu muhteşem doğayla görülmeye değer bir yer. Yaklaşık 1300 rakımda yer alan yaylaya yaz aylarında binek araçla rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yağmurlu havalarda yayla yolunun son 1-2 kilometrelik kısmı binek araçlar için biraz zorlayıcı olsa da gidilmeyecek gibi değil. (Biz gidebildik) Bölüklü yaylası, kamp yapmak için çok güzel ve huzurlu bir nokta ve Zonguldak ücretsiz kamp alanları listesinde kesinlikle ilk sıralarda yer alıyor.

Yayla civarında görülmeye değer olan bir diğer şey de yaşlı porsuk ağaçları. Eğer vaktiniz olursa porsuk ağaçlarını da ziyaret edebilirsiniz. Yaylada içme suyu temin edebileceğiniz bir çeşme ve kötü durumda da olsa kullanılabilecek olan bir tuvalet bulunuyor. Bunun dışında alışveriş yapabileceğiniz bir bakkal yok; tüm ihtiyaçlarınızı şehir merkezinde gidermelisiniz. Bölüklü Yaylası hakkında ayrıntılı bilgi almak ve yaylanın videosunu izlemek isterseniz Bölüklü Yaylası yazısına göz atabilirsiniz.

Güneşli Şelalesi Kamp Alanı  

zonguldak ücretsiz kamp alanları

Zonguldak ücretsiz kamp alanları arasında Güneşli Şelalesi’ni de eklemek lazım. Ulaşımın oldukça rahat olduğu şelalede aslında herhangi bir tesis bulunmuyor. Burada kamp yapabileceğiniz nokta, araçla ilerleyebildiğiniz son düzlük. Çaylıoğlu Köyü’nden sonra bir müddet daha ilerleyip aracınızı bir noktada bıraktıktan sonra şelaleye rahat bir yürüyüşün ardından 5-10 dakika içinde ulaşabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı önceden temin ederseniz tekrar şehir merkezine inmek zorunda kalmadan buradan kampınızı yapabilirsiniz. Burası aynı zamanda trekking yapmak ve fotoğraf çekmek için de son derece uygun bir yer.

Harmankaya Şelalesi Kamp Alanı

zonguldak ücretsiz kamp alanları

Zonguldak şehir merkezine ortalama 5 km mesafede bulunan Harmankaya Şelaleleri, yürüyüş yapmayı sevenler için müthiş bir doğal güzellik sunuyor. Kanyon içinde büyüklü küçüklü yaklaşık 10 şelale var. Şelalelerin uzandığı yatakta yürümekse oldukça keyifli. Asma köprüler ve açılmış patikalar ilk iki şelaleye ulaşmayı epey kolaylaştırıyor. Harmankaya Şelalelerine giriş yapılan noktada aslında epey geniş bir düzlük alan var ama bu alan bir fabrikanın arka bahçesi olduğu için keyifli bir kampa elverişli değil. Onun yerine yürüyüş rotasının içindeki düzlük alanlarla kamp yapmayı değerlendirebilirsiniz.

Bölgede herhangi bir tesis olmadığı için yeme içme gibi ihtiyaçlarınızı önceden karşılayıp gelmeniz gerek. Ayrıca elektrik, duş ve wc gibi imkanlar da yok. Yani burası doğayla baş başa kalacağınız bir yer ve Zonguldak ücretsiz kamp alanları arsında gerçekten çok beğeneceğiniz bir alan. Eğer burada kamp yapmak istemezseniz de yürüyüş için mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederim. Harmankaya Şelalesi ile ilgili ayrıntılı bilgi ve video için bu yazıya göz atabilirsiniz.

Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar