Sevgililer günü geldiğinde sevgilisi olmayanlar haricinde herkesi bir tedirginlik sarıyor, gelin kabul edelim. Dünyanın en cool sevgilisi olsak da “Acaba ne alsam?” telaşına kapılıyoruz. Belki sevgililer gününün kapitalizm dediğimiz canavarın bir oyunu olduğunun farkındayız ama aynı zamanda sevdiceğimizi de mutlu etmek istiyoruz. Böyle zamanlarda birçok insanın kurtarıcısı olan mücevherler sizin sevgilinizin ilgisini çekmiyorsa hepten yandınız demektir. Bu demek oluyor ki kolaya kaçamayacaksınız. Kolaya kaçmak diyorum çünkü bence sevgililer gününde sevgiliye mücevher almak dünyanın en basit ve anlamsız şeyi. Ben parmakta veya boyunda durup hiçbir işe yaramayacak bir taş yerine daha çok sevdiğim kişinin ilgi alanlarına yönelik, kullanabileceği bir şeyler almayı tercih ederim. Aslında bana sorarsanız sevgililer günü hediyesinin en makbulü el emeği göz nuru olanıdır. Hem böylesi çok daha anlamlı. Ama ne yazık ki her zaman işin gücün arasında bir şeyler yapacak zamanı bulamayabiliyoruz. Ya da aklımıza her zaman yaratıcı fikirler gelmeyebiliyor. Bu yazımda bir doğasever olarak tıpkı benim gibi doğada vakit geçirmeyi seven, kamp ve yürüyüş yapmaktan hoşlanan, doğal ürünler kullanan birine nasıl hediyeler alabileceğinizle ilgili bir şeyler aktarmak istedim. Evet efendim doğa dostu sevgililer günü hediyeleri nelermiş, doğada vakit geçirmeyi seven sevgililerimize neler alabiliriz buyrun hep birlikte göz atalım.

Doğa dostu sevgililer günü hediyeleri neler olabilir?

Doğasever sevgili için doğa dostu sevgililer günü hediyeleri
 1. Sevgililer gününde hediye almakla uğraşmak yerine sevgiliniz için Tema Vakfı aracılığıyla fidan diktirebilir hem sevgilinizi hem de doğayı mutlu edebilirsiniz.
 2. Sevgiliniz için WWF aracılığıyla bir hayvan evlat edinebilir böylece sevginiz sayesinde nesli tehlike altında olan hayvanları yaşatabilirsiniz.
 3. Sevgilinize güzel bir günlük, ajanda veya not defteri almak isterseniz geri dönüştürülmüş kağıtlardan elde edilmiş birbirinden güzel ürünler hediye edebilirsiniz.
 4. Hani en güzel hediye kendi yaptığınız hediyedir demiştik ya, sevgiliniz doğal ürünler kullanmayı, kimyasal ürünlerden uzak durmayı tercih eden biriyse, siz de azıcık sabırlıysanız arama motorlarından öğreneceğiniz zehirsiz tariflerle sevgiliniz için birbirinden sağlıklı çeşitli kozmetik ürünler yapabilirsiniz.
 5. Sevgiliniz için doğa dostu bir hediye kutusu hazırlayabilirsiniz. Bu kutuya günlük hayatında sık sık kullandığı ürünlerin doğa dostu ve atık oluşturmayan alternatiflerini koyarak onu mutlu edebilirsiniz. Kutuda doğal ağız bakım ürünleri, doğa dostu ve atıksız duş malzemeleri, doğal nemlendiriciler, parfüm ve vücut losyonu gibi ürünler yer alabilir.
 6. Sevgiliniz kamp yapmayı, doğada vakit geçirmeyi seviyorsa sevgililer gününe özel fırsatlardan yararlanarak doğada kullanacağı outdoor ekipmanlar hediye edebilirsiniz.
 7. Kamp yapmaktan veya seyahat etmekten keyif alan sevgilinize yapabileceğiniz bir diğer güzellik ise ona hediye olarak hazır bir kamp ortamı sağlamak veya kısa bir seyahat ayarlamak olacaktır. Özellikle yılın bu dönemlerinde bir Doğu Ekspresi yolculuğu veya yıldızların altında yapılacak bir kamp son derece romantik olabilir.
 8. Eğer sevgilinize bu sevgililer gününde bir yüzük hediye etmek istiyorsanız gelin kapital dünyanın madenini çıkarmak için doğayı katlettiği altını ve uğruna bir kıtayı hiç ettiği pırlantayı seçenekler arasından çıkaralım. Onlar yerine daha doğal ve yalnızca size ait bir yüzük seçin. Velrut ‘un kişiye özel olarak tasarladığı, hatta dilerseniz saç tellerinizi, dilerseniz sevdiğiniz değerli taşları veya istediğiniz figürleri işlediği sarma ahşap yüzüklerle sadece ilişkinize özel bir yüzük alın.

Lütfen Bunları Hediye Etmeyin!

 1. Dalından koparılmış ölü çiçekleri hediye etmeyin. Onun yerine hediye olarak saksıda, toprağından, dalından ayrılmamış, yaşayan bitkileri tercih edin.
 2. Lütfen evcil hayvan satın almayın! Satılmak üzere çoğaltılan ve ticari amaçlarla kötü koşullarda, kafeslerde yaşamaya mahkum edilen dostlarımızı para ile satın alarak bu piyasanın ilerlemesine destek olmayın. Aynı şekilde bir anlık hevesle, bakabileceğinizden emin olmadan evcil hayvan hediye etmeyin. Birçok evcil hayvan bir anlık hevesle alınıp kısa bir süre sonra sokağa veya barınaklara bırakılıyor. Terkedilen bu canlılar hem hayata tutunma konusunda hem de ruhsal sağlıkları konusunda problemler yaşıyorlar.
 3. İhtiyaç olmayan şeyleri sırf almış olmak için almayın. Bu tüketim çılgınlığına ortak olmayın.

Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad