Karavan İşletmenizi Nasıl Tanıtabilirsiniz?

Karavan İşletmenizi Nasıl Tanıtabilirsiniz?

Türkiye’de faaliyet gösteren karavan firmalarının sayısı her geçen gün artarken, müşterilerine ulaşmak isteyen şirketler çoğunlukla internet reklamları ile talep toplama yoluna gidiyor. Firma sayısındaki artış nedeni ile genellikle bu reklamlar rekabetçi olurken, hizmet verilen illerde yer alan potansiyel müşteriler yerine tüm Türkiye’yi hedef alması nedeniyle bu yöntem her zaman için ekonomik olmayabilir. Eğer bir karavan işletmeniz varsa, işletmenizi tanıtmak için sosyal medyayı etkin olarak kullanabilir ve karavanlı gezginlerle iş birliği yapmayı seçebilirsiniz. Bu sayede belirli bir hedef kitleye yönelik reklam ve tanıtım çalışmaları yapabilirsiniz.

Karavan işletmenizi karavanhayati.com’a ekleyin!

Karavan işletmenizi tanıtmak istiyorsanız tüm bunlara ek olarak kaydolabileceğiniz harika bir platform daha var: Karavan Hayatı! Karavanhayati.com kullanıcıların karavan kamp alanlarını ve diğer karavan işletmelerini harita üzerinde görebildikleri ücretsiz bir web sitesi. Siteye ücretsiz üye olarak karavan işletmenizi ekleyebilir; kullanıcıların yaptığı aramalarda görünür olabilirsiniz.

Eğer bir karavan işletmeniz varsa, örneğin karavan kamp alanınızın olduğunu ya da karavan kiralama hizmeti verdiğinizi düşünelim, işletmenizi siteye kaydettiğinizde tüm kullanıcıların yapacağı aramalarda, işletmenizle ilgil tüm ayrıntılar gösterilir. Karavan satış, kiralama, üretim faaliyetlerinde bulunan işletmeler için, kullanıcıların harita üzerinde arama yapmasına imkan veren site, potansiyel müşterilerinizin sizlere kolaylıkla ulaşabilmesini sağlar.

karavanhayati.com‘a üye olduğunuzda işletmenizin aramalarda görünür olmasının yanı sıra, işletmeniz hakkında bırakılan yorumlara dikkat ederek mevcut işinizi ihtiyaçlara göre geliştirebilirsiniz.

Karavan işletmenizi tanıtmak için site üyeliği yaparken;

  • İşletme adınızı ve hizmet verdiğiniz şehir ya da bölgeleri doğru işaretlediğinizden emin olun.
  • Firmanızın faaliyet alanlarının tümünü işaretlemeye özen gösterin.
  • Adres ve iletişim bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde ilgili alanlara girin. Sisteme eklediğiniz mail adresinin güncel ve aktif olduğundan emin olun.
  • Şirketinizi ve faaliyetlerinizi tanıtan bir tanıtım yazısı ekleyerek kullanıcıların sizi doğru bir şekilde tanımasını sağlayın.
  • Kullanıcıların inceleme ve yorumlarını dikkatli ve sürekli bir şekilde takip ederek müşterilerinizin sizin hakkınızda verdiği geri bildirimlerle hizmetlerinizi şekillendirebileceğinizi unutmayın.

Birden çok şehirde hizmet veren karavan işletmenizi tanıtmak için harita üzerinde merkez ofis adresinizi belirtebilir, şube ve hizmet sınırlarınızı şirket bilgilerinize ekleyebilirsiniz.

Karavan işletmenizi tanıtmak, özellikle yoğunluğun az olduğu sezon dışı dönemlerde de hizmetlerinizi sürdürebilmeniz açısından önemlidir. Ancak yapacağınız tanıtımların doğru profile sahip kullanıcılara ulaştığından emin olmak her zaman için kolay olmayabilir. Karavan işletmeleri ile ilgilenen kullanıcıların yoğun olarak bulunduğu forumlar, grup ve platformlar, tanıtım faaliyetleri için son derece uygun alanlardır.


Karavanhayati.com henüz gelişme aşamasında bir site. Kullanıcı deneyimi ve geri bildirim şu an en çok ihtiyaç olan şeylerden biri. Eğer destek olmak isterseniz siteyi kullanabilir, kullanma deneyiminizle ilgili bu yazının altına yorum bırakabilirsiniz. Ve tabii ki Karavan Hayatı’nı Instagram’da takip edebilirsiniz: https://instagram.com/karavanhayaticom

Şimdiden karavanhayati.com’un önümüzdeki dönemde daha fazla insana ulaşmasını ve faydalı olmasını umuyorum. Destek olursanız beni çok mutlu edeceğinizi hatırlatır, keyifli bir deneyim dilerim.

Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar