Tuğba Öztuğ Kimdir ?

Tuğba Öztuğ Kimdir ?

Tuğba bize Doğaya Dönüş Kampı’nda sabah yogası atölyesi ile eşlik etmişti. O günden beri aklımda hep tatlı gülümsemesiyle yer etti. Kendisi gerçekten gözlerinden mutluluk akan, sakin ve huzurlu bir insan. Zaten bu huzuru bulunduğu ortama da hemen yansıyor. Düzenlediğim kamp etkinliklerinde doğa ile iç huzuru birleştirmek benim için oldukça kıymetli. Bunu sağlamak için de işinin ehli insanlarla çalışmak son derece önemli. İşte Tuğba bu insanlardan biri oldu. Tüm bunların yanında ilgilendiği ve uzmanlaştığı alanlarla ilgili merak ettiklerimi birer birer sordum. Hem Tuğba Öztuğ kimdir onu görelim hem de iç huzura giden yolda geçeceğimiz adımları tanıyalım.

Tuğba Öztuğ Kimdir ?

  1. Bize çok kısaca kendinden bahseden misin? Tuğba Öztuğ kimdir ? Ne yapar? Nelerden hoşlanır?

Galatasaray Üniversitesi endüstri mühendisliğinden mezunum. Sorgulayan, araştıran, okuyan, keşfetmeyi ve deneyimlemeyi seven biriyimdir. Tutkuyla yaptığım hobilerim vardır; yelkencilik, trekking, yoga, dans ve kişisel gelişim konuları gibi. Yakın zamandan da bu tutkularımdan kişisel gelişim ve yogayı işime dönüştürdüm. Kurumsal hayatı bırakıp kişisel gelişim ve dönüşüm üzerine kendi danışmanlık şirketimi kurdum.

  1. Sen de hemen hemen herkes gibi bir hayata başlayıp sonradan bu alanlara yönelmişsin anladığım kadarıyla. Bu nasıl oldu?

Fen lisesindeyken bilim adamı olmak istiyordum. Ama son senede endüstri mühendisliği ve psikiyatr olmak arasında kaldım ve tercihimi mühendislikten yana kullandım. Çok da severek okudum bölümümü. Ancak bir taraftan psikolojiye olan ilgim de devam etti. Bundan dolayı çalışma hayatıma paralel kişisel gelişim konuları üzerinde 30’u aşkın eğitime, atölyelere ve inzivalara katıldım. Reiki Master oldum. Almanya’da Bert Hellinger ile beraber çalışmış Psikoterapist Mehmet Zararsızoğlu’ndan 3 yıl aile dizimi ve 1 yıl klinik psikoloji eğitimi aldım. Yoga öğretmeni olmak için uzmanlığımı tamamladım. Ve 15 yıl boyunca devam eden bu gelişim ve dönüşüm sürecinin sonunda da ruh, beden ve zihin olarak tüm boyutlarda bir danışana yaklaşmak ve şifalanma sürecine destek olmak üzere Aurora Danışmanlığı kurdum.

Aynı zamanda kurumları geliştirmeye, dönüştürmeye teşvik etmek ve bu süreçlerine destek olmak amacıyla eğitmen ve danışman olarak da çalışmalarım devam ediyor.

  1. Hangi alanlarda çalışıyorsun? Ne gibi eğitimler veriyorsun veya seanslar yapıyorsun?

Bireylere yaşamdaki zorlukların üstesinden gelebilmeleri, kendi potansiyellerini açığa çıkarmaları ve daha doyumlu, mutlu bir yaşam sürebilmeleri konularında danışmanlık yapıyorum. Birebir seanslar şeklinde olan bu danışmanlıkta kişiye ruh beden zihin olarak üç boyutlu bir bütünlükte yaklaşılıp, ihtiyacına yönelik yöntemler belirliyorum.

Kişisel gelişim ve dönüşüm atölyeleri düzenliyorum. Bunlar, bir grup içinde bazen tek bir büyük grup bazen de daha küçük gruplarla yapılan uygulamalı dinamik çalışmalardır. Anne Baba ile İlişkiler, Kadın Erkek İlişkileri, İçsel Huzur ve Neşe, Dişi Gücümüzle Buluşma, İçimizdeki Yaralı Çocuğu Şifalandırma gibi konu bazlı workshopları içermektedir

Aile dizimi ile ilgili de atölye çalışmalarım oluyor. Bunun haricinde özel yoga dersi veriyorum. Haftalık da grup derslerim oluyor.

Kurumsal olarak da aile şirketlerinin profesyonelleşmesi, yönetim yetkinlikleri geliştirme, çalışan bağlılığı, insan kaynakları, değişim ve finans yönetimi konularında danışmanlık yapıyorum.

Kişisel gelişim, aile şirketlerinin profesyonelleşmesi, yönetim becerileri geliştirme, insan kaynakları ve finans yönetimi gibi farklı alanlarda seminerler veriyorum.

Stres yönetimi, sağlıklı yaşam ve ofis egzersizleri üzerine de atölye çalışmalarım başlıyor.

tuğba öztuğ kimdir

  1. Reiki ve aile dizimi gibi kavramlar hayatımıza son zamanlarda girmiş kavramlar. Ve çok fazla duyuyoruz. O yüzden insanlarda ister istemez bir önyargı oluşturuyor. Böyle olmadığını biliyorum ama falcılıkla aynı kefeye konduğu bile oluyor. Eminim her biri çok derin alanlardır ama en azından önyargılı olanlara bu önyargıyı kırmak için ne dersin?

İlk olarak genetik biyoloji, sistemik psikoloji, soy bilimi ve kuantum fiziği ile ilgili temel işleyiş ve kuramlar hakkında bilgi sahibi olmak gerekiyor.

Atölye çalışmalarıma katılanlar bilirler; işleyişi ve mantığını anlamaları açısından çalışmaya başlamadan önce katılımcılara genel olarak bu kuramlardan bahsediyorum. Böylece kimsenin aklında soru işareti kalmıyor. Bunları bilmek benim açımdan da önemliydi fen lisesi ve mühendislik okuyan biri olarak.

Burada ise sadece kuantum kısmından kısaca bahsedersek. Şöyle ki; biz ve evrendeki diğer her şey atomlardan oluşmuş durumda ve iki atom altı parçacığın birbirini uzaktan etkilediği de kanıtlandı. Yani biz farkında olsak da, olmasak da atom altı/kuantum boyut itibarı ile olağanüstü bağlantılar her an oluşmakta, ancak bizler bunların çok az bir kısmını algılayabiliyoruz. Ayrıca canlı, cansız tüm varlıklardaki bütünsel bu enerji zamansız ve mekansızdır. Burada da Einstein’in izafiyet teorisi devreye giriyor. Çünkü zaman ve mekan kavramları aslında biz insanoğlunun zihinin algılayabilmesi için oluşturulmuş kavramlardır.

Kuantum fiziğini biraz araştırıp okumayı tavsiye ederim herkese. Sadece bu konular için değil, asıl evrenin işleyişini anlamak açısından çok kıymetli bulduğum için.

  1. Peki neden kişisel gelişim veya aile dizimiyle ilgili bir çalışmaya katılmalıyız? Bunların bize ne gibi faydaları olur?

Öncelikle daha anlamlı, huzurlu ve mutlu bir yaşam sürmeye hizmet ediyor tüm bu çalışmalar. Kişinin yaşamındaki zorluk ve problemlerin üstesinden gelebilmesine, kendini tanımasına ve yaşamını dönüştürebilmesine olanak tanıyor.

Bireysel ya da grup çalışmaları şeklinde yapılan aile dizimi yöntemiyle de, yaşamınızdaki duygusal ya da işlevsel zorluğa neden olan her şeye bakılabilir. Depresyon, endişe, korku, mutsuzluk, bağımlılıklar, hastalıklar, iş ve özel yaşantıdaki çıkmazlar ve tekrar eden döngüler gibi. Dizim çalışmaları, dünyanın birçok ülkesinde uygulanmasının yanı sıra, psikoterapi ve danışmanlık yöntemleri arasında yerini almış, kısa ve etkin bir yöntemdir.

  1. Şimdi çok spesifik bir soru soracağım. Sana anlamsız gelebilir ama bilgisizliğime ver lütfen. Mesela atıyorum benim hayatımda yolunda gitmeyen bir şeyler var. Kendimi mutsuz hissediyorum. O zaman bana yardımcı olabilir misin?

Tabi ki. İhtiyacına yönelik zihinsel, ruhsal ve bedensel çalışmaları harmanladığım bireysel seanslarla sorunların üstesinden gelmene ve o içsel huzur ve mutluluğa ulaşmana yardımcı olurum.

  1. Bizim kamplarımıza da geliyorsun bazen grup atölyeleri için. Sence kamplar bu tarz atölyeler için etkili yerler mi?

Evet, aslında doğada olmak özellikle şehir hayatındaki yaşam tarzımızdan dolayı koptuğumuz kendi özümüzle tekrardan buluşmamızı sağlar. Bundan dolayı kamplarda ya da doğa içindeki başka mekanlarda yapılan yoga ve kişisel gelişim atölyeleri, şehirde merkezlerde yapılanlardan çok daha etkili, dönüştürücü oluyor katılımcılar için. Kendi deneyimim de gözlemim de hep bu yönde oldu. Bu yüzden bu alanlarda çalışan hocalar da, doğa içinde belirli bir zaman inzivada, kendilerini geliştirecek başka bir çalışmada olmaya özen gösterirler.

  1. Son olarak, bir derdimiz oldu mu seninle nasıl iletişime geçebiliriz?

Bana web sitemdeki iletişim formunu doldurarak ya da e-posta, telefon, whatsapp ve instagram, facebook, linkedln mesajlarıyla ulaşabilirsiniz.

Web adresi: www.auroradanismanlik.com

E-posta:  info@auroradanismanlik.com

Instagram: https://www.instagram.com/tugbaoztug_official/

Tel / Whatsapp: 0533 966 17 63


Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar