Gökçeada’da Karavan Kampı Yapabileceğiniz Yerler

Gökçeada’da Karavan Kampı Yapabileceğiniz Yerler

Gökçeada’da karavanla konaklamak için bir yer arıyorsanız şanslısınız. Gökçeada karavan kampı yapabileceğiniz ve aynı zamanda denizin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz harika sahillere ev sahipliği yapıyor. Bu yazıda paylaştığım yerlerde tüm ihtiyaçlarınıza karşılık verebilecek karavan kamp alanları olmasa da yemek yiyebileceğiniz işletmeler ve tuvalet & duş ihtiyacınızı giderebileceğiniz sahiller bulunuyor. Peki Gökçeada’da karavan kampı yapabileceğiniz sahiller hangileri?

Bu sahillerin hangileri olduğuna geçmeden önce Gökçeada’da gezilecek yerler hakkında bilginiz yoksa linkteki yazıyı okumanızı ya da videoyu izlemenizi tavsiye ederim: Gökçeada’da Gezilecek Yerler

Gökçeada’da yapabileceğiniz aktiviteler için de bu yazıya göz atabilirsiniz: Gökçeada’da Ne Yapılır? : 5 Keyifli Aktivite

Gökçeada Karavan Kampı için Uygun Yerler

1.Kefalos

gökçeada'da karavan kampı

Kefalos sahili, adanın en büyük sahillerinden biri. Sahil boyunca çok fazla kamping işletmesi ve otel olduğu için burada hayat bir hayli hareketli. Aynı zamanda merkeze de oldukça yakın.

Gökçeada’da karavan kampı yapmak istiyorsanız, Kefalos sahilini mutlaka değerlendirmelisiniz. Hem burada bulunan tesislerin otoparkında ücretli kamp yapabilir ve tesislerin imkanlarından faydalanabilirsiniz hem de ücretsiz otoparklarda aracınızla konaklayabilirsiniz.

Sahilin tamamında kiralayabileceğiniz şemsiye ve şezlonglar bulunuyor ama elbette kumsallar hepimizin olduğu için bunları kiralamadan da denize girmeniz mümkün.

Kefalos sahilinde aynı zamanda kitesurf, rüzgar sörfü ve dalış da yapabilirsiniz. 

2.Laz Koyu

Gökçeada karavan kampı için bir diğer uygun yer de adanın merkezinden biraz daha uzak olan Laz Koyu. Burada Kefalos sahilindeki kadar geniş bir alan yok. Aracınızı kısıtlı sayıdaki aracın sığabileceği park alanına park ettikten sonra kumsala inmek için ufak bir engebe aşmanız gerekiyor. 

Laz Koyu’nun en büyük avantajı ücretsiz wc ve 1 TL ile çalışan duş otomatlarının olması. Duş otomatına 1 TL atıyorsunuz ve 1 dakika boyunca akan suda yıkanabiliyorsunuz. Eğer karavanınızda tuvalet ve duş yoksa bu imkan oldukça iyi.

Laz koyunda aynı zamanda aperitif yiyecekler servis eden ufak bir restoran ve şemsiye şezlong kiralama hizmeti de var.

3.Uğurlu Plajı

gökçeada'da karavan kampı

Laz Koyu’ndan biraz daha ileride yer alan Uğurlu Plajı, Gökçeada’da karavan kampı yapmak için elverişli olan bir diğer yer. Sahilde çadır kampı yapabileceğiniz bir işletme ve yemek yiyebileceğiniz bir restoran bulunuyor. Günübirlikçi popülasyonu epey fazla olduğu için buradaki işletmenin sahipleri karavanlara “günübirlik gelecek müşterinin yerini gasp ediyorlar” gözüyle bakıyor. 

Sahilde büyükçe bir araç park alanı var, bu park alanının işletmeden en uzak olan kıyısına park edip konaklayabilirsiniz. Eğer yemeğinizi işletmede yerseniz böyle bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.


Gökçeada’nı keyfini doyasıya çıkarmanızı diliyorum! Şimdiden iyi geziler 🙂


Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar