Seyahat Ederken Partnerinizle Tartışırsanız Ne Yapmalısınız?

Seyahat Ederken Partnerinizle Tartışırsanız Ne Yapmalısınız?

Partnerinizle seyahat etmek son derece eğlenceli olabilir. İster yeni bir maceraya atılıyor olun, ister sevdiğiniz bir yere dönüyor olun, partnerinizle seyahat etmek yeni anılar yaratmanın harika bir yoludur. Öte yandan birlikte seyahat ettiğiniz partnerinizle tartışmaya girmek bazen dünyanın sonu gibi gelebilir.

Genellikle, ayrı zaman geçirmenin bir yolu olmadan aynı arabada, aynı çadırda veya aynı otel odasında sıkışıp kalırsınız. Bir telefona erişiminiz ve başkalarıyla sohbet etme imkanınız olsa bile, siz sorunu çözene kadar seyahatinizde küçük bir aksaklıktan büyük bir felakete kadar her an her şey olabilirmişiç gibi görünür.

Bu durumda elbette çift terapisinden faydalanabilirsiniz. MyTherapisttekiler gibi profesyonel danışmanlardan yardım almak işinizi uzun vadede kolaylaştırabilir.

Ama bunun için vaktiniz yoksa partnerinizle seyahat ederken anlaşmazlıkları çözmeniz için deneyebileceğiniz bazı başka şeyler de var. İşte onlardan bazıları:

Seyahat Dostu Anlaşmazlık Çözme Taktikleri

1.Biraz hava alın: Böyle durumlarda biraz yürüyüşe çıkmak çok iyi gelebilir. Ama tanımadığınız bir bölgede kendi başınıza dolaşırken rahat hissetmiyorsanız, tek başınıza yürüyüşe çıkmayın elbette. Geçici olarak partnerinizden uzaklaşmanız gerekirse, temiz hava almak için fazla uzaklaşmadan dışarı çıkmayı deneyin. Temiz hava, zihninizi temizlemeye ve sinirlerinizi rahatlatmaya yardımcı olarak size biraz perspektif kazandırabilir.

2.Yolculuğun mahvolduğunu düşünmeyin: Tatildeyken partnerinizle tartışırsanız, seyahatiniz mahvolmuş gibi hissedebilirsiniz. Kızgınlığın büyümesine izin vermek yerine, çatışmayı zihninizde çözmeye çalışmak için biraz zaman ayırın.

3.Uzlaşma: Partnerinizle seyahat ettiğinizde, tatildeyken sizden farklı eğilimleri olduğunu fark etmeye başlayabilirsiniz. Örneğin, bazı insanlar erken kalkıp keşfetmeyi tercih ederken, diğerleri uyumayı ve rahatlamayı tercih eder. Farklı tatil tarzlarınız varsa, kendinizi bazı temel tartışmalara hazırlıyor olabilirsiniz. Bunun yerine, biraz uzlaşma bulmaya çalışın. Hem tatillerinizde; hem de özel hayatınızın genelinde tadını çıkarabileceğiniz bir orta yol bulmaya çalışın.

Ve son olarak şunu unutmayın, hepimiz zaman zaman tartışıyoruz, zaman zaman anlaşmazlıklar yaşayabiliyoruz. Ama bu dünyanın sonu değil! Önemli olan birbirimizi anlamaya çalışmak.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar