Seyahate Çıkarken Bakman Gereken 10 Site

Seyahate Çıkarken Bakman Gereken 10 Site

Bugün eğer bir seyahate çıkmayı planlıyor olsaydın yapacağın ilk şey ne olurdu? İnternette gideceğin yer ve yolculuğunla ilgili araştırma yapmaya başlardın, öyle değil mi? Gideceğin yerdeki konaklama imkanları, civarda gezilecek yerler, ulaşım alternatifleri, yapılacak aktiviteler ve daha fazlası için bakacağın ilk yer şüphesiz internet olurdu. Ancak seyahat öncesi internet araştırmaları son derece kafa karıştırıcı olabildiği gibi onca site arasından hangisine bakacağını bulmak da epey zor. İşte araştırma yaparken yorulma diye senin için hazırladığım seyahate çıkarken bakman gereken 10 site ve işini kolaylaştıracak bazı ipuçları.

Tripadvisor

Tripadvisor, bugün dünya genelinde en çok tıklanan seyahat sitelerinden bir tanesi olarak dikkat çekiyor. Otellerden kiralık evlere kadar birçok konaklama seçeneğini bir arada sunmasının yanı sıra seyahat destinasyonlarında gerçekleştirilecek aktiviteler ve restoranlara kadar geniş bir yelpazede hizmet sunuyor.

Zomato

Keyifli bir tatilin olmazsa olmazları arasında güzel yemekler yemeyi ekleyebiliriz sanırım. İşte Zomato, gittiğin bölgelerde nerede yiyebileceğini bulmanı kolaylaştıran sitelerden bir tanesi. Bölgedeki yakın restoranları sıralayarak en yakın restorana ulaşmayı kolaylaştırdığı gibi mekanların fiyat-performans kalitelerini ve menülerini de görmeyi sağlaması açısından oldukça kullanışlı bir site.

Enuygun.com

Aradığın her alternatifi tek bir yerde bulmanı sağlayacak sitelerin başında Enuygun.com geliyor. Uçak bileti konusunda en güvenilir sitelerden biriydi zaten, şimdi bir de otobüs bileti de satmaya başladı. Bu sayede tüm planlarımı tek site üzerinden yapabiliyorum. Bilet almak için hava yollarının ya da otobüs firmalarının sitelerine ayrı ayrı bakmama gerek kalmıyor.  Ayrıca otel rezervasyonu ve kiralık araç gibi ihtiyaçlarımı da karşılayabiliyorum.

Accuweather

Kötü bir hava durumunun tatilini mahvetmesini istemiyorsan bakman gereken web sitelerinin başında kuşkusuz Accuweather geliyor. Gideceğin yere ilişkin hava durumu raporlarının detaylarını görebilir, seyahatini ona göre planlayabilirsin.

Blablacar

Blablacar, araç paylaşımı esasına dayanan ve dünyanın hemen hemen her yerinde hizmet veren bir alternatif ulaşım sağlayıcısı. Blablacar sayesinde seninle aynı rotada seyahat edecek araçlar bulabilir ve son derece uygun bir bütçeyle konforlu bir ulaşımın tadını çıkarabilirsin.

Seyahatsagligi.gov.tr

Özellikle yurtdışına seyahate çıkarken bakman gereken 10 site arasında en önemlilerden bir diğeri seyahatsagligi.gov.tr. Devlet tarafından yönetilen web sitesinde ülkelerdeki sağlık durumları, mevcut riskler, olunması gereken aşılar ve sağlık önerileri yer alıyor. Bir seyahate çıkmadan önce gideceğin ülkeyi seçerek kolayca bilgi almak mümkün.

Bizevdeyokuz

Bizevdeyokuz, oluşturdukları eğlenceli içeriklerle seyahat etmeyi gezginler için daha keyifli bir hale getiren Bilge ve Duygu’ya ait bir blog sitesi. Gezdikleri ülkelerdeki şehirlere dair gezi rehberlerine ve yapılabilecek aktivitelere ulaşabiir; farklı ve keyifli deneyimler hakkında bilgi alabilirsin.

Yoldaolmak

Ülkemizde en çok okunan seyahat bloglarından biri olan Yoldaolmak sitesi özellikle Türkiye’de yapılan seyahatler için son derece geniş bir araştırma imkanı sunuyor. Şehir rehberlerinden Türkiye’nin en güzel koylarına kadar birçok bilgiyi bulmak mümkün.

Maps.me

Dünyanın bir numaralı offline haritalarından biri olan maps me sitesinde gezginler için özel tasarlanmış şehir turlarını bulabilir, çeşitli destinasyonlara ilişkin yazılmış ilham verici blog sitelerine ulaşabilirsin. Maps.me aynı zamanda bisiklet ve motosiklet seyahatleri için oldukça kullanışlı bir harita hizmeti.

Kayak. com. tr

Kayak .com. tr, farklı destinasyonlara yapılan seyahatler için uçak bileti ve konaklama seçeneklerine ulaşmayı kolaylaştıran sitelerden bir diğeri. Sitede aynı zamanda şehir turları ve rota önerileri de yer alıyor.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar