Sokağa çıkma yasağında kamp yapılabilir mi?

Sokağa çıkma yasağında kamp yapılabilir mi?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında tam kapanma uygulamaları sonrası hala sokağa çıkma yasakları ile karşı karşıyayız. Hafta içi belirli saatler ve hafta sonu Pazar günlerini kapsayan son kısıtlamaların duyurulmasının ardından kamp yapmak isteyenler de, sokağa çıkma yasağında kamp yapılabilir mi sorusuna cevap arıyor. Sokağa çıkma yasağında kamp yapmak mümkün ancak pek çok kısıtlama kuralına dikkat etmek gerekiyor.

Hangi şartlar altında kamp yapılabilir?

Sokağa çıkma yasağında kamp yaparken bu kurallara uymak son derece önemli çünkü kurallara uymadığınız taktirde 3 bin 150 TL para cezası ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Peki nerede kamp yapabilirsiniz? Sokağa çıkma yasağı varken kamp alanları açık mı?

Sokağa çıkma yasağında kamp

Doğa içinde kamp yapmak mümkün mü?

Kamp yapmak için uygun gördüğünüz ancak herhangi bir işletmeye ait olmayan açık alanlar, sahiller ve ormanlarda kamp yapmaya ne yazık ki henüz izin verilmiyor.  Sokağa çıkma yasağında kamp yapmak isteyenler, tek günlük doğa etkinliklerine katılabilir veya işletmelere ait kamp alanlarında kısıtlama günlerini geçirebilir. Ayrıca sokağa çıkma yasağının uygulanmadığı günler ve saatlerde istediğiniz doğa etkinliğine, sosyal mesafe ve COVID-19 tedbirlerine uymanız şartı ile katılabilirsiniz. Yalnız etkinliklere katılmak için HES kodu zorunlu olduğunu lütfen unutmayın.

Kısıtlamalarda özel İşletmelerde kamp yapılabiliyor mu?

Kısıtlamalara, kamp için ayrılmış alanlar dahil değil. Yani dilerseniz özel işletmelerde kamp yapabilirsiniz. Yine de sokağa çıkma yasağı saatlerinde kendi ikametinizin olduğu bir bölgenin dışına yolculuk yapmanız para cezası kapsamına girmenize sebep olabilir. Ancak kısıtlamanın başlamasından önce kamp alanına ulaşır ve yasak bittikten sonra çıkış yaparsanız, bir kamp alanında olduğunuz sürece sıkıntı olmayacaktır. Eğer sokağa çıkma yasağı olan saatlerde kamp alanına giriş çıkış yapmanız gerekiyorsa rezervasyon kodunuzu kullanarak yolculuk yapabilirsiniz.


Bu yazı da ilginizi çekebilir: Kamp Yaparken Almanız Gereken Koronavirüs Tedbirleri


Özetle sokağa çıkma yasağının uygulandığı gün ve saatlerde doğanın içinde kamp yapmaya izin verilmiyor ama kamp faaliyetleri için hazırlanmış özel tesislerde kamp yapabilirsiniz. Eğer yasağın uygulandığı saatlerde yolculuk yapmak zorundaysanız da rezervasyon kodunuzu kullanabilir ve seyahat edebilirsiniz. Şimdiden iyi kamplar!

Güncel gelişmelerden haberdar olmak için beni Instagramda takip etmeyi unutma! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

2 Yorum

 • Enes
  27 Haziran 2021, 21:11

  Kamp yap yasağı hakkında güncele me var mı?

  CEVAPLA
  • Melke@Enes
   28 Haziran 2021, 00:59

   Hala sokağa çıkma yasakları devam ettiği için durum hala stabil.

   CEVAPLA

Yeni Yazılar