Türkiye Karavan Kamp Yerleri Nasıl Bulunur?

Türkiye Karavan Kamp Yerleri Nasıl Bulunur?

Beton duvarlar arasında beş yıldızlı tatiller yerine doğanın tam ortasında milyarlarca yıldız altında özgürce bir tatil deneyimlemek isteyenlerin son yıllarda öncelikli tercihi, karavan tatili. Tüm dünyayı kasıp kavuran karavanla tatil anlayışı ülkemizde de giderek yaygınlaşıyor. Türkiye karavan kamp yerleri günden güne artarken, karavan kaplarında verilen hizmetler de dönüşüme uğruyor.

İster kendinize ait bir karavanla ya da isterseniz kiralık karavan ile tatil yolculuğunuza çıkın, cennet ülkemizin dört bir yanında keyifli konaklama imkanına sahip olacağınız karavan kamp alanları bulmanız mümkün. Karavan kamp yerleri ararken, beklentilerinizi, karavanınızın sahip olduğu özellikleri ve konaklama sürenizi dikkate almanız ve ihtiyaçlarınıza uygun bir karavan kamp yeri seçmeniz önemli.

Türkiye’deki karavan kamp yerlerini nasıl bulabilirsiniz?

Türkiye karavan kamp alanları konusunda gelişmekte olan bir ülke diyebiliriz. Dolayısıyla her yerde karavan kamp yeri bulmak kolay olmadığı gibi bulabileceğiniz bazı yerler basit bir otopark hizmeti dışında pek bir şey sunmayabilir. Bu durum karavanla Ege turunda bizim başımıza sık sık gelmişti ve karavan kamp alanı diye gittiğimiz birçok yer sadece basit bir otoparktan ibaret olduğu için tarifsiz hayal kırıklıkları yaşamıştık. Aslında bu bir açıdan iyi de oldu çünkü bir açığı görmemizi ve onu kapatmak için bir girişim yapmamızı sağladı. Türkiye’de karavan kamp alanlarını rahatlıkla bulmanıza imkan sağlayacak bir web sitesinden bahsetmek istiyorum o yüzden bu yazıda size.

Karavanla seyahat ederken özel bir yerde konaklamak yerine ücretsiz karavan kamp yerleri seçmeyi tercih ediyor da olsanız bazı ihtiyaçlarınız için zaman zaman kamp alanlarında kalmak gerekebiliyor. Karavan ile çıkacağınız yolculuklarda, rota üzerinde karavan kamp yeri alternatifleri ne kadar çok olursa beklentilerinizi karşılayacak konaklamayı yapma ihtimaliniz o kadar yüksek olur. Türkiye karavan kamp yerleri temel olarak elektrik, su gibi ihtiyaçlarınızı karşılarken, karavanınızı temizlemek ya da eşyalarını düzenleyip gecelemek için de size fırsat verir. Bazı özel karavan kamp alanları içerisinde karavan tuvaleti boşaltmak için özel gider ve bağlantılar da olduğu için bunlardan da faydalanabilirsiniz.

türkiye karavan kamp yerleri

Türkiye karavan kamp yerleri haritada: KaravanHayati.com

Bu sıkıntıyı bizzat yaşadıktan sonra “nasıl çözebiliriz?” diye düşündük ve Karavan Hayatı sitesini kurduk. Karavan Hayatı aslında Türkiye’de karavan kültürünü geliştirmek amacıyla kurduğumuz bir platform. Karavanlı gezginlerin ihtiyaçlarını doğru yere aktarmalarını; karavan işletmelerinin de bu ihtiyaçları karşılamak üzere hizmetlerini geliştirmelerini hedefliyor.

Karavanhayati.com karavancıların Türkiye’deki karavan kamp alanlarını, karavan kiralayan işletmeleri, karavan satan işletmeleri ve karavan yapan firmaları basit bir filtreleme sistemiyle harita üzerinde görebilecekleri ve ihtiyaçlarına uygun yerleri kolayca bulabilecekleri ücretsiz bir platform.

Karavan kamp alanı bulmak istediğinizde siteye girip herhangi bir üyelik gerekmeden arama yapabilirsiniz. Bölgeye, şehire ve kamp alanının özelliklerine göre (deniz kenarı, ormanlık alan, denize yakın, şehirden uzak vb.) karavan kamp alanı arayabilir; dilediğiniz gibi bir alanı rahatlıkla bulabilir ve işletme bilgilerinde işletmelerle iletişime geçip rezervasyon yaptırabilirsiniz.

türkiye karavan kamp yerleri

Karavan Hayatı tamamen ücretsiz

Karavan Hayatı ile verilen tüm hizmetler ücretsiz. Herhangi bir ücret ödemeden üyelik oluşturarak konakladığınız karavan kamp alanlarına yorum yapabilir; diğer kullanıcıların aradıklarını bulmalarını sağlayabilir ve işletmelere hizmetlerini iyileştirmeleri için geri bildirimde bulunabilirsiniz. Tabii bu sadece karavan kamp alanları için değil; diğer karavan işletmeleri için de geçerli.

Karavan Hayatı’nı geliştirmemize yardımcı olun

Karavanhayati.com henüz gelişme aşamasında bir site. Her gün “daha fazla ne yapabiliriz” diye düşünüyoruz ve siteyi iyileştirmek için elimizdeki imkanlarla çalışıyoruz. Kullanıcı deneyimi ve geri bildirim şu an en çok ihtiyacımız olan şeylerden biri. Eğer destek olmak isterseniz siteyi kullanabilir, kullanma deneyiminizle ilgili bu yazının altına yorum bırakabilirsiniz. Ayrıca eğer karavanlı bir gezginseniz daha önce kaldığınız işletmelere yorum yapabilir; eğer karavan işletmeniz varsa ve henüz sistemde yer almıyorsa kaydını yapabilirsiniz. Ve tabii ki Karavan Hayatı’nı Instagram’da takip edebilirsiniz: https://instagram.com/karavanhayaticom

Şimdiden karavanhayati.com’un önümüzdeki dönemde daha fazla insana ulaşmasını ve karavan kullanıcıları ile karavan işletmelerine faydalı olmasını umuyorum. Destek olursanız beni çok mutlu edeceğinizi hatırlatır, keyifli seyahatler dilerim.

Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar